I Boys nu alleen laatste in eerste klasse SPORT 9 I AZW maakt half dozijn vol tegen Apollo'69 Hoek 2 laat veel kansen liggen winst in topper f üJl- MAANDAC 25 FEBRUARI 2013 i S^Zaamslag-middenvelder Mario de Fouw moet in de achtervolging bij Jordy Sinay van FC Dauwendaele. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - In de derde klasse van het zaterdagvoetbal boekte AZW een duidelijke 6-2-overwin- ning op hekkensluiter Apollo'69. Spui speelde met 1-1 gelijk tegen Nieuwland. Domburg versloeg 's Heer-Arendskerke met 2-1. AZW-Apollo'69 6-2: De Axel aars waren veel beter en drukten dit ook ruimschoots uit in de sco re. Mustafa Yilmaz was goed voor de 1-0. Sam Strijdonk trok de stand op naar 2-0. Yilmaz bepaal de de ruststand op 3-0. Liam O'Shea maakte er 4-0 van en Jim my Traas schoot de 4-1 op het sco rebord. Bert Apperlo zorgde dat het verschil weer op vier doelpun ten kwam. Daarna maakte Yilmaz met zijn derde van de middag het halve dozijn treffers vol. Dennis Nagelkerke bepaalde de eind stand op 6-2. Nieuwland-Spui 1-1: De bezoe kers verzuimden om de drie pun ten mee naar Zeeuws-Vlaanderen te nemen. Na 24 minuten kwam Nieuwland op voorsprong door een treffer van Richard Jacobs. Twee minuten voor rust trok Ad Verlinde de stand weer in even wicht. In het tweede bedrijf was Spui beter en kreeg de ploeg kan sen op drie punten. Enkele goede mogelijkheden gingen voorlangs. Domburg-'s Heer-Arendskerke 2-1 (1-0). Chiel Maranus 1-0 en 2-0 en Ri- cardo Kriekaard 2-1. HOEK - De reserves van hoofdklas ser Hoek bleven zaterdag op vier schamele winstpunten staan na de thuiswedstrijd tegen Pelikaan 2. Hoek 2 verloor na een o-o-rust- stand met 1-2. Hoewel de Zeeuws-Vlamingen niet eens zo slecht speelden bleek het verzilve ren van kansen andermaal het probleem. Kort na de hervatting werd het door Wesley Mieras wel iswaar 1-0, maar daarna scoorde Pelikaan 2 tweemaal binnen een tijdbestek van negen minuten. door Aector Dooms TERNEUZEN - Is Terneuzense Boys aan zijn afscheidstoernee in de eer ste klasse C van het zaterdagvoet bal begonnen? De realiteit is dat de degradatiezorgen na de 2-1-thuis nederlaag tegen concurrent Roda Boys fors zijn toegenomen. Omdat directe concurrent Altena met 1-0 won van het eveneens in de laag ste regionen verkerende GPC Vlis- singen (dat een week eerder een tik uitdeelde aan de Boys), zijn de Zeeuws-Vlamingen nu alleen hek kensluiter. Eddy van der Hooft besefte dat handhaving een moeilijke opgave wordt, maar de Boys-trainer wei gerde na de zoveelste teleurstel ling te berusten in een terugkeer naar de tweede klasse. „Het wordt heel lastig, maar met tien duels nog te gaan mogen we het niet opgeven." Interimvoorzitter Bram Rijnberg houdt al sterk reke ning met een terugkeer naar de tweede klasse. „We gaan een nieuw beleid voeren met het in passen van jeugdspelers.". Ibrahim Eryüriik kondigde min of meer zijn vertrek aan. De pas ne gentienjarige Boys-middenvelder speelt binnenkort een tweede test wedstrijd bij eredivisionist Wil lem 11. „Ik speel tegen de beloften van Willem 11. Ik hoop dat het lukt, want ik wil graag op een ho ger niveau spelen. Met het inpas sen van de jeugd gaat het bij de Boys nog jaren duren voordat je terug op het niveau van de eerste klasse zit." Jeroen van den Broeke ziet zich door een hardnekkige knieblessu re genoodzaakt om te stoppen. De centrumverdediger kreeg van de Belgische arts Michel D'Hooghe, voormalig clubarts en ex-voorzit ter van Club Brugge, te horen dat het beter was te stoppen met voet ballen. Van den Broeke besloot het toch te proberen en keerde na maanden afwezigheid tegen Roda Boys terug in de basis. Hij miste wedstrijdritme, maar ging na rust voorop in de strijd. Een zwak be gin van de thuisclub werd genade loos afgestraft door Roda Boys. Ozcan Ozkaya was na een fout van Dennis van den Broeke al dicht bij een doelpunt, maar de aanvaller stuitte op doelman Den nis Rijnberg. Vijf minuten later verraste een lange bal van Erwin van Iersel de Boys-verdediging, waarvan Toby Tan handig profi teerde: 0-1. De ploeg uit Zaltbom- mel bleef gevaarlijk en maakte via Ozkaya de 0-2, nadat Robert Rijn berg een kans op de gelijkmaker liet liggen. Frank van Kouteren bracht kort daarop met een af standsschot zijn ploeg terug in de wedstrijd. Terneuzense Boys start te na rust goed en kreeg kansen via Bart van Fraeijenhove en Tim Faassen. Roda Boys beperkte zich alleen tot het verdedigen van de voorsprong. Een onmachtige thuisploeg hanteerde het laatste halfuur de lange bal en dwong een aantal hoekschoppen af, maar het slechte begin werd niet meer rechtgezet. Terneuzense Boys-Roda Boys 1-2 (1-2). 8. Toby Tan 0-1, 25. Ozcan Oz kaya 0-2, 26. Frank van Kouteren 1-2. Scheidsrechter: A. Alssema (Goes). Gele kaart: Ibrahim Eryürük, Bart van Fraeijenhove (Terneuzense Boys) Jor- danis Mochatsis, Angelo Stoove, Oz can Ozkaya (allen Roda Boys). Bijzonderheid: Assistent-trainer Jaap Pijpelink van Terneuzense Boys wegge stuurd na commentaar op de leiding. Aantal toeschouwers: 150. Altena-GPC 1-0 (1-0). 42. Marnix de Jong 1-0. MIDDELBURG - Bruse Boys blijft in de tweede klasse E aan de leiding gaan. De ploeg uit Bruinisse won zaterdag op eigen veld de topper tegen SSV65 met 3-0. Klundert, dat met dezelfde cijfers won bij VCK, staat met drie punten ach terstand en een duel meer ge speeld op de tweede plaats. Drie duels konden zaterdag geen doorgang vinden. In Heinkens- zand keurde de scheidsrechter het terrein op het allerlaatste mo ment af en kon het duel met Arne- muiden niet doorgaan. VCK-Klundert 0-3 (0-2). Kevin van Andel 0-1, Eric Fuanani 0-2, Stefan de Ruiter 0-3. Zwaluwe-Duiveland 4-2 (1-2). Pim Schonk 1-0, Ronald Zwager 1-1, Rob bert de Bruine 1-2, Yannick Vos 2-2, Maurice Sprangers 3-2 en 4-2 (straf schop). Bruse Boys-SSV'65 3-0 (1-0). Dome- nique van den Berge 1-0 en 3-0, Mar co Ketting 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 77