Pleijte kruipt er na griepaanvallen weer bovenop in Massaloop SPORT 13 Nummer twee Nguyen tevreden 's Lands Welvaren klopt concurrent Van de Plasse derde in bandstoten Zeeuwse rugbyers in Oranje onder 17 Gelijkspel teams 's Lands Welvaren De Stene Brug verliest in extremis z|i MAANDAG 25 FEBRUARI 2013 KWADENDAMME Met een nuttige 6-2-over- winning op 't Tapperij ke, de concurrent in de strijd om de derde plaats in de derde divisie driebanden, deed 's Lands Welvaren goede za ken. Voor de pauze legden Sylvia Eckel en Onur Can de basis voor de zege. Kopman Ro nald van Geyt won later eveneens, terwijl Tonny van Iwaarden nipt verloor. GROEDE Tijdens het persoonlijk kam pioenschap bandstoten der de klasse poule zuid werd Hans van de Plasse van LBV derde en Rinus Kramer van De Herberg vierde. De titel ging naar Jan van de Wege van ABC. Piet Bom van Onda werd na een slechte start vijfde met zes punten, net als Chris Mijnsbergen van ALM. Boy Vader van De Herberg ein digde als zevende met vier punten. MIDDELBURG Jeroen Klemann en Kevin van Akelijen van de Middel burgse rugbyclub Oemoeme- noe zijn geselecteerd voor Oranje onder zeventien jaar. De selectie van dit team speelt de komende tijd ver schillende toernooien en in terlands om zich voor te be reiden op het EK rugby in 2014. KWADENDAMME Het prestigeduel van 's Lands Welvaren 2 met 's Lands Welvaren 1 kreeg geen winnaar. Het duel in de kadercompetitie eindig de in 4-4. Het tweede team leek voor de pauze op een overwin ning af te stevenen na over winning van Sjoerd Breas op Peter de Bree en Tom Ver beek op Robert van Steven- daal. Na de pauze repareerde het eerste team de schade. Jaap Hameling en Jan Goud zwaard boekten royale over winningen op Jos Breas en Pierre van de Berg. KWADENDAMME De driebanders van De Ste ne Brug verloren in poule drie van de derde divisie in extremis met 6-2 van Mar keer TMS Trafic Int. uit Vlaardingen. Voor de pauze won de zes tienjarige Joey de Kok. Hij versloeg Peter de Nooijer, terwijl op de andere tafel Ed dy Hoondert verloor. Na de pauze verloren Edwin Ge luk en Arjo Hollestelle. De laatste deed dat met één punt verschil. door Sjaak Sinke OOSTKAPELLE - Tim Pleijte kreeg de afgelopen twee maanden af te rekenen met twee griepaanvallen. De Massaloop in Oostkapelle was een mooie gelegenheid om in con ditie te komen voor de atleet uit Zoutelande. Hij won de wedstrijd over 12,7 km in een tijd van 44 mi nuten en 31 seconden. Daarmee was hij zelfs nog iets sneller dan in 2011. De Lewedorpse Marianne de Kok zat met 53.20 nog bij de eer ste twintig finishers. Na een minuut stilte als eerbe toon aan de onlangs overleden Dy- namica-secretaresse Louise Vael vertrokken er bijna tweehonderd atleten voor een koude en winde rige loop. Huub van Noorden (Goes) en Martijn de Kok (Hein- kenszand) openden sterk, gevolgd door David Schrier (Vlissingen), Ruud Hoosemans (Vlissingen), Adriaan van Keulen (Middelburg) en Willem de Korte (Aagtekerke). Pleijte begon rustig en kon na vier kilometer aansluiten bij De Kok, die een kilometer eerder Van Noorden zag wegvallen. Na acht kilometer probeerde De Kok weg te lopen van Pleijte, die gemakke lijk kon pareren. Na een blubber- paadje kon Pleijte door zijn min dere gewicht gemakkelijk de dui nen op en toen was De Kok ge zien. Na ruim 44 minuten was de zege voor Pleijte, die komende week deelneemt aan het ZK cross in Vlissingen en zich voorbereid op de CPC-loop in Den Haag en het NK halve marathon. De Kok volgde op achttien secon den en Van Noorden maakte net onder de 48 minuten het erepo dium vol. Na zes weken volop trainen stond Marianne de Kok weer aan de start van een wedstrijd. „Het liep niet echt lekker en ik moest veel alleen doen tegen de wind in", liet de Kok weten, die eveneens naar het NK halve marathon gaat. „Het was behoorlijk koud en ik had medelijden met de parkoers- wachten." Monique Verschuure (Yerseke) werd op ruime achter stand tweede. De zege op de wedstrijd op 8,7 ki lometer was voor Marcel Magnus (Hulst) en Carolien van de Kreeke (Middelburg). De broers Gino en Sergio Harinck (Souburg) werden één en twee op de 4,7 km. Emma Hermans (Middelburg) was de snelste vrouw. LEWEDORP - Het gewestelijke kam pioenschap libre eerste klasse is ongeslagen gewonnen door Johan van de Kasteele van SVW uit Ber gen op Zoom. Phuc Nguyen van BV Kwadendamme werd zondag in Lewedorp tweede en Ad de Rooij van VEGABV eindigde als derde. Aan de kampioen kon niemand tippen, maar in diens kielzog speelde zich een mooie strijd af om de ereplaatsen. Nguyen haal de in alle spelsoorten al ereplaat sen weg, maar een titel zat er nog niet bij. Ook nu niet dus. „Ik heb mijn aanvangsgemiddelde over troffen, dus moet ik tevreden zijn", zei de Goesenaar. Ook De Rooij was niet onte vreden met zijn prestatie. Hij is ook tevreden met zijn seizoen. Hij was al gepromoveerd in het libre en eerder eveneens in het bandstoten. Scores Delta Sport: Guido de Graaf 9,Tim Vleeshouwer 6, Ruben Bos en Guust Sluijs 4, Jorben Sprong en Jerry Aertssen 3, Tijs de Vos 2 en Kevin Meulmeester 1 Topschutter Guido de Graaf probeert door de verdediging van Gemini te breken, foto Pieter van der Laan „Nog zes finales wachten er en el ke week gullen we moeten probe ren punten te sprokkelen. Hand having is mogelijk, want we heb ben echt geen slechte ploeg." De Graaf deelde de mening van zijn coach. „Elke pot die we win nen is meegenomen. We hebben nog minimaal twee zeges nodig om in de hoofdklasse te blijven. Daar gaan we vol voor en daar helpt een wedstrijd als deze goed bij. Niet alleen voor het nodige vertrouwen, maar ook voor de broodnodige punten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63