Zeeuwse rugbyers in Jong Oranje Atleten Pleijte en De Kok domineren Massaloop SPORT 13 Teams WS'92 klimmen op de ranglijst MAANDAG 25 FEBRUARI 2013 door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleyballers van WS'92 wonnen zaterdag met 1-3 van Voleco en profiteerden van puntverlies van concurrenten in de subtop van de derde divisie. WS'92 klom naar de vierde plaats, met twee punten minder en een wedstrijd minder gespeeld dan Sar- to. Mytilus verloor met 4-0 van De Burgst. De vrouwen van WS'92 wonnen met 1-3 van Breda Beach. Voleco-WS'92 1-3 (28-26, 19-25, 12-25, 23-25): Een degelijke wed strijd van de Vlissingse mannen, die de foutenlast bij de thuisploeg wisten uit te buiten. Een gebrek aan scherpte kostte WS'92 in de eerste set de winst. De tegenstan der serveerde goed en wist tot het laatste punten net voldoende voorsprong te houden. Met een veel lastiger opslag nam WS'92 vanaf de tweede set het initiatief. Dat leidde goed spelend in de tweede en derde set tot ruime set zeges. In de vierde set was het in de slotfase spannend, omdat de thuisploeg hard werkend aan klampte. Uiteindelijk zegevierde WS'92 met het kleinst mogelijke verschil. Breda Beach-WS'92 1-3 (29-27, 18-25, 16-25, 15-25): Tegen een technisch zwakke opponent leed de Vlissingse vrouwenploeg in de eerste set een onnodige neder laag. Daarna pakte WS'92 de draad op. Zonder tot grote hoogte te groeien, was WS'92 vooral in aanvallend opzicht veel beter dan de thuisploeg. Bovendien had de Walcherse formatie vanaf de tweede set een antwoord op de prikballen, waarmee Breda Beach in de eerste set succesvol was ge weest. WS'92 klom door de zege naar de vierde plaats. De Burgst-Mytilus 4-0 (25-22, 25-13, 25-15, 25-23): Zonder Rini Boutens had Mytilus aan aanvals- kracht ingeboet. Toch was de Goe- se équipe in de eerste en laatste set goed op dreef. Tot winst leid de het echter niet. De thuisploeg bestookte Mytilus met een lastige service en beschikte zelf over een goede pass, waardoor gevarieerde aanvallen werden opgezet. door Sjaak Sinke OOSTKAPELLE - Tim Pleijte uit Zou- telande moest de afgelopen weken afrekenen met twee griepaanval len. De Massaloop in Oostkapelle was zaterdag een mooie gelegen heid om op conditie te komen. Hij won de 12.7 kilometer in een tijd van 44 minuten en 31 seconden en dat was zelfs nog iets sneller dan zijn tijd in 2011. Marianne de Kok (Lewedorp) finishte als eerste vrouw nog bij de eerste twintig in 53.20 minuten. Na een minuut stilte als eerbe toon aan de onlangs overleden Dy- namica-secretaris Louise Vael ver trokken er zo'n tweehonderd atle ten voor een koude en winderige loop langs de Walcherse kust. Huub van Noorden en Martijn de Kok openden sterk, gevolgd. Pleij te begon rustig en kon na 4 kilo meter aansluiten bij Martijn de Kok die een kilometer eerder Van Noorden zag wegvallen. Na acht kilometer koers probeerde De Kok weg te lopen van Pleijte die gemakkelijk kon pareren. Na een blubberpaadje kon Pleijte door zijn mindere gewicht gemakke lijk het duin op en De Kok was ge zien. Na ruim 44 minuten was de zege voor Pleijte, die volgende week deelneemt aan het Zeeuws kampioenschap cross in Vlissin- gen, en zich voorbereid op de CPC-loop in Den Haag en het NK halve marathon. De Kok volgde op achttien seconden en Van Noorden maakte net onder de 48 minuten het erepodium vol. Na zes weken volop trainen stond Marianne de Kok weer aan de start van een loop en ze won met een. Het liep niet echt lekker en ik moest veel alleen doen tegen de wind in", liet De Kok weten die eveneens naar het NK halve marathon gaat. „Het was koud en ik had medelijden met de par- koerswachten." Monique Ver- schuure (Yerseke) werd op gerui me afstand tweede. De zege op de 8.7 kilometer waren voor Marcel Magnus (Hulst) en Carolien van de Kreeke (Middelburg). Gino en Sergio Harinck (Souburg) werden één en twee op de 4.7 kilometer, Emma Hermans (Middelburg) was de snelste vrouw. MIDDELBURG - Jeroen Klemann en Kevin van Akelijen van de Middel burgse rugbyclub Oemoemenoe zijn geselecteerd voor Jong Oranje onder zeventien jaar. De selectie van dit team speelt de komende tijd verschillende toernooien en in terlands om zich zodoende voor te bereiden op het Europeese kam pioenschap rugby in 2014. De selectie bestond tot vorige week uit veertig spelers uit heel Nederland. Klemann en Van Akelijen zijn nu doorgedrongen tot de laatste selec tie van bondscoach Zane Gardi ner. De spelers zijn allen afkomstig van de Rugby Loot scholen en de Regionale Training Centra. Kevin van Akelijen en Jeroen Klemann hebben beide al een aantal jaren deelgenomen aan de RTC pro gramma's in Den Bosch en Til burg. De selectie heeft afgelopen week getraind in Luxemburg. De trainingsweek werd afgesloten met twee wedstrijden. Tegen het nationale Ui8-team van Luxemburg werd met 5-35 gewon nen. Klemann maake zijn debuut in het oranje shirt op de wing posi tie tegen R.C Heidelberg. In Hei delberg (Duitsland) won Jong Oranje onder barre omstandighe den met 15-18. Het team heeft als volgende wed strijd het internationale toernooi in Wellington op het programma staan. Op 2 april wordt de wed strijd tegen Engeland gespeeld en op 5 april treft Jong Oranje Frank rijk. Naast de reguliere trainingen zullen dit de laatste wedstrijden zijn ter voorbereiding op het Cross Border Toernooi. 1 ijl 11 milieu Een speelster van EMM wordt flink op de huid gezeten, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37