Van Norden dit keer wel als eerste binnen De tweede editie van de Trail by the Sea is een ware slijtageslag voor de lopers. 10 SPORT TRAIL BY THE SEA door Mitchell Minnaard RENESSE - Pascal van Norden schreef zondag de tweede editie van de Trail by the Sea op zijn naam. Vorig jaar eindigde hij nog op de tweede plaats net achter Middelburger Sébastièn Schlette- rer. Bij de vrouwen was Irene Kin- negim uit Den Haag de concur rentie de baas. De twee atleten uit Zuid-Holland werden vooraf al gezien als kans hebbers voor de titel. Ook van de Zeeuwen Erwin Harmes en de ge broeders Alwin en Perry Vermeu len werd veel verwacht. Zij moes ten echter alledrie afhaken. Daar door kon Van Norden relatief ge makkelijk en onbedreigd alleen naar de finish lopen. „De gehele wedstrijd liep ik sa men met Ralph Apeldoorn. Toen we over een bruggetje liepen ging hij door zijn rug, waardoor hij niet meer in staat was om mij te volgen", keek de winnaar terug op de wedstrijd. Van Norden leg de de 38 kilometer af in 2.46.57 uur. Apeldoorn kwam uiteinde lijk als vierde over de finish. Kinnegim bleek met een tijd van 3.18.06 veel sterker dan haar con currenten. De nummer twee, Chantal van der Geest, kwam ruim twintig minuten later bin nen. De winnares bleef rustig on der haar uitstekende prestatie. „Het is de eerste keer dat ik een trail loop. Ik doe normaliter mee aan triatlons. Ik had dan ook echt geen idee hoe de wedstrijd eruit zou zien", blikte Kinnegim terug. „Ik dacht: Zeeland is nog vrij vlak. Totdat ik de eerste tien kilometer achter de rug had. Waar halen ze opeens al die duinen en heuvels vandaan?", vroeg de atlete zich na afloop af. Juist die heuvels en die duinen la gen de snelste loper van de dag goed. „Ik ben zelf bokser geweest, dus ik heb veel aan intervaltrai- ning gedaan", gaf Van Norden zelf de reden voor zijn goede op treden aan. Daarnaast is hij niet een van de langste atleten uit het deelnemersveld. „Dat is op zo'n lastig traject in je voordeel. Je bent dan erg wendbaar. Zo kan ik snel draaien op lastige punten." Kinnegim had wat meer moeite met het parkoers. Dat je niet al leen naar de grond, maar ook voor je moet kijken, vond ze naar eigen zeggen lastig. Dit maakte het niet alleen fysiek, maar ook mentaal zwaar. „Soms zat ik er echt helemaal doorheen. Het geeft dan gewoon een kick als je daarna toch gewoon verder kan", keek de snelste vrouw tevreden te rug op haar prestatie. Bij de categorieën boven de vijftig jaar waren de Zeeuwen succesvol. Bij de mannen was Nap Hage uit Poortvliet met een tijd van 3.11.19 de snelste vijftigplusser, bij de vrouwen was Anita Joziasse (3.39.52) uit Goes de snelste deel neemster. Van alle vijfhonderd op gegeven deelnemers kwamen er maar 359 in aanmerking voor een medaille. Dik ingepakt tegen de kou gaan de deelnemers van start op het strand van Renesse. Even op adem komen bij de drankpost. Pascal van Norden (links) loopt samen met Ralph Apeldoorn aan kop in de Boswachterij van Westenschouwen. Van Norden zc door Mitchell Minnaard RENESSE - De deelnemers aan de tweede editie van de Trail by the Sea kwamen één voor één over de finish. Zuchtend en puffend pas seerden ze de eindstreep in Renes se, na een slijtageslag van 38 kilo meter langs de Schouwse kust. Ondanks de loodzware omstan digheden waren de atleten na af loop lovend over het zware par koers. Johnny Ravia uit Zierikzee, die als eerste Zeeuw over de finish kwam en na afloop even de tijd nodig had om op adem én tempe ratuur te komen, had er van geno ten. „Een trail moet zwaar zijn. Dit parkoers is erg gevarieerd en dat maakt de wedstrijd juist leuk en spannend", zei de nummer vijf in de wedstrijd na een warme douche. Het parkoers van de Trail by the Sea werd speciaal voor de tweede editie wat verzwaard. Vorig jaar was er van de kant van gerenom meerde trailrunners nog wat com mentaar op de route. Deze zou wat te soft zijn geweest. Vooral aan het einde van de wedstrijd zouden er te veel rechte stukken in het traject zitten. Dit jaar past- te de organisatie van de hardloop wedstrijd op Schouwen de route dus wat aan. Zo lag er dit keer een bunker op de route en moesten de deelnemers met handen en voeten bovenaan een steile hel ling zien te komen. Iets wat tot veel positieve reacties leidde in het deelnemersveld. Ook tweede Zeeuw Wouter van Caspel, die als zesde loper de fi nishlijn passeerde, was overwe gend positief. „Als je boven op een heuvel staat, dan moet je soms gewoon even de tijd nemen om van het uitzicht te genieten." Toch waren het na afloop niet al leen maar blije gezichten. Zo moest Wim van Sparrentak na on geveer 26 kilometer de handdoek in de ring gooien. „Ik had de week voorafgaand aan dit evene ment al wat last van mijn teen", Zwaar parkoers v 1|2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34