CPC Vlissingen mist de overtuiging Mytilus werkt hard, maar verliest dik I I I De Feiter troeft bij Oranjezon De Jonge af i I 12 SPORT Griepgolf nekt Orion HANDBAL Door de overwinning op Gemini 2 kan hoofdklasser Delta Sport er nog in blijven. door Aector Dooms NIEUWENDIJK - CPC Vlissingen is er zaterdag niet in geslaagd om het goede resultaat tegen Terneuzense Boys een vervolg te geven in de strijd om handhaving in de eerste klasse C. In de uitwedstrijd tegen Altena won de ploeg uit Nieuwen- dijk het degradatieduel met 1-0. Door de winst nadert Altena de Vlissingse ploeg tot op drie pun ten, dat op zijn beurt zes punten voorsprong heeft op hekkensluiter Terneuzense Boys. Dat verloor met 1-2 van Roda Boys. Altena-GPC Vlissingen ï-o: GPC zette de thuisclub vast. Het spel oogde verzorgd, maar hield op bij het zestienmetergebied. Altena was enkele keren gevaarlijk via de counter. Volgens GPC-trainer Mi chel Leonhart miste zijn ploeg de overtuiging en de creativiteit om de tegenstander pijn te doen. „Dat zag ik wel bij het doelpunt van Altena. Eerst een schot tegen de lat, waarna de bal uit de re bound zonder pardon (door Mar- nix de Jong) in de kruising werd geschoten." Het doelpunt viel drie minuten voor rust. De achterstand kon niet worden rechtgezet. Terneuzense Boys-Roda Boys 1-2: Een zwak begin van de thuisclub werd genadeloos afge straft door Roda Boys. Ozcan Oz- kaya was al dicht bij een doel punt, maar de aanvaller stuitte op doelman Dennis Rijnberg. Vijf mi nuten later verraste een lange bal de Boys-verdediging, waarvan To by Tan handig profiteerde: o-i. De ploeg uit Bommelerwaard bleef gevaarlijk en maakte via Ozkaya de 0-2, nadat Robert Rijnberg een kans op de gelijkmaker liet liggen. Frank van Kouteren bracht kort daarop met een afstandsschot zijn ploeg terug in de wedstrijd. Een onmachtig Terneuzense Boys han teerde het laatste halfuur de lange bal en dwong een aantal hoek schoppen af, maar het slechte be gin werd niet meer rechtgezet. Door de zege van Altena zijn de Zeeuws-Vlamingen nu alleen hek kensluiter. MIDDELBURG - De handballers van eersteklasser Orion uit Heinkens- zand verloren zaterdag van met 30-21 van Tremeg, een tegenstan der die eerder dit seizoen nog dik verslagen werd. De equipe uit Gemert is de laat ste maand aan een opmars bezig. Binnen enkele weken werd de kel der van de eerste klasse verlaten om bijna aan te sluiten met de middenmoot. Zaterdag werd het gat met Orion teruggebracht tot drie punten. Dat Orion verloor, had te maken met een griepgolf. Tal van spelbe palers ontbraken in het uitduel. Bij de pauze leidde Tremeg al comfortabel met 14-9. De hoop op een puntje vervloog snel. Voor al omdat de dekking ook nog eens niet alert binnen de 9-meter op trad. Om weg van de probleemzo ne te blijven, wil trainer John Jan sen minimaal twee punten pak ken in de laatste vier duels. „Het zal nog schrapen worden naar punten. Er zal toch nog wat moe ten gebeuren." Scores Orion: Guy Peeters en Ron van Dalen 7, Michiel Schuys en Lenn- art Vinke 3, Frank van de Vijver 1 door Peter van Kouteren GOES - De volleyballers van Mytilus bezorgden nummer twee De Burgst een lastige middag, maar de Goesenaren keerden met lege han den huiswaarts: 4-0. De mannen van WS'92 wonnen met 3-1 bij Voleco en profiteerden van punt verlies van enkele concurrenten in de subtop van de derde divisie. De vrouwen van WS'92 wonnen in de promotieklasse met 3-1 van Breda Beach. De Burgst-Mytilus 4-0 (25-22 25-13 25-15 25-23): Zonder Rinie Boutens had Mytilus aan aanvals- kracht ingeboet. Toch was de Goese equipe in de eerste en laatste set goed op dreef. Tot winst leidde het echter niet. De thuisploeg, die stevig de tweede plaats in de derde divisie in neemt, bestookte Mytilus met een lastige service en beschikte zelf over een goede pass, waar door gevarieerde aanvallen kon den worden opgezet. Mytilus ver kocht de huid duur. De bezoe kers werkten hard, haalden veel ballen van de grond en deden er alles aan om ten minste een set uit het vuur te sfepen. Zo ver kwam het net niet. Voleco-WS'92 1-3 (28-26 19-25 12-25 23-25): Een degelijke wed strijd van de Vlissingse mannen, die de foutenlast bij de thuis ploeg wisten uit te buiten. Een gebrek aan scherpte kostte WS'92 in de eerste set de winst. De tegenstander serveerde goed en hield tot het laatste punt net voldoende voorsprong. Met een veel lastiger opslag nam WS'92 vanaf de tweede set het initiatief. Dat leidde in de twee- Hoop op handhaving doet leven door Len Wolters de en derde set tot ruime setze ges. In de vierde set was het in de slotfase