Van Gemert en Aerssens aan elkaar gewaagd Handballers Delta Sport mogen blijven hopen EMM heeft Broodnodige zege BC Vlissingen De Feiter scoort achten en negens 1 I I I 12 SPORT HANDBAL Waterpoloërs DZK doen goede zaken Middelburgse handbalsters kunnen over twee weken in eigen huis kampioen worden. ft door Lianne Meerman leiden - Jeroen Aerssens van zwemvereniging De Schelde heeft drie bronzen medailles vero verd tijdens de jaargangfinales zwemmen in Leiden. Deze wed strijden kunnen worden gezien als het Nederlands kampioen schap voor minioren. Het spannendst was de medaille op de 100 vlinder. Samen met provinciegenoot Mel- le van Gemert (DZK) tikte Aers sens aan in 1.18.22. De jury moest er aan te pas komen om te beslis sen wie een zilveren medaille mee naar Zeeland mocht nemen en wie brons. Van Gemert werd aangewezen als tweede. Ook op de 200 en 100 wissel tikte Aers sens als derde aan. Thirza de Booij (ZCK) veroverde ook een zilveren medaille. Bij de jongste categorie meisjes tikte zij als tweede aan op de 50 vlinder. door Len Wolters zierikzee - In de eerste 25 minu ten kregen de handballers van Delta Sport vier strafworpen te gen. Alle vier waren ze een prooi voor doelman Jacco de Looff. Was dit zo'n wedstrijd dat het geluk eindelijk eens aan de zijde van Delta Sport zou zijn? Enigszins wel, maar vooral op basis van kwa liteit werd zondag mededegrada tiekandidaat Gemini 2 opzijgezet. Het werd 32-23. Delta Sport-trainer Rob de Vos had daarom genoeg reden tot la chen. Niet alleen omdat zijn ploeg twee punten inliep op naas te achtervolgers Helius en Gemi ni 2, maar ook vanwege het ver toonde spel. „Vorige week speel den we al aardig en deze week was het opnieuw goed", conclu deerde de oefenmeester na afloop van de gewonnen wedstrijd. „We durven wat langer en verder op te bouwen. Het was allemaal niet meer zo geforceerd. Dat zag je vooral in de eerste helft." Delta Sport leidde in de pauze met 18-9. Een riante voorsprong die in de tweede helft geen mo ment meer in gevaar kwam. Tot het einde van de wedstrijd bleef de marge ongeveer gelijk en dat re sulteerde uiteindelijk in een 32-23-zege. Voor de eerste keer dit seizoen passeerden de Zierikzeeënaren de grens van dertig goals. Al het hele seizoen blijkt scoren een pro bleem voor de Schouwse forma tie, maar daar was deze wedstrijd weinig van te merken. Zo'n beetje elk schot leek het net te vinden. Of het nou Tim Vleeshouwer was die bal in de kruising gooide of Guido de Graaf, het maakte niks uit. Het leek zelfs geen moeite te kosten. Daar bovenop keepte doel man Jacco de Looff een uitsteken de partij. „Alles lukte vandaag", concludeerde De Graaf. „Zeker voor de jonge jongens is het erg goed voor hun zelffertrouwen als alles zo vanzelf gaat." Ondanks de zege heerste er allerminst een ho sanna-stemming in Zierikzee. De ploeg staat immers nog op de voorlaatste plaats, een plek die de gradatie tot gevolg heeft. Scores Delta Sport: Guido de Graaf 9,Tim Vleeshouwer 6, Ruben Bos en Guust Sluijs 4, Jorben Sprong en Jerry Aertssen 3, Tijs de Vos 2 en Kevin Meulmeester 1. vlissingen - In de hoofdklasse van de basketbalcompetitie won nen de vrouwen van BC Vlissin gen met 55-39 van Yellow Sox. Hierdoor klimt de formatie van coach Tom Joziasse naar de zesde plaats, maar staat vier wedstrij den voor het einde van het sei zoen nog steeds niet veilig. In de overgangsklasse won BC Vlissin gen 2 met 70-44 van hekkenslui ter Migliore. Vrouwen: BC Vlissingen - Yel low Sox 55-39: BC Vlissingen kwam aanvallend langzaam op gang, waardoor de stand na zeven minuten 2-5 was. Daarna schoot Melanie Dolfing haar team op voorsprong, maar bij rust was het verschil nog minimaal: 19-17. Na vlissingen - De waterpoloërs van DZK hebben zaterdag goede za ken gedaan door thuis met 9-1 te winnen van SWNZ uit Schijndel, terwijl concurrent De Vennen te gen een nederlaag aan liep. De Vlissingers staan nu drie punten voor op Nayadeclassic en zes pun ten op De Vennen in de eerste klasse district. Zaterdag was SWNZ geen tegen stander van formaat. De Vlissin gers speelde vanuit een gesloten verdediging en gaven weinig kan sen weg. Het enige wat de ploeg zich mocht aanrekenen was dat het slechts met 2-0 voor stond aan het eind van de eerste perio de. Scores DZK: Bas Mechielsen 2 en Sjoerd Leijnse, Chris van der Draai, Yannick Mol, Robin Juranek, Jasper Rouwendal, Levy Kort en Jordy de Nood allen 1 maal de pauze liep de thuisploeg uit naar een ruime 41-22-voorsprong. De ploeg uit Bakel kwam nog te rug tot 44-37. In de slotfase hield de Vlissingse verdediging stand: 55-39- Scores: Melanie Dolfing 22, Sheri Bos 15, Yolanda Joosse 11, Nanon Doe- land 5 en Mims Kole 2. Mannen. BC Vlissingen 2 - Mig liore 70-44: Het zwakke