Griepaanvallen krijgen Tim Pleijte niet klein De Feiter scoort achten en negens 12 SPORT ZAALHANDBAL Door de overwinning op Gemini 2 mag Delta Sport weer hopen op handhaving in de hoofdklasse D. Delta Sport hoopt stiekem door Len Wolters zierikzee - In de eerste 25 minu ten kreeg Delta Sport vier straf- worpen tegen. Alle vier waren ze een prooi voor doelman Jacco de LoofF. Was dit zo'n wedstrijd dat het geluk eindelijk eens aan de zij de van Delta Sport zou zijn? Enigs zins wel, maar vooral op basis van kwaliteit werd zondag mededegra datiekandidaat Gemini 2 opzijge zet. Het werd 32-23. Delta Sport-trainer Rob de Vos had daarom genoeg reden tot la chen. Niet alleen omdat zijn ploeg twee punten inliep op naas te achtervolgers Helius en Gemi ni 2, maar ook vanwege het ver toonde spel. „Vorige week speel den we al aardig en deze week was het opnieuw goed", conclu deerde de oefenmeester na afloop van de gewonnen wedstrijd. „We durven wat langer en verder op te bouwen. Het was allemaal niet meer zo geforceerd. Dat zag je vooral in de eerste helft." bleem voor de Schouwse forma tie, maar daar was deze wedstrijd weinig van te merken. Zo'n beetje elk schot leek het net te vinden. „Waar dat opeens vandaan kwam, weet ik ook niet", vertelde Delta Sport-speler Guido de Graaf. „We kregen de ruimte om onze nieu we tactiek toe te passen en we wachtten geduldig op onze moge lijkheden. De doelmannen van de bezoekers waren niet geweldig, maar de ballen vlogen ook fraai in de hoeken moet ik zeggen." Of het nou Tim Vleeshouwer was die bal in de kruising gooide of Guido de Graaf zelf, het maakte niks uit. Het leek zelfs geen moei te te kosten. Daar bovenop keepte doelman Jacco de Looff een uitste kende partij. Telkens was hij een sta in de weg voor de aanvallers van de bezoekers uit Zoetermeer. „Alles lukte vandaag", concludeer de De Graaf. „Zeker voor de jonge jongens is het erg goed voor hun zelfvertrouwen als alles zo van zelf gaat. Neem de poeier van Tim Vleeshouwer in de tweede helft die stijf in de kruising vloog. Dat moet zo'n jongen goed doen." Ondanks de zege heerste er aller minst een hosanna-stemming in Zierikzee. De ploeg staat immers nog op de voorlaatste plaats, een plek die degradatie tot gevolg heeft. „Het punt van de 'laatste strohalm' hebben we allang be reikt", stelde De Vos realistisch. „Nog zes finales wachten er en el ke week zullen we moeten probe ren punten binnen te sprokkelen. Handhaving is mogelijk, want we hebben echt geen slechte ploeg. Maar het zal lastig worden." De Graaf deelde de mening van zijn coach. „Elke pot die we win nen is meegenomen. We hebben nog minimaal twee zeges nodig om in de hoofdklasse te blijven. Daar gaan we vol voor en daar helpt een wedstrijd als deze goed bij. Niet alleen voor het nodige vertrouwen, maar ook voor de broodnodige punten." Scores Delta Sport: Guido de Graaf 9,Tim Vleeshouwer 6, Ru ben Bos en Guust Sluijs 4, Jorben Sprong en Jerry Aertssen 3, Tijs de Vos 2 en Kevin Meulmeester 1. Delia Sport leidde in de pauze EINDEL'JK WEER.EEN 0ERTICER met 18-9. Eén riante voorsprong die in de tweede helft geen mo ment meer in gevaar kwam. Tot het einde van de wedstrijd bleef de marge ongeveer gelijk en dat re sulteerde uiteindelijk in een 32-23-zege. Voor de eerste keer dit seizoen passeerden de Zierikzeeënaren de grens van dertig goals. Al het hele seizoen blijkt scoren een pro Bijna een jaar geleden scoorde Del ta Sport voor het laatst minimaal dertig punten. Op 4 maart 2012 werd Oliveo (de huidige koploper) in Zierikzee op een 38-34-neder- laag getrakteerd. Nog altijd is er dit seizoen geen speler bij Delta Sport die de dub bele cijfers heeft gehaald. Guido de Graaf strandde dit keer op ne gen treffers. Stand: 1. Oliveo 16-28, 