Reünie oud-leerlingen van school Jansenius Snugly-gevoel is nog springlevend N61 urenlang dicht ZEEUWS-VLAANDEREN 17 Drie kunststudenten keren terug naar hun vooropleiding om te vertellen over hun ervaringen. Kunst gevraagd voor in etalages Oek de Jong vertelt over nieuwste werk Themabijeenkomst over streekdialect Bingo keert terug bij Wijkraad Binnenstad MAANDAG 25 FEBRUARI 2013 HULST Voor de elfde editie van Kunst galerie Hulst zoekt de organisa tie kunstenaars die willen ex poseren in de etalages van de ondernemers in de binnen stad. Geïnteresseerden kunnen zich tot 15 maart aanmelden via kunstgalerie@hulstnet.nl. Deelname is gratis en de kunst werken worden verzekerd. De elfde Kunstgalerie Hulst wordt gehouden van 10 mei tot en met 2 juni. TERNEUZEN Schrijver Oek de Jong is woens dag te gast bij Porgy Bess aan de Noordstraat in Terneu- zen. De Jong, die een deel van zijn jeugd doorbracht in Goes en in 1979 doorbrak met Opwaaiende Zomerjurken, vertelt over zijn nieuwste werk Pier en Oceaan. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Toegangsprijs is 10 euro. AXEL Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland houdt morgen bijeen komsten voor mensen met in teresse in Zeeuws-Vlaams dia lect. Er worden verschillende dialectprojecten belicht. Er zijn twee bijeenkomsten: één om 14.15 uur en één om 19.30 uur. Locatie is het streekmuseum aan de Noordstraat in Axel. Op geven kan via 06 30911599 of per mail: v.de.tier@scez.nl TERNEUZEN De Wijkraad Binnenstad Ter- neuzen herstelt de bingo in ere. Die werd verschillende ke ren gehouden, en er was vraag naar een vervolg. Een groep vaste bezoekers van wijk raadvergaderingen neemt de organisatie op zich. Voortaan is er elke laatste dinsdag van de maand om 19.30 uur bingo in De Triangel aan de Korte Kerk straat. De eerste is dus morgen. net dat duwtje door Martijn de Koning De drie voormalige leer lingen van het King Kong College zijn er duidelijk over: zonder 'King Kong' zou hun leven er nu mogelijk heel anders hebben uit gezien. De durf om te kiezen voor een kunstopleiding, en het vol doen aan de vaak strenge toela tingseisen: ze hebben het mede te danken aan de lessen van kunstdo cent Servaas Roelandse. Die stond een jaar of vier geleden bij het Terneuzense kunstonder wijsinstituut Toonbeeld aan de wieg van het King Kong College. „Ik probeer middelbare scholie ren die later een kunstopleiding willen volgen, hier zo goed moge lijk op voor te bereiden", legt hij uit. En dat lukt prima: jaarlijks stromen 'King Kongers' door naar allerlei opleidingen. Drie voormalige King Kongers wa ren zaterdag een dagje terug op het oude nest. Ze vertelden de huidige leerlingen van het Colle ge over hun opleiding en lieten hun werk zien. King Kong was belangrijk, geeft het trio aan. Naomi Veenhoven, die studeert aan de designacade mie in Eindhoven, weet dat met één anekdote te onderstrepen. „Ik moest een thuisopdracht maken als toelatingseis voor de acade mie. Ik zat helemaal vast, en bena derde Servaas. Die zei: 'Je bent veel te druk. Ga 'ns een paar uur op de dijk zitten om na te den ken'. Dat heb ik gedaan, vier uur lang. Toen wist ik precies wat ik wilde. En ik werd toegelaten." Het geeft de rol van Roelandse goed aan. Hij helpt uiteraard niet bij het maken van opdrachten, maar adviseert, ondersteunt en dient als luisterend oor. Zeker zijn praktische steun bij de toela tingsopdrachten is van belang. Bij Naomi werden slechts 150 van de 1000 geïnteresseerde leerlingen toegelaten. Ook bij Eline Slinger land, die de studie game-design in Breda volgt, ligt dat aantal rond de 20 procent, vertelt ze. „Voor mijn toelating moest ik heel ver schillende dingen doen. Servaas kon bij allemaal helpen." Roelandse maakt het zijn leerlin gen niet makkelijk, geeft Naomi aan. „Vlak voor