feft. Rude Stats Jeremain Lens ligt tijdens en na Feyenoord-PSV in de clinch met Joris Mathijsen. www.pzc.nl/rudestats X Spui achterhaalt Biervliet als Zeeuwse remisekoning wielrennen Nederlanders worden ijskoud afgeserveerd bij openingsklassieker atletiek Pascal van Norden is nu wel de beste in Trail by the Sea ■M ms IJjM Topper eindigt met vechtpartij door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Een week na de pijn lijke nederlaag in en tegen Zwolle voorkwam Feyenoord zondagmid dag dat het definitief zou afhaken in de strijd om het kampioen schap. De Rotterdammers persten er tegen PSV een sterke tweede helft uit en troefden de koploper daarin op alle fronten af (2-1). De agressie die de Eindhovenaren de komende tijd nodig hebben om alsnog de titel te pakken, kwam pas na het laatste fluitsignaal naar boven. In de slotfase kregen de interna tionals Joris Mathijsen en PSV'er Jeremain Lens het - onder toe ziend oog van bondscoach Louis van Gaal - meermaals met elkaar aan de stok. De verdediger van Feyenoord plantte in een duel zijn arm in het gezicht van Lens, die daarna ook nog verbaal zou zijn aangevallen of beledigd. „Wat er precies is gezegd weet ik nog niet", reageerde Dick Advo caat. De coach zag zijn aanvaller wel teruggaan richting de spelers tunnel, waar de Feyenoorders na een ererondje de trap opkwamen. Lens greep Mathijsen bij het shirt, waarna een vechtpartij ont stond waar steeds meer spelers zich mee bemoeiden. Op de beel den van de NOS was te zien hoe over en weer werd geduwd en ge trokken. Er werden een paar schoppen en tikken uitgedeeld, waarna de rust snel weerkeerde in de catacomben. Het incident leidde echter wel de aandacht af van de wedstrijd. De prestatie van Feyenoord werd door het haan tjesgedrag van de hoofdrolspelers naar de achtergrond verdreven. Feyenoord keek voorafgaand aan het duel tegen een achterstand van zes punten aan. Dankzij de overwinning werd die marge ge halveerd en is het op papier nog steeds één van de titelkandidaten. Samen met Ajax (48 punten), dat precies tussen PSV (50) en Feye noord (47) instaat. „Ik ben trots op mijn ploeg", zei Ronald Koe man. „We hebben het op het juis te moment laten zien." De trainer doelde daarmee op de tweede helft, want voor rust kon zowel Feyenoord als PSV niet impone ren. Het stond halverwege 0-1 door een treffer van Lens, die na balver lies van Jordy Clasie mocht sco ren op aangeven van Tim Matavz. De Sloveen keerde na rust niet meer terug op het veld, omdat Ad vocaat met middenvelder Orlan do Engelaar meer voetbal in de ploeg wilde brengen. Dat voetbal viel echter niet te ontdekken, om dat PSV matig speelde en vooral onthutsend zwak verdedigde. „Je kunt over tactiek of over die wis sel praten, maar als je zulke fou ten maakt dan heeft het daar niets mee te maken", reageerde Advocaat. „Het heeft met kwali teit te maken." De coach zag hoe Marcelo meteen ita rust op snelheid werd afge troefd door Ruben Schaken (1-1). De centrale verdediger ging na 68 minuten nog een keer in de fout. Graziano Pellè werd op de rand van het strafschopgebied aange speeld, Marcelo liep de andere kant op, waarna de Italiaanse tops corer ruimte vond om met links zijn achttiende van het seizoen binnen te schieten (2-1). Mathias Zanka (rechtsback) en Timothy Derijck (centraal naast Marcelo) scoorden ook geen voldoende. Het zwakke spel van met name de defensie zorgde voor frustra ties bij medespelers. Kevin Stroot- man probeerde zijn ploeg tever geefs op de rails te krijgen, Lens ging na de 2-1 van Pellè in discus sie met Derijck. Advocaat zag van af de zijlijn dat er niets meer te redden viel. Hij stipte het ontbre ken van vier basisspelers aan, maar wilde hun afwezigheid niet als excuus gebruiken. „Dat zou te makkelijk zijn", vertelde de coach, die weet dat het aftellen nu is begonnen. Nog tien wedstrij den en dan zit het eredivisiesei zoen erop. Gelooft Advocaat nog in een kampioenschap voor PSV? „Natuurlijk. Want we staan nog steeds bovenaan. We hebben dit seizoen twee keer van Feyenoord gewonnen en nu verliezen we. Dat kan een keer gebeuren." Opnieuw klaarde Graziano Pellè de klus voor Feyenoord. Zijn winnende doelpunt tegen PSV werd zondag echter naar de achtergrond verdrongen door de agressie na afloopin de catacomben, foto Peter Lous/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25