Van der Lijke slaat slag in eerste koers Mesu geopereerd na zware valpartij Heijnen loopt zijn tweede brons net mis SPORT 5 Lucratieve zege Van der Vleuten Engelse rugbyers nog ongeslagen WB zwemmen in Eindhoven Vonn hekelt organisatie WK ski Maze als zeker van wereldbeker MAANDAG 25 FEBRUARI 2013 door Roeland van Vliet ACHEL - De Middelburgse wielren ner Nick van der Lijke won zater dag in het Belgische Achel de zes tiende Beverbeek Classic. De 21-ja rige coureur van het Rabobank De velopment Team sprintte zijn vijf medevluchters eruit. „Deze koers was niet mijn hoofddoel voor dit seizoen, maar deze overwinning heb ik toch maar mooi binnen", reageerde hij. De omstandigheden waren zater dag zwaar. Het sneeuwde in Bel gisch Brabant. De organisatie be sloot de elite- en belofterenners niet over de smalle wegen te laten gaan. Het parkoers werd daardoor zestig kilometer korter. „Ik houd wel van moeilijk weer", zei Van der Lijke. „Ik vind het helemaal niet erg om in de regen te fietsen. Maar een koers in de sneeuw had ik nog nooit meegemaakt. Ik reed voor het eerst met een shirt met lange mouwen." De wedstrijd bestond uit één gro te en diverse plaatselijke rondes in Achel, dat niet ver onder Val- kenswaard ligt. Pas in die laatste omlopen kreeg de koude klassie ker kleur. Roy Sentj ens, voorma lig beroepsrenner bij Rabobank, Lotto en Milram, sprong weg uit het peloton. De geroutineerde Ne derlander, nu rijdend voor Cy- clingteam De Rijke/Shanks, kreeg zijn landgenoot Ruben Boons en de Belgen Dries Hollanders en Tom Dernies met zich mee. Nick van der Lijke had even niet zitten opletten. .„Ik zat bij het ingaan van de plaatselijke rondes te ver achterin", vertelde de Walche- naar. „Maar per ronde schoof ik meer op naar de kop van het pelo ton." Daar aangekomen besloot hij de achtervolging op de vier leiders in te zetten. Tom Vermeer versnel de eveneens en samen reden ze het gat dicht. „Ik denk dat we net voor de slotronde de aansluiting vonden. En vanaf toen was het ie der voor zich. Er werd niet naar een bepaald iemand gekeken. Daardoor was de samenwerking nog best in orde." Van der Lijke dichtte zichzelf goe de kansen toe. „Ik dacht op dat moment: ik word eerste of twee de. Ik wist niet zeker wat Sentjes nog zou kunnen. Hij is een oud-prof." Maar de oudste van de zes vluch ters ging veel te vroeg aan. Hij sloeg op zo'n vijfhonderd meter van de finish weliswaar een gaat je, maar werd daarna snel terugge pakt. Op driehonderd meter van de meet ging Hollanders op de pe dalen staan, maar ook hij redde het niet. De jump van Van der Lij ke was wel succesvol. Toen hij vol gas gaf, was hij niet meer te ach terhalen. Hollanders en Vermeer werden respectievelijk tweede en derde. Sentjes moest genoegen nemen met de vijfde plaats. Wemeldinge- naar Marco Minnaard, eveneens rijdend voor de opleidingsploeg van Rabobank, werd met ruim een minuut achterstand tachtig ste. Er haalden 123 coureurs de eindstreep. Voor Van der Lijke is de winst van zaterdag één van zijn mooiste resultaten tot nu toe. In 2012 deed de Middelburger ook al van zich spreken met een ritoverwinning en de eindzege in de Tour de Gi- ronde. „Het is lekker om al met een de eerste wedstrijd van het seizoen te winnen. Het is mooi dat ik nu al weer heb laten zien wat ik in me heb." Komend weekeinde rijdt Van der Lijke weer twee klassiekers. Zater dag komt hij in actie tijdens de Ster van