mijn toelatingsge- sprek kwam ik hier om m'n port folio te laten zien. Ik wilde nog even horen dat het goed zat. Zegt Servaas tegen me: 'Hmm, ik had er wat meer van verwacht'. Dat doet-ie expres, omdat hij weet dat je zoiets tijdens zo'n gesprek ook kan overkomen." Ook Viktor Adriaansens, eerste jaars student grafische vormge ving in Tilburg, onderstreept het belang van King Kong. „Zonder die lessen zou ik nu iets als be drijfseconomie studeren", denkt Victor „Om voor een opleiding als deze te kiezen, moet je toch een drempel over. Je hebt vooraf niet het idee dat je de maatschap pij tot nut bent." Dat had Naomi ook. „Ik wilde graag mijn creativiteit kwijt, maar ook mensen helpen. Toen kwam ik erachter dat er ook zoiets be staat als 'social design'. Ik ont werp straks bijvoorbeeld niet zo maar een stoel, maar één voor mensen met een ziekte." Evelien van der Peijl en Jolien Vin- ke, die nu het King Kong College volgen, luisteren geboeid naar de verhalen van de eerstejaars kunst studenten. Ze zitten in de derde klas, en hebben dus nog tijd om te bepalen wat hun vervolgstudie wordt. „Je hoort nu over de prak tijk", zegt Evelien. „Dat ze het heel druk hebben, maar ook dat ze blij zijn dat ze deze keuze heb ben gemaakt. Dat zijn wel dingen om te onthouden." SCHOONDIJKE - De N61 is zaterdagochtend tussen Schoondijke en IJzendijke urenlang dicht geweest wegens een ongeval aan de rand van Schoondijke. Dat gebeurde rond 5.45 uur op de Willemsweg (N61). Door nog onbekende oor zaak kwamen een 26-jarige automobiliste uit de gemeente Sluis en een 30-jari- ge vrachtwagenchauffeur uit Schouwen-Duiveland met elkaar in botsing. De vrouw is met verwondingen aan het been naar het ziekenhuis gebracht; de vrachtwagenbestuurder bleef ongedeerd. De bergingswerkzaamheden duur den uren. Verkeer werd omgeleid via Waterlandkerkje, foto Manfred Berrevoets f%, >A **t*gs HULST - In Hulst wordt op zaterdag 6 april een grote Jansenius Reünie gehouden. Alle examenjaren van de voormalige Jansenius scholenge meenschap tot en met 1995 zijn hiervoor uitgenodigd. Het middagprogramma is op het huidige Reynaertcollege, waar de reünisten terug in de schoolban ken worden geplaatst en op een ludieke wijze worden onderwe zen door oud-docenten. De lessen worden afgewisseld met een rond leiding door de huidige school, het voormalige Maristenklooster. Om de sfeer van destijds zoveel mogelijk te laten herleven, zijn ook de toenmalige conciërge en kantinepersoneel aanwezig en wordt er afgesloten met het ma ken van groepsfoto's. Het avondprogramma wordt ver volgd in de brouwerij De Halve Maan met een barbecue en een reüniefeest. Ook treden oud-leer lingen van het Jansenius op in het programmaonderdeel Jansenius Got Talent. De inschrijving voor de Jansenius Reünie is geopend tot 1 maart 2013. Voor meer infor matie en inschrijving: www.janse- nius.nl. Daar zijn ook de deelne merslijst, veel (klassen)foto's en filmpjes te vinden. Er zijn inmid dels meer dan 330 aanmeldingen. TERNEUZEN - Als een feestje goed is, waarom zou je het dan niet nog eens dunnetjes over doen? De belangstelling voor de eerste editie van Snugly Calling was in december 2011 zo groot, dat de or ganisatie besloot het reüniefeest te herhalen. Dus werd Porgy Bess in Terneuzen zaterdag ander maal omgetoverd in de sfeer van de in 2001 gesloten bar van Ab- don en Franky Willems. De dj's van toen draaiden voor een uitver kocht huis de muziek waar Snug ly bekend om stond: ruw, ongepo lijst en recht uit het hart. Snugly Calling zorgde ervoor dat een heleboel (oud-)Terneuzena- ren elkaar na jaren terugzagen en zich weer even in de befaamde bar in de Walstraat waanden. Voor de tweede keer op rij was Snugly Calling in Porgy Bess compleet uitverkocht, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69