Fitsch voelt zich centraal achterin op zijn plaats 8 SPORT TWEEDE KLASSE E ZATERDAG De Goesenaren missen opnieuw daadkracht voorin en verliezen met 3-0 van koploper Bruse Boys. KARAKTERISTIEK 1 F door Rudy Boogert een tijger SSV'65 is tandeloze door Klaas Verspoor BRUINISSE - „En weer geven we niet thuis in een topwedstrijd", mopperde Marco Groeneveld. De trainer van SSV'65 zag zijn ploeg met 3-0 onderuit gaan bij koplo per Bruse Boys, waardoor het gat tussen de twee teams in de tweede klasse van het zaterdag voetbal is opgelopen tot zeven punten. Daarnaast heeft SSV'65 ook nog eens een duel meer ge speeld. Noch SSV'65, noch de ijzige kou, noch straffe wind kon Bruse Boys van de tiende seizoenszege afhou den. De Bruse titelkandidaat liet op zakelijke wijze de kille cijfers spreken en won de eerste officiële wedstrijd op sportpark Volhar ding. SSV'65 kwam met alle goede be doelingen naar 'Bru', maar het slaagde er niet in om de spanning in de competitie op te voeren. SSV'65 kende op het kunstgras lange periodes van balbezit, maar wist geen bres te slaan in de Bru se muur. „Onze bepalende spe lers, Pim Bruins en Richard Schouten, gaven vandaag niet thuis. We speelden als een tande loze tijger", gaf Groeneveld aan. Over het spel van Bruse Boys was hij niet te spreken. „Het is een soort catenaccio. Ik vind het hele maal niks. Met Van der Bijl, Wil- lemse en Vroegindeweij hebben ze een flink blok staan en alleen die 'tien' (Domenique van den Berge) en 'veertien' (Thomas Groeneveld) zijn leuke voetbal lers." Op zijn eigen ploeg had Groene veld ook nogal wat aan te merken. „Het gaat om het 'opbrengen van' en het probleem is ook gewoon dat we niet scoren." De Goesenaren staan nu vierde, en dat met een negatief doelsaldo van -4. Met 26 gescoorde doelpun ten en 30 tegen is SSV'65 de minst scorende ploeg uit de top acht van de tweede klasse E. Bruse Boys kreeg via Domenique van den Berge al in de zevende minuut een eerste serieuze kans. Maar de spits schoot, nadat een dieptepass over Michel de Groote viel, te gehaast over. Daarna hielp SSV'65 Bruse Boys wel erg in het zadel. Doelman Roy Sallet kreeg een terugspeel bal van Graham Holmes te ver- Koploper Bruse Boys boekt tegen SSV'65 zijn tiende seizoenszege. De club uit Bruinisse legt de ploeg van trainer Marco Groeneveld met 3-0 over de knie. werken. Naast zijn doel zette hij het spel voort, maar schoot de bal pardoes in de voeten van de aan valler, die de bal zo in het lege doel mikte. „Ik kreeg de bal ver keerd op mijn rechterbeen aange speeld en werd ook niet ge coacht", verdedigde de 29-jarige doelman zich. „Onzin", sprak Groeneveld later. En vervolgens: „Hij schiet de bal zo in de voeten van die speler." Drie minuten na de 1-0 kreeg Van den Berge een derde kans, maar dit keer was zijn aanname niet goed. Daarna pakte SSV'65 het initia tief. Vlak voor rust kwam Jaimy Tims net tekort uit een vrije trap van Bruins en even later mikte Ibrahim El Uarichi net over de goal van doelman Mark Giljam. „Wij hadden veel balbezit, maar die mannen waren gewoon fel ler", zag ook Sallet vanuit het kou de doelgebied. In de 65e minuut kreeg SSV'65 via Souliman Abali nog één kans op de gelijkmaker, maar Giljam redde in de korte hoek. Twee mi nuten later deelde Marco Ketting, die raak schoot via Mourice Mada- sim, met een afstandschot de knock-out uit. Via Van den Berge, die de bal kreeg uit een voorzet van Groeneveld, werd het in de 73e minuut ook nog 3-0. Een in zet van Pim Bruins werd nog van de Bruse doellijn gered. Bruse Boys-SSV'65 3-0 (1-0). 17. Do menique van den Berge 1-0, 67. Mar co Ketting 2-0, 73. Domenique van den Berge 3-0. Scheidsrechter: J. Ngoumout ('s-Gravenpolder). Gele kaart: Olaf Willemse, Marco Ketting en George Geluk (Bruse Boys), Gra ham Holmes, Pim Bruins en Ibrahim El Uarichi (SSV'65). Aantal toeschou wers: 110. Lewedorpse Boys (gestreepte shirts) en Kruiningen speelden zaterdag een typische vechtwedstrijd, waarin de thuisploeg nipt de sterkste was. foto Willem Mieras ROTTERDAM - Elke trainer die Lio nel Fitsch bij Hoek heeft meege maakt, zei het hem: 'Jij bent een speler voor centraal achterin'. Ken ny Verhoene is de eerste die de daad bij het woord voegt. Fitsch be taalt het vertrouwen van zijn trai ner