Zwolle, zondag rijdt hij in Frankrijk. door René van Stee MIDDELBURG - Erwin Mesu moet vrezen voor het nieuwe skeeler jaar. In de eerste wedstrijd van de KPN Driedaagse in Dronten, één van de laatste marathonschaats wedstrijden van het seizoen, kwam de Middelburger zwaar ten val. Daarbij liep de Walchenaar een die pe snijwond aan zijn rechterdij been op. Naar het zich nu laat aan zien zal het herstel enkele maan den in beslag nemen. Het voorval gebeurde tijdens de afvalkoers. Mesu (23) werd meege sleept in een massale valpartij, waarna een ijzer van andere rijder zich in zijn dijbeen boorde. Er stonden meteen andere schaat sers klaar om de rijder van de Radson-Jinstal ter plaatse te hel pen. Jan Maarten Heideman (van beroep fysiotherapeut) en Peter Nauta drukten zijn slagader dicht. „Het bloedde hevig. Eventjes werd er gevreesd voor een slag aderlijke bloeding. Niet vreemd, want als je door zo'n ijzer wordt geraakt heeft dat hetzelfde effect als van een mes. Gelukkig bleek dit niet aan de orde, maar de ver wondingen zijn behoorlijk hef tig", vertelde Mesu zondagavond vanuit het Zwolse Sophiazieken- huis, waar hij zaterdagavond met een werd geopereerd. De ingreep duurde zo'n tweëenhalf uur. Een spier en het kapsel van een spier werden bij de val volledig doorgesneden. Mesu gaat uit van volledig herstel. „Maar daar is nog weinig van te zeggen. Normaal ge sproken moet dit geen probleem zijn." Uiteraard was de onfortuin lijke Walchenaar hevig geschrok ken. „Het is ook nog pijnlijk. Ik zit stevig onder de pijnstillers. Maar naar omstandigheden gaat het wel redelijk." Mesu wenste niet stil te staan bij wat er allemaal had kunnen ge beuren. „Het had inderdaad slech ter kunnen aflopen, maar dat is nu eenmaal niet zo. Dus daar moet je maar niet al te lang over nadenken. Ik vind het verder ook niet zo interessant wie me heeft geraakt. Die jongen heeft dat niet expres gedaan. Het gebeurde in een flits. In een mum van tijd lag er een man of tien rond me heen. Opmerkelijk, want dergelijke val partijen maken we eigenlijk nau welijks mee. Natuurlijk weet je dat je een zeker risico loopt, maar die zijn niet groter dan bij een wil lekeurige andere sport. Het is echt brute pech wat me is overko men." Mesu's ploeggenoten waren hevig ontdaan van het ongeval. Zij be sloten niet meer verder te rijden. Ook de afvalkoers werd afgelast. De koers met de massastart ging later op de avond wel door. Mesu mocht in de loop van zater dagnacht de intensive care verla ten. Naar verwachting moet hij nog enkele dagen in het zieken huis blijven. Daarna wacht hem een langdurige revalidatieperiode. Aan speculeren over die herstelpe riode had de Walchenaar even min behoefte. Het was zondag ook nog onbekend of hij spoedig richting Friesland vertrekt. Daar woont hij samen met zijn jongere broer Niels - eveneens skeeleraar en marathonschaatsers op het hoogste landelijke niveau - en lan- gebaanschaatster Floor van den Brand onder de rook van Heeren veen in Tjalleberd. Of wellicht ver blijft hij de komende tijd in Mid delburg, waar zijn ouders wonen. „Daar kan ik nu geen zinnig woord over zeggen. Ik moet eerst eens kijken wat de mogelijkhe den zijn en waar ik het beste af ben", aldus Mesu, die onlangs zijn contract bij Radson-Jinstal met een jaar verlengde. APELDOORN - Tijdens het NK in- dooratletiek voor junioren A is Noah Heijnen uit Burgh-Haamste- de derde geworden op