PSV kan eigen spelers niet in toom houden 'Emoties horen bij het voetbal' 2 Willem Janssen ziet iets van kentering 2 SPORT 4- GEMISTE KANS Ajax verzuimt om op gelijke hoogte te komen met koploper PSV. De Amsterdammers spelen thuis gelijk. door Rik Elfrink EINDHOVEN - Weer bezweek PSV in een topduel onder de druk van de extreem spannende titelrace. Weer verloor een speler zijn hoofd. Na een week waarin de club zich be klaagde over de arbitrage, maakte een nieuwe emotionele actie duide lijk dat PSV eerst naar binnen moet kijken. De lat ligt in Eindhoven zo hoog dat mentale problemen bij de spelers naar buiten komen. Net als Erik Pieters bewees zon dag Jeremain Lens zijn club een uitermate slechte dienst. Na de sof tegen Feyenoord (2-1) verloor de ervaren aanvaller van het Ne derlands elftal zijn hoofd en zette hij zichzelf voor het oog van de draaiende camera neer als een agressor. Een schorsing van meer dere wedstrijden zal waarschijn lijk volgen, de directie en coach Dick Advocaat voeren vandaag nog een gesprek met hem. PSV be slist daarna of er een boete of een andere maatregel volgt. Ogenschijnlijk koel wachtte Lens in de catacomben zijn directe te genstander Joris Mathijsen op. Ge dreven door ergernis wilde de 25-jarige international na afloop verhaal halen bij zijn teamgenoot bij het Nederlands elftal, iets wat hem op het veld in de tweede helft niet gelukt was. Er waren ak kefietjes op het veld geweest, de tweestrijd tussen Mathijsen en Lens liep op het gras net niet uit de hand. Lens ergerde zich daar naast aan het spel van PSV en liet dat met armgebaren zien. Hij zit sinds 2010 bij PSV en wil koste wat het kost niet voor de derde keer op rij de titel mislopen. De ergernis, kwaadheid en boos heid na weer een verloren uitduel stapelden zich op. Scheidsrechter Kuipers voelde in de catacomben kennelijk al onraad en bleef lan ger staan dan strikt noodzakelijk. „Je hoeft je er niet mee te be moeien", kreeg hij van een duide lijk geagiteerde Lens te horen. De spits bleef bovenaan de trap staan, liep niet naar de kleedka mer. Trainer Dick Advocaat ver volgde tegen de arbiter: „Hij wil gewoon nog iets zeggen." Lens liep daarna weg en trok Jetro Wil- lems mee. „Ik pak hem nog wel." Even later keerde Lens terug en was het onheil snel geschied. Hij pakte Mathijsen bij het shirt, Ver hoek greep Lens bij de keel en Feyenoord-PSV ging in de vorm van een respectloos duw- en trek- gevecht na het laatste fluitsignaal verder. Onder anderen Wijnal- dum en Waterman verrichtten goed werk en wisten erger te voor komen. Niemand bij PSV voelde kenne lijk aan wat Lens van plan was. Niemand was in staat om hem naar de kleedkamer te sturen. Dat was aan de ene kant begrijpelijk, les één na iedere teleurstelling is om een gefrustreerde sportman met rust te laten. Erger wordt het wanneer die geprikkelde speler in aanraking komt met de sportieve vijand. Dan moet iemand met ge zag hem bij de hand nemen en ge dwongen laten afkoelen. PSV slaagde er in januari niet in om de emoties bij Erik Pieters in toom te houden. Hij brak een ruit en verwondde zichzelf daarbij ernstig. Het lukte zondag niet bij Jeremain Lens, die deel uitmaakte van een collectief dat zichzelf op het veld had laten wegblazen. Al leen Kevin Strootman had na een douche de euvele moed om de pers te woord te staan en kwam met een zorgvuldige analyse. Dick Advocaat nam net als de PSV-top, direct afstand van het ge drag van Lens. PSV ligt nog altijd op koers om na vier jaar zonder kampioenschap dit seizoen de ti tel te pakken. Als het onverhoopt toch misgaat, wordt het een enor me uitdaging om alle emoties on der controle te houden. De kiem voor de rel in de catacomben werd tijdens de wedstrijd gelegd. Jeremain Lens (midden) lag verschillende keren in de clinch met Joris Mathijsen. foto Olaf Kraak/ANP door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Zowel Joris Mathij sen als Jeremain Lens besloot na af loop van Feyenoord-PSV geen ver klaring af te geven over wat er tij dens en na de wedstrijd was voor gevallen. Lex Immers, die zich in de catacomben tijdens het opstoot je ook niet onbetuigd liet, wilde wel reageren. „We moeten het niet groter maken dan het is", zei de Feyenoorder. „Dit hoort bij het voetbal." Volgens Immers hadden de Feye- noorders tijdens de wedstrijd als leeuwen gevochten. „Na de neder laag van vorige week in Zwolle hebben we het Legioen nu iets te ruggegeven. Tijdens de rust ston den we achter. De trainer wilde weten of we er nog in geloofden. Meteen na rust vlogen we er vol in en maakten we meteen gelijk. We hebben laten zien dat we een topper kunnen winnen." Over de schermutselingen na af loop zei Immers: „Als er iets op het veld gebeurt, zie je vaak dat spelers na afloop afgekoeld zijn. Dat was nu blijkbaar niet het ge val. Lens