ZEEUWS-VLAANDEREN Kleine Viezerik in Kameleon almanak Nieuwe kazerne heeft zijn nut al bewezen Pakketten voor Het Gouden Hart Fraude regio Nieuwe poëziebundel F. van Dixhoorn is een w j I 4 meditatieve ervaring N consument Klantenservice boekt vooruitgang www.pzc.nl/monnikenwerk Kerknieuws en agenda's op het blog Monnikenwerk PZC I MAANDAG 25 februari 2013 Ophef over uitspraken Peijs door Martijn de Koning en Edith Ramakers TERNEUZEN - In Zeeuws-Vlaande- ren wordt verontwaardigd en ver baasd gereageerd op de uitspraken van Karla Peijs, afgelopen zaterdag in deze krant. De afzwaaiend com missaris van de koningin gaf in dat vraaggesprek onder meer aan dat de middenstanders in Zeeuws-Vla mingen blij mogen zijn met de tol in de Westerscheldetunnel, omdat anders veel Zeeuws-Vlamingen de winkels op Walcheren zouden be zoeken. „Het is erg jammer dat Peijs na zo veel jaar blijkbaar nog steeds geen idee heeft hoe de verhoudingen in Zeeland liggen", constateert Marlies Oggel, voorzitter van de Terneuzense ondernemerskoepel Centrum Management. „Boven dien denk ik dat ze inhoudelijk ook ongelijk heeft. Zeeuws-Vla mingen kunnen bijna al hun boodschappen prima in de buurt doen. Zonder tol zou er heus geen trek naar het noorden ont staan." „En als je eens iets anders wilt, of je zoekt een specifieke winkel, dan kies je een keer voor Middel burg. Maar net zo makkelijk voor Gent of Antwerpen. En zo komen mensen van boven de Wester- schelde ook weieens in Terneu zen, Hulst en Sluis terecht." Ook op de website van deze krant regent het reacties. Die hebben bijna allemaal dezelfde bood schap: het winkelaanbod in Zeeuws-Vlaanderen is prima, en als Zeeuws-Vlamingen de regio uit gaan, liggen de Vlaamse ste den meer voor de hand dan de Walcherse. Michiel Groeneveld, raadslid van de WD Terneuzen, is één van de reageerders. „Mevrouw Peijs, u- slaat Walcheren echt te hoog aan. Als mijn vrouw écht wil winke len, dan rijdt ze naar Utrecht of Gent. De tol werkt concurrentie vervalsend en alleen al daarom zou je dat binnen Nederland niet moeten willen. Ik heb begrepen dat sinds december 2012 de Lief- kenshoektunnel afbetaald is en dat Vlaanderen overweegt om die tunnel vrij te geven, ook al om de Antwerpse ring te ontlasten. Voor bestemmingen vanaf Kruiningen is er dan voor ons weinig reden meer om de Westerscheldetunnel te nemen, maar omgekeerd wel, want het zwaartepunt van de Zeeuwse werkgelegenheid ver plaatst zich naar de Kanaalzone. U kunt uw teksten daarom beter wijden aan de toekomst van Wal cheren als extra perifere perife rie", stelt Groeneveld. Bart Smeets vraagt zich af hoe lang de tol zou duren als de Zeeuwse hoofdstad in Zeeuws- Vlaanderen zou liggen. pagina 15: PvZ stelt vragen aan Peijs TERNEUZEN - Hij was nodig, de nieuwe kazerne Aan de Zuidland- straat in Terneuap. „De ontman teling van onze Kazerne aan de Haarmanweg was al begonnen. Daar vielen we soms zonder wa ter, stroom en gas. Zaten we met ons muts op een oefening te eva lueren", grijnsde teamleider Ebe Blaauw zaterdag tijdens de offi ciële opening van het nieuwe on derkomen. Een erg groot gebouw is het niet. Dat hoeft ook niet: de kazerne is puur bedoeld voor uitrukken bin nen Terneuzen. Voor het verre en grotere werk staat immers een (ook nog vrij nieuwe) kazerne in de Koegorspolder. De kazerne aan de Zuidlandstraat is al een maand of twee in ge bruik. Sindsdien rukten de brand weerlieden 39 keer uit. In het ge bouw bevindt zich ook een pla quette ter nagedachtenis aan de in 2008 verongelukte brandweer man Wim Matthijssen. In de nieuwe kazerne passen drie voertuigen; genoeg om de stad Terneuzen te bedienen, foto Mark Neelemans SLUIS - Leerlingen van basisschool J.H. Van Dale in Sluis hebben door het sparen van zegeltjes twaalf boodschappenpakketten van supermarkt EmTé verzameld. Dat gebeurde op initiatief van een ouder. De pakketten zijn geschon ken aan Stichting Het Gouden Hart uit Oostburg, die de produc ten aan armere gezinnen geeft. Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN - Rapper Kleine Vieze rik, die de afgelopen tijd landelijk doorbrak, treedt op zaterdag 30 maart op in het Terneuzense buurthuis De Kameleon tijdens een benefietavond voor stichting Suguru. Die stichting is een initiatief van de Terneuzense Hanne Liefting en steunt een groep weeskinde ren in Bugya Paala, een dorpje in Ghana. De benefietavond, waarop ook dj Jam Flowww acte de présence geeft, begint om 22.00 uur. Mini mumleeftijd is 15 jaar. Kaarten a 5 euro zijn alleen vooraf te koop bij jeugdcentrum Meetpoint aan de Leliestraat of te reserveren via de website www.facebook.com/ buurthuisdekameleon. Bij reserve ring zijn de kaartjes tussen 18 en 28 februari op te halen. Er zijn 200 plaatsen. Briesend reageerde de Middelburgse dat er alweer een bedrag van haar rekening was afgeschreven zonder dat zij wist waarvoor. Het betrof weliswaar maar dertig euro, maar toch. Enkele weken geleden was het haar ook al overkomen toen een pos torderbedrijf haar zo maar 300 euro poogde te ontfutselen. Zij was dan ook erg gemotiveerd om deze nieuwe wandaad aan te pakken. Haar man hoorde haar het woord fraude zeggen tegen de com puter van de bank. Na enige tijd kreeg de 'benadeelde' een echt mens te spreken. Haar toon werd snel minder agressief toen dui delijk werd dat zij zelf had meege daan aan een hotelkamerveiling en dat ze ook nog 'gewonnen' had.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65