Migliore kon aanvallend weinig uitrichten. Omdat BC Vlissingen 2 in de eer ste helft aanvallend niet veel be ter speelde, brak de rust aan bij 27-16. In de tweede helft maakten de Vlissingers het krachtsverschil duidelijk. Van afstand werd met scherp geschoten, waardoor een ruime 70-44 werd bereikt. Scores: Dylan Hofmann 16, Mike de Kraker 16, Rajan Dielbandhoesing 11, Ronny de Troije 10, Abdul Zombra 7, Kris Liesenborghs 5, Abdelouahid el Kharbouchi 3 en Benjamin Risakotta 2. De rolstoelbasketballers van RBVM 2 speelden zaterdag hun zevende competitieronde in Lei den. De eerste wedstrijd tegen JBC Noorderhaven 2 werd met 28-22 gewonnen. De scores waren van Joris Bun- ningh (12), Samantha Eising (8), Amy Kayen (4), Kim Kempeneers en Jack Meerman (2). In de tweede wedstrijd zorgden de Middelburgers voor een stunt door koploper Vios'82 2 te ver slaan. door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Sonja de Feiter stal zaterdag in de dressuurwed- strijd van Oranjezon met de merrie Averelle de show. Iris Schunselaar kon in manege De Eendracht in Vrouwenpolder met de merrie Dali- la Imani op een droomstart terug kijken. Met veel achten en negens op het rapport toonde Sonja de Feiter dat het met vormbehoud in de aanloop naar het Nederlands kampioenschap wel goed zit. De amazone uit Burgh-Haamstede liep met de met veel schwung door de piste gaande San Breta- no-dochter in de klasse L2 met 68,33 procent naar een overtui gende overwinning. Heidi de Jonge uit Nisse eiste met de San Remo-dochter Dan- titel voor het grijpen door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handbalsters van EMM hebben zondagmiddag in een thriller afgerekend met con current EHV. De Middelburgse equipe won met minimaal ver schil van de opponent uit Eindho ven: 20-19. De vrouwen van Olym pus kwamen niet in actie, omdat de tegenstander niet naar Vlissin gen wilde afreizen vanwege de slechte weersomstandigheden. De Middelburgse handbalsters zijn erg hard op weg om de twee de klasse na één jaar al weer te verlaten. Zondagmiddag werd in het nieuwe onderkomen, sporthal De Sprong, de kroon op het werk gezet. In een ware handbalthriller werd de enige overgebleven concurrent EHV het zwijgen opgelegd. Met nog drie duels voor de boeg voert de Middelburgse equipe van Hans Dierickx de ranglijst aan met drie punten voorsprong. Voor revanche op de bezoekers uit Eindhoven moest men diep gaan. Het gapende gat van de heenwedstrijd (24-16 verlies) had duidelijk zijn sporen nagelaten. „Ik was best wel gespannen", er kende Hans Dierickx in alle eer lijkheid. „Zo'n verschil maakt je toch onzeker." Achteraf gezien onnodig want met de herstelde Xaira Nij-sen weer in de gelederen werden er le gio kansen gecreëerd. De afwer king was een ander verhaal. Voor al Marieke Riemens die het score lijstje aanvoerde (zes treffers) had met gemak in de dubbele cijfers moeten belanden. Maar veel scho ten vonden het houtwerk. In de dekking werd de cirkel zwaar be waakt. Niet zonder reden want in Eindhoven was het zeven maal prijs vanaf de 6-meter. Nu lag er meer vrijheid op de flanken. Een voorsprongetje was gisteren voor niemand lang weggelegd. Daar voor waren de verschillen tussen beide ploegen veel te klein. EHV leidde zelfs halfverwege de dans met 12-13. Na de hervatting leek EMM de buit binnen te hebben: 17-14. Maar de voorsprong was snel weer verdampt. Toch kwam EMM dankzij de hechte verdediging niet meer op achterstand. Via 18-16 werd uitein delijk de volle buit terecht binnen gesleept. „Ik heb vandaag het meest genoten van de inzet. Daar naast willen ze winnen, tonen vechtlust en hebben plezier. Dan is het niet zo gek dat we zo hoog staan. Ik ga daar als trainer in mee." Over twee weken kan EMM in eigen huis de titel bin nenhalen tegen Camelot. Scores: Marieke Riemens 7, Kimberly Loo en Xaira Nijsen 4, Petula Brasser 3, Ariska Tax en Lisanne Heijens. delion's Divalotti met 66,00 pro cent de tweede plaats voor zich op. „Dit is mijn eerste wedstrijd na het kampioenschap. Avarella gaf mij het gevoel dat ze klaar is voor het NK", zei De Feiter. „Ze liep super. Ze sprong even in de ga lop, terwijl dit niet moest. Maar dat was haar enige foutje." Iris Schunselaar zag in Li haar de buut met de merrie Dalila Imani bekroond met het oranje erelint en twee winstpunten. De amazone uit Middelburg stuurde de Don Renoir-dochter met 66,00 procent naar de eerste plaats. De evenals Schunselaar voor de ruiterclub Sé-Ros uitkomende Femke Jonkman eindigde met San Remo-dochter Djila met 65,33 procent op de tweede plaats. De deelnemers aan de Massaloop verlaten het grote parkeerterrein aan de Duinweg in Oostkapelle. foto Ruben Oreel dj

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36