inwoners Kruiningen willen aanpak Markt BEVELANDEN en THOLEN 17 Zeven ton voor nieuwe stadsentree Oek de Jong vertelt over nieuwste werk Viissinger gepakt met harddrugs Coud voor buikdanseressen Huisman voelt voor twitterspreekuur Veelpleger gepakt tijdens inbraak Coesenaar deelt klappen uit Nutz uit Kapelle naar finale van Regioruis MAANDAG 25 FEBRUARI 2013 soort ANWB' Coördinator Jannie Leijs (links) en vrijwilligster Regien Maljaars van de vrijwilligerscentrale. Die biedt bijvoorbeeld hulp bij boodschappen doen. foto Willem Mieras Om eventueel 'misbruik' tegen te gaan, bepalen de vrijwilligers zelf wat ze wel en niet kunnen of wil len doen. Ook moet een hulpvra ger die een beroep doet op ver voer brandstofkosten en andere onkosten zoals bijvoorbeeld een parkeerkaartje zelf betalen. In de toekomst zal aansluiting worden gezocht bij professionele organisaties, zoals de kerk, de Zon nebloem en thuiszorg. Jannie: „Om te kijken of we voor elkaar kunnen betekenen. Maar we willen zeker niet in het vaar water van die organisaties gaan zitten, wij zijn vooral een buren hulp", De vrijwilligerscentrale kan overi gens nog meer medewerkers ge bruiken. Belangstellenden kun nen zich aanmelden bij Jannie Le ijs via telefoonnummer 0113-228984. ZIERIKZEE De gemeente Schouwen-Duive- land wil zeven ton uittrekken voor de nieuwe stadsentree aan de zuidkant van Zierikzee door een perceel aan het Groene Weegje te kopen van Zeeuw- land. De gemeente studeert op mogelijkheden om er een par keerplaats aan te leggen, even tueel in combinatie met een knooppunt voor het openbaar vervoer. Ook de komst van een supermarkt is mogelijk. TERNEUZEN Schrijver Oek de Jong is woens dag te gast bij Porgy Bess aan de Noordstraat in Terneu- zen. De Jong, die een deel van zijn jeugd doorbracht in Goes en in 1979 doorbrak met Opwaaiende Zomerjurken, vertelt over zijn nieuwste werk Pier en Oceaan. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Toegangsprijs is 10 euro. MIDDELBURG Aan Klein Vlaanderen in Mid delburg is zaterdagnacht een 24-jarige Viissinger aangehou den. Bij een verkeerscontrole vond de politie in zijn auto twaalf gram wiet, twee gram cocaïne, mogelijk wat heroïne, een weegschaaltje en drie mo bieltjes. De politie had bij het openen van het autoraam een sterke hennepgeur geroken. HEERLEN Zeeuwse deelnemers hebben goud gewonnen op de Benelux buikdanskampioenschappen in Heerlen. Marjan Bosschaart en leerling Angela Sleutel van dansschool Majidah Bellydance uit Middelburg wonnen in de categorie Duo Solo Adults. Romy Goedegebuure van Nas- hwa's Bellydance uit Kapelle won voor de derde keer in de categorie Solo Junior. KRUININGEN De Reimerswaalse burgemees ter Jan Huisman voelt wel wat voor het houden van een 'twit terspreekuur' om op die ma nier vragen van inwoners te be antwoorden. Huisman noemde het spreekuur van zijn collega Pieter Smit van de Groningse gemeente Oldambt afgelopen weekeinde 'een idee dat navol ging verdient*. Huisman is zelf sinds kort actief op het sociale medium: @aeiltjan. VLISSINGER De politie heeft zaterdag in Vlissingen een veelpleger be trapt bij een woninginbraak aan de Nicolaes Honighstraat. Dat gebeurde na een tip. De man probeerde nog uit een raam te springen. Uiteindelijk werd hij in de tuin overmees terd met behulp van een poli tiehond. Daarbij sloeg de inbre ker een agent meerdere keren in het gezicht. GOES Een 16-jarige Goesenaar is zon dag rond 00.15 uur op de Grote Markt in Goes aangehouden op verdenking van mishandeling van een 17-jarige Middelburger. De laatste liep door de Sint Ja- cobstraat in Goes toen hij door de Goesenaar werd geslagen en geschopt. Het slachtoffer deed aangifte bij de politie. De jongens ken nen elkaar. ZIERIKZEE Bryan Noteboom heeft de tweede voorronde gewonnen van Regioruis in popcentrum Brogum in Zierikzee. De sin- ger-songwriter uit Kapelle, die als Nutz alleen met gitaar en liedjes op het podium staat, wist zowel de jury als het pu bliek voor zich te winnen. No teboom mag door naar de fina le op zaterdag 8 juni tijdens het Anywavefestival. door Luc Oggel KRUININGEN - Het dorpshart van Kruiningen moet dringend worden aangepakt. Veel inwoners zijn die mening toegedaan, blijkt uit de re sultaten van een online enquête op de website van deze krant. De dorpsraad van Kruiningen pleitte bijna vijf jaar geleden al voor een grondige metamorfose van de Markt, die werd weggezet als 'gedateerd, rommelig en kil'. Een oppepper zou volgens de dorpsraad ook de middenstand kunnen stimuleren. En inder daad, gebrek aan winkels is een ander onderwerp wat regelmatig als minpunt wordt genoemd door invullers van de enquête. De gemeente Reimerswaal heeft na herhaaldelijk aandringen van de dorpsraad al in 2010 aangege ven pas een herinrichtingsplan te zullen maken als er geld voor is. Overigens heeft de dorpsraad in dertijd zelf ook een zo goed als panklaar plan ingediend. Sinds dien is het eigenlijk stil gebleven rond de kwestie. Dat er geen geld voor zou zijn, wordt door één van de respondenten afgedaan als 'la riekoek'. Andere zaken die vaker als min punten voorbijkomen in de resul taten van de enquête, zijn hon denpoep en het verdwijnen van de bibliotheek. Vanaf dinsdag staat de enquête in het teken van Wissenkerke. www.pzc.nl/enquete I Het centrum van Kruiningen is volgens inwoners al jaren toe aan een gron dige herinrichting, foto Mechteld Jansen op 19 februari 2013 heeft deurwaarder Marco Rave te GOES ten verzoeke van Jan Cornells Willem Padmos wonende te Hein- kenszand, gemeente Borsele, te dezer zake woonplaats kiezende te GOES aan de Vlas- markt 6, ten kantore van AGIN Timmermans gerechtsdeurwaarders bij exploot aan PA TRICK KOOMANS, GEBOREN 2 JULI 1974, thans zonder bekende woon- of verblijf plaats, betekend de grosse van het vonnis d.d. 7 januari 2013 van de kantonrechter te Middelburg, waarbij P. Koomans voornoemd onder meer is veroordeeld tot betaling van een geldsom en tot ontruiming van de door hem in gebruik zijnde onroerende zaak te Vlissingen aan het adres Paul Krugerstraat 269. In dit exploot is aan P. Koomans voor noemd tevens bevel gedaan om aan de inhoud van gemeld vonnis te voldoen met aanzegging dat voornoemde ontruiming zonodig zal geschieden op 20 maart 2013 om 12:30 uur. Belanghebbenden kunnen zich voor een afschrift van genoemd exploot wenden tot: AGIN Timmermans gerechtsdeurwaarders Vlasmarkt 6 4461 CW GOES Tel. 0113-246333 Ref: LG130122

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55