riep op het veld al dat hij binnen zou wachten. Dat roe pen voetballers vaker en dan ge beurt er niets. Het zijn emoties en dat hoort bij het voetbal. Met ADO hebben we de spelers van Ajax ook wel eens staan intimide ren. Het was nu een beetje du wen en trekken. We moeten het ook niet groter maken dan het is." Voor Feyenoorder Bruno Mar tins Indi was de topper tegen PSV na een halfuur voorbij. De interna tional raakte geblesseerd aan zijn bovenbeen. Per brancard verliet hij het veld. Na afloop zei trainer Ronald Koeman dat Martins Indi een hamstringblessure heeft. „Het ziet er op het eerste gezicht niet best uit voor hem. We zullen maandag de diagnose krijgen na nader onderzoek." Armoedige door Geert Langendorff AMSTERDAM - Ajax verzuimde zon dag tegen ADO Den Haag op gelij ke hoogte te komen met koploper PSV. In de Arena bleef de ploeg steken op een gelijkspel (1-1). Drie dagen na de uitschakeling in de Europa League tegen Steaua Boe karest kwam het puntenverlies niet uit de lucht vallen. Evenals in Roemenië haperde het bij de voor hoede, aan wie legio kansen niet besteed waren. Het sprak in het voordeel van de spelers, dat ze de schuld niet af schoven op scheidsrechter Pol van Boekei en diens assistenten. Objectief gezien verschafte het trio hen voldoende munitie om een kanttekening te plaatsen bij hun inbreng. Zo zag Daley Blind de vlag ten onrechte omhoog gaan, toen Niklas Moisander hem diep stuurde. Het tikje breed, waaruit Siem de Jong vervolgens eenvoudig scoorde, deed er zo doende niet meer toe. Kolbeinn Sigthórsson maakte kort voor rust een zuivere goal. Zijn inzet werd achter de lijn weg- Ajax komt op eigen veld opnieuw niet tot winst in de competitie. Twee we ken geleden hield Roda JC de Amster dammers op 1-1, ADO Den Haag deed zondag hetzelfde. gehaald door Tom Beugelsdijk. De IJslandse spits haalde er zijn schouders over op. Na afloop hoor de hij het voor het eerst. Hij baal de meer over een uitgelezen kans in het begin van het duel. Oog in oog met doelman Gino Coutinho faalde hij in de afwerking. „Ik ben niet blij met mijn spel", zei hij schuldbewust. „Zo'n bal moet er gewoon in." Een gebrek aan scherpte voorin lag ten grondslag aan een moeiza me middag voor Ajax. De lands kampioen creëerde ongeveer twaalf kansen. Slechts één daar van werd benut. Lasse Schone, een middenvelder, volleerde vijf minuten voor het einde een afval lende bal fraai in de lange hoek. Veel te weinig, constateerde vrij wel elke speler. Het probleem lag, zoals vaker dit seizoen, in de voor hoede die behalve uit Sigthórsson bestond uit de zwalkende Isaac Cuenca en Viktor Fischer. Helaas voor de Amsterdammers liet de defensie eveneens een steek vallen. Moisander, die tegen Steaua een strafschop miste, kreeg de bal van Kenneth Ver meer aan de zijkant. Terwijl de keeper terugliep, verslikte hij zich in een breedtepass. Tjaronn Chery onderschepte die en stiftte fraai in het lege doel (0-1). ADO Den Haag kwam uit het niets in een ideale positie om minimaal met een punt te vertrekken. De bezoekers brachten Ajax daar mee in een lastige positie. Met 120 minuten voetbal in Europees ver band in de benen wachtte een loodzware opdracht om de fout te herstellen. ADO groef zich in, ver dedigde sterk en Tiet de tegenstan- door Gert Lammerink HEERENVEEN - Willem Janssen was een van de spelers van FC Twente die de afgelopen weken duidelijke taal sprak over de slechte presta ties van zijn club. Na de 2-1-neder laag bij sc Heerenveen van zater dag was de middenvelder mild. „We hebben heel veel dingen ge woon goed gedaan. Een onverwach te kopbal van de tegenstander kort voor tijd kost ons de wedstrijd. Toch denk ik dat er wel iets van een kentering zichtbaar was." FC Twente won nog niet in 2013. Vier keer een gelijkspel, twee keer een nederlaag. Janssen: „Een paar keer vond ik dat ons spel ge woon te slecht was. Dat was nu niet het geval. Kort na de rust kwamen we op 1-1 en hadden we de wedstrijd onder controle. Ik had er alle geloof in dat we zou den winnen. De kans ervoor heb ben we ook gehad. Dan breekt de enige mogelijkheid die Heeren veen in de tweede helft had ons op. Ongelooflijk eigenlijk dat ons dat weer overkomt." Aan de discussie over de positie van trainer Steve McClaren deed Janssen niet mee. „Daar ga ik niet over. Ik zou echter ook niet weten wat hem na deze wedstrijd te ver wijten valt. Hij kan er toch wei nig aan doen dat we twee doel punten weggeven. Verder stond er gewoon een goed elftal, vooral na de rust." Het spel in deel twee gaf vertrouwen, vond Janssen. „Met Dmitri Bulykin voorin kre gen we een spits die de bal vast hield. Dat was belangrijk. Als we zo doorgaan komen de resultaten vanzelf, dat kan haast niet anders. c Hier kunnen we mee verder."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26