Sprinkhuizen start sterk De Bruijn levert topprestatie in bandstoten Van der Klooster valt tijdens WK ook uit op slalom SPORT 15 Van Leeuwen zwaait af met tweede plek Promotie voor Zeeuwse judoka's Van Meerkerk wint brons MAANDAG 25 FEBRUARI 2013 steenbergen - Voor de derde keer dit seizoen maakte biljarter Jean Paul de Bruijn voor zijn team Eti- kon een partij bandstoten in één beurt uit. Zijn ploeg won met 4-2 van zowel Biljartkeu/De Veemarkt als Wellse Vaert 1. Driemaal is scheepsrecht moet De Bruijn hebben gedacht, want op 3 november en 22 december vo rig jaar won hij ook al in één beurt. Nu was de Duitser Ludger Havlik zijn derde slachtoffer. Om zijn superioriteit nog eens extra te onderstrepen speelde de Hul stenaar zijn tweede partij van de dag tegen René Luijsterburg in twee beurten uit: 100-0 en derhal ve een moyenne van vijftig. Com mentaar van de Brabander na zijn nederlaag: „Een wereldprestatie van }P. Super." Peter de Bree was ook succesvol. De speler van Wellse Vaert 2 won twee keer in het 71/2. Het leverde zijn ploeg slechts één keer de vol le buit op. Tegen Biljartshop Lei den ging Wellse Vaert met 4-2 on deruit. Tegen TS Metals won de Bevelandse formatie met dezelfde cijfers. MIDDELBURG Cees van Leeuwen is zondag tijdens de Winmau Six Na tions Cup op Texel met een tweede plaats afgezwaaid als bondscoach van de Ne derlandse dartsters. Aileen de Graaf, Sharon Prins, Karin Krappen (Van Leeu- wens echtgenote) en reser ve Floortje van Zanten verlo ren in de finale met 4-3 van Wales. De Nederlandse man nen versloegen in de finale Engeland met 13-10. GILZE Tijdens de danexamens ju do in Gilze zijn drie Judo- Goes judoka's gepromo veerd. Chantal Walhout ont ving haar eerste dan judo voor haar Nederlandse titel bij de meisjes tot 17 jaar. Le- wa Theulen en Pim van Meerkerk deden regulier examen en werden beloond met een nieuwe dangraad. Lewa Theulen werd eerste dan en Pim van Meerkerk tweede dan. ANTWERPEN Op het Internationale judo toernooi de Antwerp Open behaalden drie judoka's een bronzen medaille. Tessa van Meerkerk bij de dames tot 70 kg, Chantal Walhout bij de meisjes tot 18 jaar tot 70kg en Mauk Moerman bij de jongens tot 18 jaar tot 73kg. Voor Walhout en Moer man was deze prestatie een volgende stap om bij de bes te vier van Nederland te ko men. door Sven Bakker goes - Het CapsNobel-tennistoer- nooi is afgelopen weekeinde in de TSI-hal in Goes van start gegaan. Het evenement stond voorheen bekend als het Zuidwest Lea se-toernooi. Er wordt deze week zowel een open toernooi voor de speelsterktes drie tot en met acht afgewerkt, als een met twee ster ren gedoteerd nationaal ranglijst- toernooi (NRT). Er doen in totaal bijna vierhonderd spelers mee. In het open toernooi begon Stijn Sprinkhuizen de voorbije dagen met een succes. De tennisser uit Nisse won in zijn eerste wedstrijd in het enkelspel bij de mannen met 4-0 4-2 van Dick de Pee. Sprinkhuizen is als eerste ge plaatst in de categorie voor spe lers met speelsterkte 3,59 tot en met 4,56. Het enkelspel bij dit toernooi is ingedeeld op basis van de actuele rating van een speler en niet, zoals gebruikelijk, op ba sis van de vaste speelsterkte. Dit is een vorm van indelen die steeds vaker bij tennistoernooien wordt gehanteerd. Eén van de naaste concurrenten voor de titel van Stijn Sprinkhui zen is zijn broertje Eddy Sprink huizen, die als derde geplaatst is. Met 4-0 en 4-1 won hij zijn eerste wedstrijd van Sander Pleijte. Pleij- te won op zijn beurt wel met 4-2 4-2 van Daan van Kempen. De nummers één en twee van de pou le gaan door naar het afvalsche- ma. Voor het NRT schreven zich liefst 25 tophonderdspelers in. Niet zo verwonderlijk, want de winnaar van het NRT wordt beloond met een wildcard voor het Challenger Zeeland, dat van de zomer in Mid delburg wordt gehouden. Vooral bij de vrouwen is er een grote Zeeuwse afvaardiging in het en kelspel met acht speelsters: Laurel- le van Tilburg (Arnemuiden), An ne en Milou Flohil (Oostkapelle), Marjan Ganseman (Kapelle), Step hanie Vermeulen (Vlissingen), Esmee Vleugel (Wemeldinge), Shura Poppe (Vlissingen) en Sharon Coone (Sint Jansteen). Vorig jaar was het Milou Flohil die de beste Zeeuwse prestatie neerzette door de kwartfinales te halen. Bij de mannen in het enkelspel is de deelnamelijst een stuk korter. Jeroen Alliët uit Terneuzen moet in zijn eentje de Zeeuwse hoop hoog houden. Alexander Wessel, Dennis Busé, Sander Pleijte, Jonas Patist, Paul van Hoeve en Daniel de Jonge pro beerden zich via het kwalificatie toernooi te plaatsen voor het hoofdschema, maar slaagden daar geen van allen in. la molina - Zitskiër Kees-Jan van der Klooster is zondag tijdens het wereldkampioenschap in La Moli na op de slalom uitgevallen. Eer der overkwam hem dat op de su- per-G. De 35-jarige Vlissinger was lang niet de enige. Op het technische nummer legden slechts acht van de 34 deelnemers de twee runs met succes af. Van der Klooster, die niet te boek staat als een specialist op deze dis cipline, noteerde in de eerste run de negende tijd. Hij rondde de 63 poortjes in 1.13,04. Daarmee zat hij ruim twaalf seconden boven de nummer één. In de tweede run haalde de Walchenaar de fi nish niet. De slalom stond voor zaterdag ge pland, maar vanwege de harde wind in de Pyreneeën werd de wedstrijd 24 uur uitgesteld. dat onbestraft leek te blijven. Toen titelverdediger Bastiaan Broeksema uit Gapinge met de Utrillo van de Heffinck-dochter twee strafpunten kreeg, leek het voor Marcelle de Kam een gelo pen race. Maar het venijn zat in de staart. In een bloedstollende rit stuurde Kurt Vermeiren uit het Belgische Hoogstraten de mer rie Effe de la Pomme foutloos naar de overwinning. Mariska de Vrieze uit Kloetinge stuurde de achttienjarige ruin Nice in de sterk bezette klasse L naar een fraaie derde plaats, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39