Onzekere toekomst voor D'Ouwe Haven Eigen website voor jongeren in Sluis Wijkgebouw lichtpunt in geplaagd Zandstraat 16 ZEEUWS-VLAANDEREN KUNSTOPLEIDING SP vraagt college om actie inzake basisscholen Zorg over verdwijnen van Veolia Eline Slingerland, die computerspellen ontwerpt, toont haar werk aan (van links naar rechts) Evelien van der Peijl, Servaas Roelandse, Jolien Vinke, Viktor Adriaansens en Naomi Veenhoven. foto Mark Neelemans door Eugene Verstraeten WALSOORDEN - Watersportvereni ging D'Ouwe Haven weet nog niet of ze het haventerrein in Walsoor den mag blijven gebruiken. De overeenkomst met de gemeen te Hulst, die over twee jaar af loopt, wordt niet verlengd zolang er geen duidelijkheid is over de toekomst van de haven. B en W willen geen afspraken maken 'die een belemmering kunnen vor men voor toekomstige ontwikke lingen in de haven'. De waterspor ters hebben in Walsoorden een on- derhoudsplateau met spoelplaats. Ook staat er een clubgebouw. De afgelopen jaren is geïnvesteerd in de renovatie van het gebouw en de aanleg van steigers. De club wil ook een loods plaatsen en het ter ras overkappen, maar die investe ringen vallen of staan met de ver lenging van de gebruiksovereen- komst. De watersporters moeten verhuizen als de jachthaven bij Perkpolder in gebruik wordt geno men. De vereniging is echter wel gedwongen om dan de faciliteiten in Walsoorden aan te houden. Bij Perkpolder mag straks namelijk geen onderhoud aan boten ge pleegd worden en geen kantine ge bouwd worden. OOSTBURG - Het verhogen van het minimumaantal leerlingen op een basisschool naar honderd zal veel afbraak doen aan de leefbaar heid in de gemeente Sluis. Dat vreest de werkgroep van de SP Sluis, die volgend jaar voor het eerst meedoet aan de raadsverkie zingen. De SP wijst erop dat in zo'n geval vijftien van de twintig basisscho len in de gemeente Sluis dicht moet. De overgebleven scholen zouden ook in de problemen ko men, vreest de SP, want die zou den opeens enorm groeien. De partij vraagt B en W een 'brand brief naar Den Haag te sturen. King Kong gaf door Martijn de Koning ZANDSTRAAT - Geen school, geen kerk en geen wijkgebouw: het zag er even heel somber uit voor Zand straat. De school en de kerk trokken te weinig mensen, en door de slui ting van de kerk werd het huur contract voor het wijkgebouw niet verlengd. „Als er geen oplossing was gevonden, zou hier helemaal niets meer overgebleven zijn", con stateert wijkraadvoorzitter Carlo van Nieulande. Zo ver kwam het niet. De Terneuzense burgemees ter Jan Lonink opende zaterdag, door het doorknippen van een lint je, een nieuw wijkgebouw. Daar voor werd het schoolgebouw, dat sinds afgelopen zomer geen dienst meer deed, omgebouwd. Met geld van de gemeente Terneuzen, Dow en het Oranjefonds én dankzij de inzet van vrijwilligers kunnen dorpsbewoners er vanaf nu te recht voor allerlei activiteiten. En dat zijn er nogal wat, verklaart Van Nieulande. „We hebben regel matig kofïieklets voor ouderen, en bingo. Verder zit hier een kaart club, een knutselclub en een dansclub." Dromen voor de toe komst zijn er ook. „We hopen bui: ten een jeu-de-boulesbaan aan te kunnen leggen", vertelt Van Nieu lande. „En binnen zouden we graag willen koersballen en een biljart neerzetten." Zulke voorzie ningen zouden nóg beter gebruikt worden als het gebouw ook door deweeks vaker open zou zijn. „Dat zou wel heel mooi zijn", erkent Van Nieulande. „Wie weet, in de toekomst." door Martijn de Koning OOSTBURG - Sluise jongeren kun nen sinds kort terecht op een ei gen website: www.ondertussenin- sluis.nl. De site, die als doelgroep 13- tot 20-jarigen heeft, is een ini tiatief van de gemeente Sluis. De gemeente haakt aan bij het landelijke initiatief Ondertus- sen.nl. Die zorgt voor berichten die in alle aangesloten gemeenten op de site komen. Het is aan de af zonderlijke gemeenten om zoveel mogelijk voor eigen aanvullingen te zorgen. Aan de orde komen the ma's als seks, geld, drugs, voeding en bewegen, maar ook actuele (nieuws)berichten die betrekking hebben op jongeren. De gemeen te zet zelf berichten op de site, maar wil ook graag dat een lokale jongerenredactie deze taak op zich neemt. Belangstellenden wordt gevraagd zich te melden. De gemeente Sluis maakt de laat ste tijd werk van het realiseren van jeugdprojecten. Zo werd afge lopen week ook een raadsvergade ring nagespeeld door leerlingen van het Zwin College. De aan dacht voor jongeren komt mede voort uit een plan voor 'jeugdpar- ticipatie', dat de gemeente vorig jaar op initiatief van CDA-raads- lid Aniek Uitdewilligen opstelde. OOSTBURG - De Sluise raadsfractie van Lijst Babijn maakt zich zor gen over de mogelijke verkoop van de Nederlandse vervoerstak van het Franse bedrijf Veolia. Dat wil zich terugtrekken uit het openbaar vervoer en zich toeleg gen op andere sectoren waarin het nu al actief is, zoals waterzui vering en afvalverwerking. Fractievoorzitter Francois Babijn vraagt aan het Sluise B en W om bij Veolia te informeren naar de gevolgen voor reizigers die de bus en het fiets-voetveer gebruiken. Hij vraagt zich ook af of de aanbe steding van het openbaar vervoer door de provincie op termijn niet duurder wordt, omdat het aantal 'grote spelers' steeds kleiner wordt. Babijn wijst erop dat de gevolgen voor Zeeland extra groot kunnen zijn, aangezien Veolia ook voor 75 procent aandeelhouder is van ver voersbedrijf Connexxion. Wijkraadvoorzitter Carlo van Nieulande (rechts) in gesprek met een be zoeker in het wijkcentrum, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 68