Hekhuis verrast Biliarters 3BSD Maximale zege zet Forza op derde plek SPORT 13 verspelen punt Promotiekans Delta Sport 2 Jan van de Wege beste bandstoter Zeeuws duo in rugbyselectie MAANDAG 25 FEBRUARI 2013 Topschutter Guido de Graaf probeert door de verdediging van Gemini te breken, foto Pieter van der Laan door Roeland Alders zierikzee - Jeroen Hekhuis heeft zaterdag op overtuigende wijze het Open snelschaakkampioenschap van Schouwen-Duiveland op zijn naam geschreven. Met negen pun ten uit elf duels bleef de voor Sou burg schakende Hekhuis verras send de sterke concurrentie voor. De eerste paar ronden snoepten de sterke spelers elkaar punten af. De duidelijke favoriet Bart Kar stens uit Utrecht verloor al snel van de voor Souburg spelende Bert Henderikse. Ook verloor Ker- tens van de latere winnaar Hek huis waardoor hij al snel was uit geschakeld voor de titel. Hekhuis verraste ook de andere titelkandi daat Hans Groffen. Hiermee nam hij een punt voorsprong op de achtervolgers. Wel moest hij te gen Bert Henderikse en Sven Stan- ge nog remise toestaan, maar daar mee kwam zijn voorsprong niet in gevaar. Met een punt meer kon het in de laatste ronde eigenlijk niet meer misgaan. De concurrenten speel den allemaal remise, waardoor Hekhuis de titel binnen had. Grof fen heeft het toernooi nog nooit op zijn naam geschreven en ook nu moest hij tevreden zijn met een gedeelde tweede plaats. Hij deelde die plek met Sven Stange, Bert Henderikse en Bart Karstens. De beste jeugdspelers waren Ke- dem Gutkind van Zierikzee en Iris Schelleman van Landau uit Axel met zes punten. De beste spelers van Schou wen-Duiveland waren Hans Aan- geenbrug, Sjaak Spiegels en Mar- nix den Boer (allen 6,5 punten). Met zes punten werd Jan de Kor te, die aan alle 39 edities mee deed, dertiende. kwadendamme - Voor de tweede keer op rij lieten de driebanders van 3BSD Hydrozorg een punt lig gen tegen een laaggeklasseerde te genstander. Werd vorige week ge lijkgespeeld tegen de hekkenslui ter van de vierde divisie, nu was dat het geval tegen de nummer voorlaatst DKM Tools uit Ooster hout. Nochtans zag het er voor de pau ze rooskleurig uit voor de Schou- wenaren omdat Jan Suykerbuyk en Piet Kox overtuigend zegevier de over respectievelijk Angelo de Nijs en J. de Rooij. Na de pauze glipte de zege echter uit handen doordat Sjaak de Visser en Philip van der Male verloren. Van der male lukt het maar niet de goede vorm van vorig seizoen te pakken te krijgen en dat kost zijn team de nodige punten. In de rangschik king verspeelde de ploeg een ge deelde tweede plaats en staat nu vijfde; de verschillen zijn gering. heerle - De zaalhandballers van Delta Sport hebben de topper bij Heerle 2 gewonnen met 19-21. De reserves staan derde met evenveel punten als nummer twee Heerle 2, maar wel een duel meer ge speeld. De tweede plek is daar door nog altijd in zicht. Rick Evertse: „Koploper Internos heeft te kennen gegeven niet te willen promoveren. Als wij als tweede eindigen hoeven wij niet lang na te denken." Smetje op de puike wedstrijd was het uitvallen van Jordy Niemans met een gebroken hand. Daar naast waren Peter (griep) en Roy Lefevre (knieblessure) niet van de partij. Delta Sport 2 speelde het ei gen spel en had de zaakjes achter in ook goed verzorgd. Sluitpost Danny Wassink was uitblinker. Scores Delta Sport 2: Jimmy Nie mans 8, Jordy Niemans 5, Leon van de Sande 4, Arnold Zevenbergen en Niels Wagenaar 2. zierikzee - De volleyballers van Forza nestelden zich door een 4-0-overwinning bij Mikro Electro/Roosendaal 2 weer op de derde plaats in de rangschikking van de promotieklasse. De Schouwse formatie telt met nog zeven duels voor de boeg tien punten minder dan het op de tweede plaats geklasseerde Slie- drecht Sport, maar speelde een wedstrijd minder dan de Zuid-Hollanders. Forza speelde niet groots, maar was op momenten dat het nij pend werd steeds bijtijds bij de les. Maurits van der Velde serveer de in de slotfase sterk en had daar mee een belangrijk aandeel in de eerste setzege: 21-25. Forza nam in de tweede en derde set het initia tief en won twee keer ruim: 19-25, 18-25. In de laatste set veerde de thuisploeg dankzij de inbreng van diverse jeugdspelers op. Yuri van der Sluijs, Lennen Jonker en Matthijs Joppe slaagden er door enkele goede servicebeurten in om een flink opgelopen achter stand onschadelijk te maken: 24-26. groede - Na een adembenemen de finale is Jan van de Wege van ABC kampioen bandstoten derde klasse in poule zuid geworden. Theo Freyzer van De Troubadour werd tweede en Hans van de Pias- se van LBV derde. Drie spelers eindigden op tien punten. Van de Wege had het bes te moyenne (2,04), terwijl Freyzer tekende voor 1,93 en Van de Pias- se voor 1,70. Bressiaander Van de Wege bracht eveneens de hoogste serie (21) op zijn naam. middelburg - Jeroen Klemann en Kevin van Akelijen van de Middel burgse rugbyclub Oemoemenoe zijn geselecteerd voor Jong Oran je onder zeventien jaar. De selec tie van dit team speelt de komen de tijd verschillende toernooien en interlands om zich voor te be reiden op het Europeese kam pioenschap rugby in 2014. De selectie bestond tot vorige week uit veertig spelers uit heel Nederland. Klemann en Van Ake lijen zijn nu doorgedrongen tot' de laatste selectie van bondscoach Zane Gardiner. De spelers zijn allen afkomstig van de Rugby Loot scholen en de Regionale Trai ning Centra. Kevin van Akelijen en Jeroen Klemann hebben beide al een aantal jaren deelgenomen aan de RTC-programma's in Den Bosch en Tilburg. Het team heeft als volgende wedstrijd begin april een toernooi in Wellington op het programma staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51