Fitsch voelt zich centraal achterin op zijn plaats 8 SPORT VC Vlissingen klopt op eigen veld SVD TWEEDE KLASSE Middelburgers sturen Zaamslag met een 4-2-nederlaag naar huis en stijgen daardoor op de ranglijst. EF KARAKTERISTIEK KARAKTERISTIEK EF door Rudy Boogert ROTTERDAM - Elke trainer die Lio nel Fitsch bij Hoek heeft meege maakt, zei het hem: 'Jij bent een speler voor centraal achterin'. Ken ny Verhoene is de eerste die de daad bij het woord voegt. Fitsch be taalt het vertrouwen van zijn trai ner voorlopig terug. In zijn nieuwe rol is Hoek ongeslagen en kreeg het zaterdag bij Alexandria'66 weer geen doelpunt tegen (0-2). Twee weken geleden tegen de car navalsvierders van Nivo Sparta (6-i-zege) verhuisde Fitsch van de hem zo vertrouwde backposi tie naar de centrale verdediging. Giovanni Siereveld kampte met een gekneusde rib en Fitsch ver ving hem. Dat beviel Verhoene zo goed, dat hij hem tegen Achilles Veen (0-3) en zaterdag tegen Alexandria'66 (0-2) prolongeerde. „Stiekem heb ik altijd wel ge hoopt op deze plaats", bekende Fitsch zaterdag na afloop. „Nu moet ik het aan de trainer laten zien. Vandaag stonden we tegen over de topscorer van de hoofd klasse (Joel Veiga Martins, 14 goals). Het was onze opdracht om hem uit te schakelen. Ik denk dat we daarin aardig geslaagd zijn. Met iemand als Gio (Siereveld) naast me kan ik nog veel leren." De verhuizing van Fitsch is im mers niet ten koste gegaan van Siereveld, maar van Reguillo Van- depitte die al sinds jaar en dag centraal achterin staat. Trainer Kenny Verhoene ziet in hem ech ter een ideale 'nummer 6', een controlerende middenvelder. Hij heeft over- en inzicht, verliest nauwelijks duels en heeft een goe de trap en techniek. Het gereviseerde defensieve blok hield ook tegen Alexandria'66 de tent dicht. Net als een week eer der was vooral de eerste helft sterk. Hoek zette als geheel vroeg druk en kneep de tegenstander de strot dicht. Nog voordat Alexandria'66 zijn eigen speel- helft had verlaten, veroverde Hoek de bal alweer. Halverwege had Hoek al een rian te marge kunnen hebben, maar het was slechts 0-1. Kyle Does burg kopte eerst over het doel, schoot vervolgens alleen voor het doel op de voeten van de keeper en zag een kopbal uit een corner stijlvol gered worden. Linksback Thomas van den Houten was twee keer dreigend met een vrije trap en dook een keer bij de eer ste paal op. Na 25 minuten opende Hoek de score met de hulp van de keeper van Alexandria'66. Deze Lee Cheuk-A-Lam wilde de bal van buiten zijn strafschopgebied naar voren trappen, maar tikte de bal te ver voor zich uit Jorrit D'Haese- leer was er als de kippen bij om te storen, waarna de bal voor de trap- grage voeten van Doesburg kwam. Vanaf twintig meter schoof hij binnen: 0-1. De productieve aanval van Alexandria'66 kon zijn reputatie allerminst waarmaken. Een vroe ge miscommunicatie tussen Fitsch en doelman Jordi de Jong- he en een schotkansje kort voor rust waren de enige dreigende momenten. Na rust was er een aantal schotkansen voor de Rotter dammers, maar alleen het uitblij ven van een tweede Hoek-goal maakte het duel spannend. Clinckemaillie, samen met Siere veld de enige speler die de hele wedstrijd zonder handschoenen speelde, en Thomas van Renterg- hem misten kansen op 0-2, maar een kwartier voor tijd viel die toch. Urvin van Hekelen was koud in het veld gekomen voor Doesburg of hij leverde de bal af aan D'Haeseleer, die Van Renterg- hem links in het strafschopgebied in stelling bracht. Diens schot sloeg in de verre hoek binnen: 0-2. Wedstrijd beslist. Hoek won daarmee het vierde duel op rij en het zesde in zeven duels. De winstpartij begin deze maand tegen Excelsior Maassluis was het keerpunt, ervoer Lionel Fitsch. „De sfeer is beter en onder ling is er meer respect. Ten eerste doordat we een andere trainer hebben, met een nieuw systeem. Ten tweede natuurlijk omdat we telkens winnen." De succesreeks heeft Hoek inmid dels gebracht op drie punten van XerxesDZB, de nummer twee op de ranglijst. Negen wedstrijden voor het einde van de competitie lijkt het kampioenschap met tien punten achterstand een brug te ver, maar een plaats in de nacom- petitie is een reëel doel geworden. Alexandria'66-Hoek 0-2 (0-1). 25. Kyle Doesburg 0-1, 73. Thomas van Renterghem 0-2. Scheidsrech ten A.M. Ebink (Oud-Beijerland). Aantal toeschouwers: 150. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Lionel Fitsch, Giovanni Sie reveld, Thomas van den Houten; Reguillo Vandepitte, Alain van Mieghem; Guillaume Clinckemail lie, Jorrit d'Haeseleer (81. Ray mond Wolff), Thomas van Renterg hem; Kyle Doesburg (73. Urvin van Hekelen). Weer volle buit Dauwendaele door René van Stee MIDDELBURG - FC Dauwendaele heeft na de winterstop nog altijd een honderdprocentscore. Na de 0-5 op het veld van Duiveland was de Middelburgse tweedeklas ser zaterdag thuis met 4-2 te sterk voor Zaamslag. Die zege onder ijs koude omstandigheden was ver diend. In een matig duel schiep de ploeg van trainer Marcel Lou- rens zichzelf meer mogelijkheden dan Zaamslag, was het meer in balbezit, won het de slag op het middenveld en benutte het goed de ruimtes. Vriend en vijand waren het er over eens dat het duel op het vol gens KNVB-normen niet voor competitievoetbal geschikte kunstgrasveld had moeten wor den afgelast. Lourens was niette min in zijn nopjes met het resul taat. Over het vertoonde spel was hij minder tevreden. „Het was van beide kanten matig. En daar hebben de lastige omstandighe den natuurlijk ook mee te maken. Aan de andere kant is duidelijk dat we nog wat stappen moeten zetten. Vooral ons positiespel was vandaag niet best", zei de oefen- meester. Zowel Dauwendaele als Zaamslag toonde zich ruimhartig bij het uitdelen van cadeautjes. De 0-1 was een eigen doelpunt van Jaap de Kroo die een voorzet over links van Koen Post achter zijn eigen doelman schoot. Bij de MIDDELBURG - In de vierde klasse A poetste Lewedorpse Boys de na re smaak van de 8-o-nederlaag in Kruiningen weg door nu met 3-2 te winnen. Vlissingen versloeg SVD met 4-2. De overige vier wed strijden gingen niet door. VC Vlissingen-SVD 4-2: Een een voudige zege voor de thuisclub. Door een doelpunt van Omar Bou- bou werd het 1-0. Hans te Broeke verdubbelde de score tot 2-0. Bo- ban Rakovic zorgde voor de 3-0-ruststand. Door twee fouten van Vlissingen kon SVD terugko men tot 3-2 door doelpunten van Johnny den Herder en Kai Dek kers. Mohammed Benkadour be paalde de eindstand op 4-2. Lewedorpse Boys-Kruiningen 3-2 (1-0). Lars Steendijk 1-0 (eigen doel punt), Edwin van Houte 1-1, Olde Raas 2-1 en 3-1 en Yaron Krombeen 3-2. 1-2 ging Coen Bolle in de fout. Hij maakte in de zestienmeter een overtreding op Zaamslag-spits Peter Dieleman, waarna diezelfde Dieleman raak schoot uit een strafschop. Bij de 1-1 kon Peter van Gorsel aanleggen toen hij de bal ontving van de over links mee opgestoom- de Guus Toornstra. Zico Tomasoa was op het randje van buitenspel de man van de voorzet vanaf links waaruit Stefan Joosse de 2-2 liet aantekenen. Zowel Toornstra als Tomasoa kreeg veel te veel ruimte bij die acties. Op slag van rust zag Maarten van Vooren een vrije trap van links over de ver bouwereerde Zaamslag-doelman Guido Vinke in het doel waaien. Net als in de beginfase van de eer ste helft was Zaamslag het eerste kwartier na de rust de bovenlig gende partij. Toch sloeg Dauwen daele weer toe. En weer had de thuisploeg na ruim een uur spe len niets te klagen toen Peter van Gorsel zijn achterwaartse kopbal in het vijandelijke doel zag bin nenzeilen. Vanaf dat moment speelde de thuisploeg een gewon nen partij. Lourens had zijn ploeg gewaar schuwd voor de gretigheid van Zaamslag, dat al drie maanden niet om het 'echie' had gespeeld. „Tegelijkertijd heb ik de jongens meegegeven dat we altijd kansen zouden creëren en er mogelijkhe den zouden liggen tegen een ploeg die nog minder ritme had dan wijzelf." Die voorspelling kwam uit. En hoewel de uitvoering niet altijd vlekkeloos verliep, maakte Lou rens zijn ploeg toch complimen ten. „We hebben een jonge groep die over behoorlijk wat kwaliteit beschikt. Maar je kunt nu nog niet verwachten dat het altijd sta biel is. Dat blijkt wel uit onze re sultaten. We winnen regelmatig met grote cijfers, maar tegelijker tijd zijn we al tegen forse nederla gen aan gelopen. Maar nogmaals dat hoort bij een jong elftal." Hoewel Dauwendaele naar beho ren presteert, wil Lourens dat zijn ploeg dit seizoen nog enkele stap pen zet. Die potentie is er volgens hem. „Ik ben er van overtuigd dat er nog veel rek in zit. Het loopt ook naar wens. Zeker nu we de laatste weken de groep na blessu res en afwezigheid door andere za ken weer compleet hebben en echt lekker kunnen trainen." FC Dauwendaele-Zaamslag 4-2 (3-2). 5. Jaap de Kroo 0-1 (eigen doelpunt), 33. Peter van Gorsel 1-1, 34. Peter Dieleman 1-2 (straf schop), 37. Stefan Joosse 2-2,44. Maarten van Vooren 3-2, 62. Peter van Gorsel 4-2. Scheidsrechter: J. Klerkx (Waalwijk). Gele kaart: Coen Bolle, Jordy Si- nay (FC Dauwendaele), Arjan Ha melink (Zaamslag). Aantal toe schouwers: 100. Ibrahim Eryürük van Terneuzense Boys probeert via de rechterflank door te breken in de wedstrijd tegen Roda Boys. Zijn ploeg zou het duel met 2-1 verliezen, foto Mark Neelemans Kyle Doesburg maakte zijn vierde goal in de laatste vijf duels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32