voorlopig terug. Met Fitsch in zijn nieuwe rol is Hoek ongeslagen en kreeg het bij Alexandria'66 weer geen doelpunt tegen (0-2). Twee weken geleden tegen de car navalsvierders van Nivo Sparta (6-1-zege) verhuisde Fitsch van de hem zo vertrouwde backposi tie naar de centrale verdediging. Giovanni Siereveld kampte met een gekneusde rib en Fitsch ver ving hem. Dat beviel Verhoene zo goed, dat hij hem tegen Achilles Veen (0-3) en zaterdag tegen Alexandria'66 (0-2) prolongeerde. „Stiekem heb ik altijd wel ge hoopt op deze plaats", bekende Fitsch zaterdag na afloop. „Nu moet ik het aan de trainer laten zien. Vandaag stonden we tegen over de topscorer van de hoofd klasse (Joel Veiga Martins, 14 goals). Het was onze opdracht om hem uit te schakelen. Ik denk dat we daarin aardig geslaagd zijn. Met iemand als Gio (Siereveld) naast me kan ik nog veel leren." De verhuizing van Fitsch is im mers niet ten koste gegaan van Siereveld, maar van Reguillo Van- depitte die al sinds jaar en dag centraal achterin staat. Trainer Kenny Verhoene ziet in hem ech ter een ideale 'nummer 6', een controlerende middenvelder. Hij heeft over- en inzicht, verliest nauwelijks duels en heeft een goe de trap en techniek. Het gereviseerde defensieve blok hield ook tegen Alexandria'66 de tent dicht. Net als een week eer der was vooral de eerste helft sterk. Hoek zette als geheel vroeg druk en kneep de tegenstander de strot dicht. Nog voordat Alexandria'66 "Zijn eigen speel- helft had verlaten, veroverde Hoek de bal alweer. Halverwege had Hoek al een rian te marge kunnen hebben, maar het was slechts 0-1. Kyle Does burg kopte eerst over het doel, schoot vervolgens alleen voor het doel op de voeten van de keeper en zag een kopbal uit een corner stijlvol gered worden. Linksback Thomas van den Houten was twee keer dreigend met een vrije trap en dook een keer bij de eer ste paal op. Na 25 minuten opende Hoek de score met de hulp van de keeper van Alexandria'66. Deze Lee Cheuk-A-Lam wilde de bal van buiten zijn strafschopgebied naar voren trappen, maar tikte de bal te ver voor zich uit Jorrit D'Haese- leer was er als de kippen bij om te storen, waarna de bal voor de trap- grage voeten van Doesburg kwam. Vanaf twintig meter schoof hij binnen: 0-1. De productieve aanval van Alexandria'66 kon zijn reputatie allerminst waarmaken. Een vroe ge miscommunicatie tussen Fitsch en doelman Jordi de Jong- he en een schotkansje kort voor rust waren de enige dreigende momenten. Na rust was er een Kyle Doesburg maakte zijn vierde goal in de laatste vijf duels. aantal schotkansen voor de Rotter dammers, maar alleen het uitblij ven van een tweede Hoek-goal maakte het duel spannend. Clinckemaillie, samen met Siere veld de enige speler die de hele wedstrijd zonder handschoenen speelde, en Thomas van Renterg- hem misten kansen op 0-2, maar een kwartier voor tijd viel die toch. Urvin van Hekelen was koud in het veld gekomen voor Doesburg of hij leverde de bal af aan D'Haeseleer, die Van Renter- ghem links in het strafschopge bied in stelling bracht. Diens schot sloeg in de verre hoek bin nen: 0-2. Wedstrijd beslist. Hoek won daarmee het vierde duel op rij en het zesde in zeven duels. De winstpartij begin deze maand tegen Excelsior Maassluis was het keerpunt, ervoer Lionel Fitsch. „De sfeer is beter en onder ling is er meer respect. Ten eerste doordat we een andere trainer hebben, met een nieuw systeem. Ten tweede natuurlijk omdat we telkens winnen." De succesreeks heeft Hoek inmid dels gebracht op drie punten van XerxesDZB, de nummer twee op de ranglijst. Negen wedstrijden voor het einde van de competitie lijkt het kampioenschap met tien punten achterstand een brug te ver, maar een plaats in de na- competitie is een reëel doel gewor den. Alexandria'66-Hoek 0-2 (0-1). 25. Kyle Doesburg 0-1, 73. Thomas van Renterghem 0-2. Scheidsrech ter A.M. Ebink (Oud-Beijerland). Aantal toeschouwers: 150. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Lionel Fitsch, Giovanni Sie reveld, Thomas van den Houten; Reguillo Vandepitte, Alain van Mieghem; Guillaume Clinckemail lie, Jorrit d'Haeseleer (81. Ray mond Wolff), Thomas van Renterg hem; Kyle Doesburg (73. Urvin van Hekelen).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58