Van Assche komt in Heerenveen al dicht bij gewenste score Hage in top vijf van enduro in Veldhoven Openbare installatiereceptie van Han Polman Kiara Mulder pakt zevende districtszege EVENTING DE KROO 14 SPORT Eventing lijkt in Stal de Kroo op z'n plaats. De Zeeuwse combinaties boeken er goede prestaties. Uitnodiging door Roeland van Vliet HEERENVEEN - Anthony van Assche is zondagavond als tweede geëin digd tijdens het Sidijktoernooi in Heerenveen. De Sasse turner moest na de volledige zeskamp al leen Bart Deurloo voor zich laten. Het Sidijktoernooi was de eerste EK-kwalificatiewedstrijd. Bonds coach Mitch Fenner is voor zijn ploeg, die half april in Moskou in actie komt, opzoek naar drie ster ke meerkampers en drie uitge sproken toestelspecialisten. Van Assche kandideerde zich voor één van de meerkampplekken. Hij ein digde in Heerenveen op een to taal van 83,250. Deurloo eindigde op 84,750. De Zeeuws-Vlaming, die net her steld is van een elleboogblessure, was vooral sterk op voltige (14,050) en ringen (14,700). Zijn score op ringen had nog hoger kunnen zijn als hij zijn geplande, moeilijkere afsprong had gedaan. Op zowel brug als vloer maakte Van Assche fouten en ook daar door liet hij punten liggen. Op 10 maart is er in Den Bosch een tweede EK-kwalificatiewedstrijd. Van Assche streeft ernaar om dan wel een gemiddelde van 14,200 punten per oefening te halen en over de door Fenner gewenste sco re van 85 punten te gaan. Yuri van Gelder is na zondag al zo goed als zeker van een plek in de EK-selectie. De ringenspecialist werd in Heerenveen door de jury beloond met een score van 15,800. Zo veel punten had de Waalwij- ker nog nooit gehad. „Dit is goed voor mijn zelfvertrouwen", zei hij. Een nieuwe topscore voor Van Gelder tijdens het EK ligt in het verschiet. Er zit immers nog rek in de uitgangswaarde. De wereldkampioen van 2005 sloot de eerste openbare uitvoe ring van zijn nieuwe oefening af op zeker met een 'eenvoudige' af sprong. Met de moeilijke versie tilt hij de uitgangswaarde van 6.6 naar 6.9. Een score van 16.000 of zelfs meer behoort dus tot de mo gelijkheden. GILZE - Kiara Mulder van Sport school Geelhoed is zondag voor de zevende keer districtskam pioen geworden. De judoka uit Oost-Souburg, die uitkomt in de klasse tot 57 kilo, was in de eind strijd te sterk voor Yousra Hider, de nummer drie van Nederland. Door de overwinning strijdt ze op 9 maart om het Nederlands kampioenschap in Eindhoven. De beste vier judoka's per gewichts klasse komen daar in actie. Chantal Jasperse, ook uit de klas van Sportschool Geelhoed, legde beslag op de tweede plaats in de klasse tot 52 kilo. Kelly Rutters was in de finale de betere van de twee. In totaal mogen acht Sportschool Geelhoed-judoka's naar de natio nale eindstrijd in Eindhoven. Ben- the de Ridder uit Middelburg werd bij haar debuut in de klasse tot vijftien jaar tweede in de klas se tot 36 kilo. Josca de Boer (-48 kg) uit Zierikzee, Rosan Stoutjes- dijk (-57 kg) uit Sint Maartens dijk, Jesse Sommeijer (-34 kg) uit Oost-Souburg, Bodhi Mulder (-38 kg) uit Oost-Souburg en Ivana Versluijs (-40 kg) uit Goes wer den allen derde. Provincie Zeeland Het Provinciebestuur van Zeeland nodigt u uit voor de openbare receptie ter gelegenheid van de installatie van Han Polman als commissaris van de Koningin in Zeeland. Op vrijdag 8 maart 2013 bent u van 16.00 uur tot 18.00 uur welkom in de Wandelkerk en Kloostergangen van de Abdij in Middelburg (ingang Abdijplein). In verband met de te verwachten drukte horen we graag of u aanwezig wilt zijn. Aanmelden kan tot en met 1 maart 2013 via: www.zeeland.nl/aanmelden. Zeeuwen verrassen door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Even ting Indoor Zeeland voorziet dui delijk in een behoefte. Dat bleek zaterdag uit de grote internationa le deelname aan de derde editie in Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland. Met overwinningen voor Manouk Romijn in de klasse B en Katja de Leeuwen in M voor pony's grote maat. En