de 200 me ter. De atleet van Delta Sport scherpte in Apeldoorn tweemaal zijn persoonlijk record aan. In de se ries liep hij 22,87 seconden, waar na hij in de finale 22,65 klokte. Op de 60 meter kwam Heijnen een fractie van een seconde tekort voor het podium. In de serie liep hij een nieuw persoonlijk record met 7,10. In de halve finale was hij nog 0,04 seconde sneller. In de finale finishte hij in 7,07, net als Menno Vloon. De finishfoto moest bekeken worden en Vloon werd als nummer drie aangewe zen. Mariska Bun, hardloopster uit het Utrechtse AV Phoenix, legde op de 60 horden beslag op de bron zen medaille. In de series liep de voormalige atlete van RKHAV 9,12 en in de eindstrijd dook ze daar nog eens onder: 9,01. Op de 60 meter strandde ze met 7,83 in de halve finales. Op de 3000 meter voor junioren A eindigde Tommy Staal, lid van AV'56 en afkomstig uit Nieuw- Haamstede, als vijfde op de 3000 meter. Hij klokte 8.54,12 minuten. Middelburger Tim van den Broe- ke (Dynamica) passeerde de meet direct na hem in 9.06,90. Maarten Snoeken, eveneens van AV'56, pakte bij de junioren B goud bij het kogelstoten. Zijn ver ste afstand was 16,13 meter. Kristin Baas (Deltasport) liep op de indoorbaan van Apeldoorn drie persoonlijke records bij de B-meisjes. Haar beste resultaat was een zesde plaats op de 400 meter (1.01,00). Noah Heijnen, derde van boven, komt op de 60 meter net tekort voor een bronzen plak. foto Delta Sport ABU DHABI Maikel van der Vleuten heeft op de slotdag van het CHIO van Abu Dhabi in druk gemaakt. De Brabantse springruiter stuurde op het hippisch centrum Al Ain zijn goedgekeurde KWPN- hengst VDL Groep Verdi naar de winst in de Grote Prijs. Dat leverde hem een premie op van 80.000 euro. Hij versloeg de Duitser Hol- ger Wulschner (Cavity G) en de Engelse amazone Tina Fletcher (Hello Sailor). LONDEN De Engelse rugbyers hebben ook hun derde duel in het Six Nations Championship gewonnen. De koploper ver sloeg zaterdag op Twicken ham Frankrijk met 23-13. Wales is na de overtuigende zege op Italië (26-9) de num mer twee achter de Engel sen. Schotland, met de Ne derlander Tim Visser, kwam zondag langszij door een 12-8-zege op Ierland. BARCELONA Eindhoven fungeert in au gustus als gastheer voor de wereldbekercyclus op de kortebaan. De mondiale zwembond Fina heeft dit be kendgemaakt na bijeenkomt van het bestuur in Barcelo na. De tweedaagse wedstrijd in het Pieter van den Hoogen- band zwemstadion komt op 7 en 8 augustus op de kalen der en geldt als opening van de wereldbeker. NEW YORK De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn vindt dat de organisatie van het WK ver antwoordelijk is voor haar zware val waarbij ze haar kruisbanden afscherude en een scheenbreuk opliep. Vol gens haar waren de condi ties tijdens de super-G in het Oostenrijkse Schlad- ming niet veilig genoeg. „Ik denk niet dat de jury de juiste beslissing heeft geno men door de wedstrijd door te laten gaan", liet ze in de Amerikaanse media weten. MERIBEL De Sloveense skiester Tina Maze heeft zondag voor het eerst in haar loopbaan de eindzege in de wereldbeker algemeen veroverd. De we reldkampioene op de su per-G deed dit in stijl door in het Franse Meribel de winst in de wedstrijd op de supercombinatie te pakken. Ze kan hierdoor in de negen resterende wedstrijden niet meer worden bijgehaald in de stand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29