fc. ZEELAND l Werk aan brug bij Bruinisse Publiek komt ogen tekort almanak Fraude 1 1 T 3 Met verontwaardiging en verbazing is in Zeeuws-Vlaanderen gereageerd op uitspraken van Karla Peijs. Nieuwe poëziebundel F. van Dixhoorn is een meditatieve ervaring Klantenservice boekt vooruitgang ■'.'J.'J.'J J l I IIN j 'i J :l REGIO CONSUMENT Ophef over uitspraken Peijs door Martijn de Koning en Edith Ramakers terneuzen - De afzwaaiend com missaris van de koningin Karla Peijs wordt verweten 'de provin cie blijkbaar nog steeds niet te kennen'. Peijs gaf in het vraagge sprek van zaterdag in deze krant onder meer aan dat de midden standers in Zeeuws-Vlamingen blij mogen zijn met de tunneltol, omdat anders veel Zeeuws-Vla mingen de winkels op Walcheren zouden bezoeken. „Het is erg jammer dat Peijs na zo veel jaar blijkbaar nog steeds geen idee heeft hoe de verhoudingen in Zeeland liggen", constateert Marlies Oggel, voorzitter van de Terneuzense ondernemerskoepel Centrum Management. „Boven dien denk ik dat ze inhoudelijk ook ongelijk heeft. Zeeuws-Vla mingen kunnen bijna al hun boodschappen prima in de buurt doen. Zonder tol zou er heus geen trek naar het noorden ont staan." „En als je eens iets anders wilt, of je zoekt een specifieke winkel, dan kies je een keer voor Middel burg. Maar net zo makkelijk voor Gent of Antwerpen. En zo komen mensen van boven de Wester- schelde ook weieens in Terneu zen, Hulst en Sluis terecht." Ook op de website van deze krant regent het reacties. Die hebben bijna allemaal dezelfde bood schap: het winkelaanbod in Zeeuws-Vlaanderen is prima, en als Zeeuws-Vlamingen de regio uit gaan, liggen de Vlaamse ste den meer voor de hand dan de Walcherse. Ter illustratie hiervan een gedeel te van de reactie van Michiel Groe- neveld, raadslid van de WD Ter- neuzen. „Mevrouw Peijs, u slaat Walcheren echt te hoog aan. Als mijn vrouw écht wil winkelen, dan rijdt ze naar Utrecht of Gent. De tol werkt concurrentieverval send en alleen al daarom zou je dat binnen Nederland niet moe ten willen. Ik heb begrepen dat sinds december 2012 de Liefkens- hoektunnel afbetaald is en dat Vlaanderen overweegt om die tunnel vrij te geven, ook al om de Antwerpse ring te ontlasten. Voor bestemmingen vanaf Kruiningen is er dan voor ons weinig reden meer om de Westerscheldetunnel te nemen, maar omgekeerd wel, want het zwaartepunt van de Zeeuwse werkgelegenheid ver plaatst zich naar de kanaalzone. U kunt uw teksten daarom beter wij den aan de toekomst van Walche ren als extra perifere periferie", stelt Groeneveld. Bart Smeets vraagt zich af hoelang de tol zou duren, als de Zeeuwse hoofdstad in Zeeuws-Vlaanderen zou liggen pagina 15: Calimerohouding in de schoenen bruinisse - De Grevelingensluis bij Bruinisse zal tussen 4 en 15 maart gedeeltelijk voor het scheep vaartverkeer zijn gestremd. Er zal geschut worden volgens een aan gepast bedieningsregime. Op door deweekse dagen gebeurt dat van 5.00 tot 6.00 uur, 12.00 tot 13.00 en 19.00 tot 20.00 uur. In het week end van 8.00 tot 9.00,11.00 tot 12.00,15.00 tot 16.00 en 19.00 tot 20.00 uur. Er moet onderhoud worden gepleegd aan de opleggin gen van de basculebrug over de Grevelingensluis en er zijn vervan gingswerkzaamheden. GOES - „Alles wat je aanwijst, moet je kopen", grapt een deelnemer van de modelbouwshow zaterdag in de Zee landhallen in Goes tegen een bezoeker. Die bekijkt een vi trine met bijzondere Lego-poppetjes. Sommigen kosten wel zeventig euro. De 21 editie van de modelbouwshow, de grootste van de Benelux, trok afgelopen weekeinde op nieuw duizenden bezoekers vanuit alle windstreken. Drie hallen stonden vol met modeltreinen, -auto's, -vliegtuigen en -boten en dus ook Lego. foto Willem Mieras www.pzc.nl/video Modelbouwbeurs in de Zeelandhallen Tip? redactie@pzc.nl Briesend reageerde de Middelburgse dat er alweer een bedrag van haar rekening was afgeschreven zonder dat zij wist waarvoor. Het betrof maar dertig euro, maar toch. On langs was het haar ook al overko men toen een postorderbedrijf haar zo maar 300 euro poogde te ontfut selen. Zij was dan ook erg gemoti veerd om deze wandaad aan te pak ken. Haar man hoorde haar het woord fraude zeggen tegen de com puter van de bank. Na enige tijd kreeg de 'benadeelde' een echt mens te spreken. Haar toon werd snel minder agressief toen dui delijk werd dat zij zelf had meege daan aan een hotelkamerveiling en dat ze ook nog 'gewonnen' had. MAANDAG 25 februari 2013

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13