2. Snel- wiek 15-26, 3. EHC 16-23,4. West- landia 15-20, 5. HWC15-19, 6. HW70 16-18, 7. Hercules 16-15, 8. Volendam 4 16-14, 9. Gemini 2 16-9,10. Helius 16-8,11. Delta Sport 15-6,12. Conventus 15-2. De deelnemers aan de Massaloop verlaten het grote parkeerterrein aan de Duinweg in Oostkapelle. foto Ruben Oreel door Sjaak Sinke OOSTKAPELLE - Tim Pleijte uit Zou- telande moest de afgelopen weken afrekenen met twee griepaanval len. De Massaloop in Oostkapelle was zaterdag een mooie gelegen heid om op conditie te komen. Hij won de 12.7 kilometer in een tijd van 44 minuten en 31 seconden en dat was zelfs nog iets sneller dan zijn tijd in 2011. Marianne de Kok (Lewedorp) finishte als eerste vrouw nog bij de eerste twintig in 53.20 minuten. Na een minuut stilte als eerbe toon aan de onlangs overleden Dy- namica-secretaris Louise Vael ver trokken er zo'n tweehonderd atle ten voor een koude en winderige loop langs de Walcherse kust. Huub van Noorden en Martijn de Kok openden sterk, gevolgd. Pleij te begon rustig en kon na 4 kilo meter aansluiten bij Martijn de Kok die een kilometer eerder Van Noorden zag wegvallen. Na acht kilometer koers probeerde De Kok weg te lopen van Pleijte die gemakkelijk kon pareren. Na een blubberpaadje kon Pleijte- door zijn mindere gewicht gemakke lijk het duin op en De Kok was ge zien. Na ruim 44 minuten was de zege voor Pleijte, die volgende week deelneemt aan het Zeeuws kampioenschap cross in Vlissin- gen, en zich voorbereid op de CPC-loop in Den Haag en het NK halve marathon. De Kok volgde op achttien seconden en Van Noorden maakte net onder de 48 minuten het erepodium vol. Na zes weken volop trainen stond Marianne de Kok weer aan de start van een loop en ze won met een. Het liep niet echt lekker en ik moest veel alleen doen tegen de wind in", liet De Kok weten die eveneens naar het NK halve marathon gaat. „Het was behoor lijk koud en ik had medelijden met de parkoerswachten." Moni que Verschuure (Yerseke) werd op geruime achterstand tweede. De zege op de 8.7 kilometer was voor Marcel Magnus (Hulst) en Carolien van de Kreeke (Middel burg). De broers Gino en Sergio Harinck (Souburg) werden één en twee op de 4.7 kilometer, Em ma Hermans (Middelburg) was de snelste vrouw. door Lucien Roelandt vrouwenpolder - Sonja de Feiter stal zaterdag in de dressuurwed- strijd van Oranjezon met de merrie Averelle de show. Iris Schunselaar kon in manege De Eendracht in Vrouwenpolder met de merrie Dali- la Imani op een droomstart terug kijken. Met veel achten en negens op het rapport toonde Sonja de Feiter dat het met vormbehoud in de aanloop naar het Nederlands kampioenschap wel goed zit. De amazone uit Burgh-Haamstede liep met de met veel schwung door de piste gaande San Breta- no-dochter in de klasse L2 met 68,33 procent naar een overtui gende overwinning. Heidi de Jonge uit Nisse eiste met de San Remo-dochter Dan delion's Divalotti met 66,00 pro cent de tweede plaats voor zich op. „Dit is mijn eerste wedstrijd na het kampioenschap. Avarella gaf mij het gevoel dat ze klaar is voor het NK", zei De Feiter. „Ze liep super. Ze sprong even in de ga lop, terwijl dit niet moest. Maar dat was haar enige foutje." Iris Schunselaar zag in Li haar de buut met de merrie Dalila Imani bekroond met het oranje erelint en twee winstpunten. De amazone uit Middelburg stuurde de Don Renoir-dochter met 66,00 procent naar de eerste plaats. De evenals Schunselaar voor de ruiterclub Sé-Ros uitkomende Femke Jonkman eindigde met San Remo-dochter Djila met 65,33 procent op de tweede plaats. De Zierikzeese schaakvereniging verwelkomde zaterdag 37 spelers voor het jaarlijkse snelschaakkampioenschap. cË foto Pieter van der Laan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50