met verder zilver voor Marcelle de Kam en brons voor Marit Louwerse, Maris- ka de Vrieze en Bastiaan Broekse- ma verrasten de Zeeuwen in het sterke deelnemersveld. Gilles Quist, de nestor van de Zeeuwse Eventing uit Arnemui- den, die zaterdag na vijftig jaar af scheid nam als technisch toezicht houder van de KNHS, juicht het initiatief toe. „De accommodatie is er uitermate geschikt voor. Eventing is een buitensport. De cross wordt in de vrije natuur en over een lange afstand gereden. Hier is alles totaal anders. De hin dernissen volgen elkaar snel op. Dat maakt veel indruk op ruiter en paard. Een prima oefening om met de druk om te leren gaan", vertelde Quist. Martin de Kroo had een fraai tech nisch parkoers uit de hoge hoed getoverd. Daarin bleek de brug de scherprechter. Ook het rijden van de cross bleek slechts voor enkele combinaties een haalbare kaart. In de klasse L gooide Pien Ullings met Roosenberg's Wings als eer ste de knuppel in het hoender hok. De ex-jeugdinternational uit Bavel joeg de San Remo-zoon in H9,43 seconden over de twintig hindernissen. Mariska de Vrieze leek met de achttienjarige ruin Nice de Bra bantse te gaan verdringen. De amazone kwam met de Hi- nault-zoon niet in de buurt van het hout, maar kreeg wegens het overschrijden van de ideale tijd 1,6 strafpunt aan de broek. Daar door moest de combinatie uit Kloetinge genoegen nemen met de derde stek. Marcelle de Kam schoot met de vosmerrie Collette L'Espoir uit het starthok. Maar de in de even ting sport gepokt en gemazelde amazone uit Domburg kwam met Kasparow-dochter achttien de seconde tekort voor de over winning. Pien Ullings, die als eni ge de cross in de ideale tijd wist af te leggen: „Wat was het span nend. In het eerste traject was Marcelle iets sneller en ik rekende niet meer op de overwinning. Het is toch nog gelukt. Dat is goed voor het zelfvertrouwen voor het aanstaande seizoen, dat over veer tien dagen begint." Marcelle de Kam: „Ik denk dat ik het in de wending naar de smalle hindernis heb verspeeld. Ik zou niets anders kunnen bedenken. Colette pakte goed aan en sprong super. Ik ben toch wel tevreden." Ook in M greep Marcelle de Kam net naast de zege. Als een speer stuurde ze de Roeland-dochter Velly Telly zonder een stukje schor van de boomstammen te ha len in 133,66 rond. Wegens tijds overschrijding kreeg de combina tie 1,6 strafpunt aan de broek. Iets door Herman Heuvink VELDHOVEN - Stefan Hage uit Goes is op de vijfde plaats geëindigd tij dens de tweede wedstrijd om het open NK enduro. De motorcrosser komt uit in de sterk bezette klasse van de inters E2. Casper Ovaa uit Oost-Souburg kreeg in dezelfde klasse geen grip op de wedstrijd en werd vijftiende. In de omgeving van Eindhoven moesten de deelnemers vier ron den van 55 kilometer rijden. Elke ronde telde twee proeven, waarin de tijden werden opgenomen die moesten zorgen voor de onderlin ge verschillen. De eerste proef was uitgezet op en rondom het motorcrosscircuit van Oirschot. De tweede (extreme) proef vond plaats op het circuit de Landsard in Veldhoven. Hage was op zijn KTM voortdu rend in gevecht om de vierde plaats met Yamaha-rijder Mike Bouwmeester uit Apeldoorn. Ha ge moest het hoofd buigen toen zijn tegenstrever in de laatste proef beduidend sneller was. Hij boog een achterstand van negen seconden om in een voorsprong van dertien seconden. Debutant Ovaa koos met zijn Be ta voor zekerheid. De Walchenaar voelde zich niet op zijn gemak op de keiharde en op sommige plaat sen gladde ondergrond. In de klas se NV 40 deed Kees Zuidhof uit Hoedekenskerk van zich spreken. Hij debuteerde met zijn Husaberg op de zevende plaats. Yamaha-rij- der Peter Maranus uit Aagtekerke werd in dezelfde klasse twaalfde. Zaterdag wordt in Holten de der de en laatste wedstrijd van dit voorseizoen verreden. Mandy Wolfert uit Sluiskil speelde kwalificaties voor het nationaal ranglijsttoernooi, maar verloor in drie sets van Hanneke Lodewijks. foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 52