spannend, omdat de thuisploeg hard werkend aan klampte. Uiteindelijk zegevierde WS'92 met het kleinst mogelijke verschil. Breda Beach-WS'92 1-3 (29-27 18-25 16-25 15-25): Tegen een tech nisch zwakke opponent leed de Vlissingse vrouwenploeg in de eerste set een onnodige ne derlaag. Daarna pakte WS'92 de draad op. Zonder tot grote hoog te te groeien was WS'92 vooral in aanvallend opzicht veel beter dan de thuisploeg. Bovendien had de Walcherse formatie vanaf de tweede set een antwoord op de prikballen, waarmee Breda Be ach in de eerste set succesvol was. WS'92 klom door de zege naar de vierde plaats. ZIERIKZEE - In de eerste 25 minu ten kreeg Delta Sport vier straf- worpen tegen. Alle vier waren ze een prooi voor doelman Jacco de Looff. Was dit zo'n wedstrijd dat het geluk eindelijk eens aan de zij de van Delta Sport zou zijn? Enigs zins wel. Maar vooral op basis van kwaliteit werd zondag mededegra datiekandidaat Gemini 2 opzijge zet. Het werd 32-23. Delta Sport-trainer Rob de Vos had genoeg reden tot lachen. Niet alleen omdat zijn ploeg twee pun ten inliep op naaste achtervolgers Helius en Gemini 2, maar ook van wege het vertoonde spel. „Vorige week speelden we al aardig en de ze week was het opnieuw goed", concludeerde de oefenmeester na afloop van de gewonnen wed strijd. „We durven wat langer en verder op te bouwen. Het was alle maal niet meer zo geforceerd. Dat zag je vooral in de eerste helft." Delta Sport leidde in de pauze met 18-9. Dat was een riante voor sprong die in de tweede helft geen moment meer in gevaar kwam. Tot het einde van de wed strijd bleef de marge ongeveer ge lijk en dat resulteerde uiteindelijk in een 32-23-zege. Voor de eerste keer dit seizoen passeerden de Zierikzeeënaren de grens van dertig goals. Al het hele seizoen blijkt scoren een pro bleem voor de Schouwse forma tie, maar daar was deze wedstrijd weinig van te merken. Zo'n beetje elk schot leek het net te vinden. „Waar dat opeens vandaan kwam, weet ik ook niet", vertelde Delta Sport-speler Guido de Graaf. „We kregen de ruimte om onze nieu we tactiek toe te passen en we wachtten geduldig op onze moge lijkheden. De doelmannen van de bezoekers waren niet geweldig, maar de ballen vlogen ook fraai in de hoeken moet ik zeggen." Of het nou Tim Vleeshouwer was die bal in de kruising gooide of Guido de Graaf zelf, het maakte niks uit. Het leek zelfs geen moei te te kosten. Daar bovenop keepte doelman Jacco de Looff een uitste kende partij. Telkens was hij een sta in de weg voor de aanvallers van de bezoekers uit Zoetermeer. „Alles lukte vandaag", concludeer de De Graaf. „Zeker voor de jonge jongens is het erg goed voor hun zelfvertrouwen als alles zo van zelf gaat. Neem de poeier van Tim Vleeshouwer in de tweede helft, die stijf in de kruising vloog. Dat moet zo'n jongen goed doen." Ondanks de zege heerste er aller minst een hosanna-stemming in Zierikzee. De ploeg staat immers nog op de voorlaatste plaats, een plek die degradatie tot gevolg heeft. „Het punt van de 'laatste strohalm' hebben we allang be reikt", stelde De Vos realistisch. door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Sonja de Feiter stal zaterdag in de dressuurwed- strijd van Oranjezon met de merrie Averelle de show. En Iris Schunse- laar kon in manege De Eendracht in Vrouwenpolder met de merrie Dalila Imani op een droomstart te rugkijken. Met veel achten en negens op het rapport toonde De Feiter dat het met vormbehoud in de aanloop naar het Nederlands kampioen schap wel goed zit. De amazone uit Burgh-Haamstede liep met de met veel schwung en door de piste gaande San Bretano-doch- ter in de klasse L2 met 68,33 pro cent naar een overtuigende over winning. Heidi de Jonge uit Nis- se eiste met de San Remo-doch- ter Dandelion's Divalotti met 66,00 procent de tweede plaats voor zich op. „Dit is mijn eerste wedstrijd na het kampioenschap. Avarella gaf mij het gevoel dat ze klaar is voor het NK", zei De Feiter. „Ze liep super. Ze sprong even in de ga lop, terwijl dit niet moest. Maar dat was haar enige foutje." Schunselaar zag in Li haar de buut met de merrie Dalila Imani bekroond met het oranje erelint en twee winstpunten. De ama zone uit Middelburg stuurde de Don Renoir-dochter met 66,00 procent naar de eerste plaats. De evenals Schunselaar voor de ruiterclub Sé-Ros uitkomende Femke Jonkman eindigde met San Remo-dochter Djila met 65,33 procent op de tweede plaats. De deelnemers aan de Massaloop verlaten het grote parkeerterrein aan de Duinweg in Oostkapelle. foto Ruben Oreel cB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62