Vlissingen gaat niet verder met trainer Karl Vergouwen SPORT 11 \AANDAC 25 FEBRUARI 2013 rait in de smaak n zou zijn concurrent later afschudden en onbedreigd naar de zege lopen, foto's Pieter van der Laan zei de inwoner van Sint Laurens. „Daardoor ging ik anders lopen en dat resulteerde in een zeuren de pijn aan mijn hamstring." De organisatie had speciaal voor de deelnemers met wat pijntjes een taxibusje klaargezet. Het was de bedoeling dat deze telkens heen en weer zouden rijden tus sen het punt waar Van Sparrentak uit de wedstrijd stapte en de fi nish. „Ik heb wel een taxi gezien, maar die reed niet", zei de atleet die vooraf nog werd getipt als een van de kanshebbers voor de titel. Een atleet die de winst voor het grijpen had, was Raymon van den Berg. De man met startnum mer 122 passeerde als negende de tweede drankpost. Nog geen tien minuten later kwam hij als eerste langs de derde drankpost. Verwar ring alom. De koploper was zelf ook verbijsterd en stopte even voor een praatje met een van de organisatoren. „Ik heb volgens mij een afslag verkeerd geno men", gaf de hardloper uit 's-Her- togenbosch zijn fout toe. Hij liep de wedstrijd wel uit, maar gaf zelf aan dat zijn tijd niet genoteerd moest worden. De medaille die hij aangereikt kreeg, nam hij ook niet aan. Uiteindelijk ging Pascal van Norden er met de titel van door. Zonder verkeerd te zijn gelo pen. „Ik vond het zelf goed aangege ven. Aan een aantal takken hin gen rood-witte lintjes die we moesten volgen en op de bomen zelf stonden fel oranje pijlen", gaf de winnaar achteraf aan. Van Caspel was het met hem eens. „Vorig jaar was er op sommi ge kruisingen nog wel eens wat onduidelijkheid. Toen hingen de pijlen er al tien meter voor de kruising. Nu hingen ze op of na de afslag. Zo kon je goed zien wel- door Rudy Boogert VLISSINGEN - Karl Vergouwen is vol gend seizoen geen hoofdtrainer meer van de voetbalvereniging Vlis singen. Het bestuur van de zon dag-eersteklasser heeft dat de oe- fenmeester zondagmiddag verteld. „De club kan geen duidelijkheid ge ven over volgend seizoen", lichtte Vergouwen toe. Dat vonden ze niet eerlijk richting mij." Vergouwen leverde begin vorige maand zijn contract al in bij de sponsorstichting Ondersteuning Topsport Zeeland (OTZ), waar hij onder contract staat. Een dag later zette hij de deur weer open, nadat er vanuit de stichting en de voet balvereniging Vlissingen geluiden opgingen om hem te behouden. Zondagmiddag ging de deur defi nitief dicht. „De afgelopen tijd zijn er continu afspraken gemaakt, die elke keer weer wijzigden", aldus Vergou wen. „En daardoor kwam er geen duidelijkheid. Ook vandaag weer niet. En ik ga geen nieuwe weg in als ik niet weet welke kant die op gaat." „Er is wel duidelijkheid", meende Youssif Hamzaoui, die onlangs als kwartiermaker is aangesteld om de partijen bij de club op één lijn te krijgen. „Een club zonder dui delijkheid is namelijk een dwarre lend schip. Maar in het totale plaatje was er voor Karl niet ge noeg duidelijkheid. Daarbij komt dat Vlissingen een nieuwe fase in gaat." Die nieuwe fase is dat Vlissingen structureel een vaste waarde wil worden in de top van het amateur voetbal in het district Zuid „Er komt een nieuwe structuur waar in de club bijvoorbeeld niet afhan kelijk is van individuele perso nen. Als vereniging wil Vlissin gen zich doorontwikkelen, zich goed positioneren in Vlissingen." De komende periode zal de spe lersgroep duidelijkheid krijgen over de plannen voor de toe komst. Hamzaoui: „Het is in elk geval de bedoeling om verder te gaan met het grootste gedeelte van de groep." Een noviteit in de structuur is dat er een technisch manager boven het eerste elftal komt te staan. Vlissingen gaat nu op zoek naar een nieuwe trainer, Vergouwen naar een nieuwe club. „Vlissingen heeft gevraagd of ik toch asje blieft het seizoen wil afmaken", aldus Vergouwen. „Ik zou niet we ten waarom niet. We zijn nog in de race voor een plaats in de hoofdklasse en de bekerfinale is ons andere doel. Dat zou een mooie afsluiting zijn." ke kant je uit moest." Dat was ook terug te zien in zijn eindklas sering. Vorig jaar eindigde Van Caspel op een achtste plaats. „Toen had ik zelfs een aantal ver kenningslopen gedaan, maar raak te toch de weg kwijt. Dat gebeur de nu niet, dus dat zegt genoeg over de bewegwijzering", compli menteerde de als zesde binnen ge komen loper de organisatie. Johnny Ravia had in de voorberei ding op de Trail by the Sea het tra ject wel een aantal keer verkend. Dit werkte echter in zijn nadeel. „Ik liep soms op de automatische piloot. Omdat het zo erg sneeuw de, waren er sommige stukken van het parkoers afgezet. Daar door liep ik nog bijna verkeerd." De als derde binnengekomen Ron nie Duinkerken vatte het par koers in één zin samen. „De Kust- marathon is voor meisjes vergele ken met deze wedstrijd." Mijn moeder heeft: meer verstand van voetbal dan mijn vader. Ze volgt me kritisch en zegt wat ik beter moet doen. Ik ga er vaak maar niet op in, want dan houdt ze niet meer op." Jean-Paul Boëtius in Feyenoord Magazine. „Ik moest veel geduld hebben en dat is nog steeds zo. Mijn volgende doel is negentig minuten spelen. En dan naar het eerste. Misschien gaat het er dit seizoen nog wel van komen. Dat zou een droom zijn." Ajax-verdediger Nicolai Boilesen, in het Alge meen Dagblad. „De realiteit is dat ik eigenlijk helemaal niet zo'n goede wielrenner of sterke klimmer ben. Ik ben in staat ergens belachelijk hard voor te werken en dat heeft me ex treem succesvol gemaakt." Tour-winnaar Bradley Wiggins, in het Alge meen Dagblad. „Ik heb het altijd een interessante club gevonden, maar ik had nooit gedacht dat ik ooit voor Fener- bahce zou spelen. De emotie en de atmosfeer hier dingen waar ik van houd. Het is iets compleet anders. In En geland ademt iedereen voetbal, dat is hier ook zo. Alleen op een andere manier." Oranje-international Dirk Kuyt tegenover de camera's van de BBC. „Ik ga me focussen op de positie van linksback. De trainer en ik hebben als volwassen mannen met el kaar gesproken." Feyenoorder Bruno Martins Indi tegenover RTV Rijnmond. „Zonder arrogant te doen: ik heb zelfde overtui ging dat als ik fit ben, ik nog iets kan toevoegen aan dit team." Bayern-aanvaller Arjen Robben tegenover de NOS. „Ooit zei ik dat ik als trainer van Feyenoord op de Coolsingel wilde staan als kampioen met een elftal spelers dat de club grotendeels zelf heeft opgeleid. Misschien komt die dag eerder dan iedereen denkt." Jean-Paul van Gastel, assistent-trainer van Feyenoord, in Voetbal International.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49