Klacht bij AFM tegen Rabobank Geen detailhandel aan de rand van Sluis Uw bedrijf beter vindbaar op Google? ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Eenzijdig ongeval op Tractaatweg Uitvoeringsdienst 'wordt gedrocht' Interesse Road to Craauwrock enorm Klanten die op zoek zijn naar uw product of dienst zoeken tegenwoordig eerst online, bijvoorbeeld via Google. Daarom is het van groot belang dat u hier goed vindbaar bent. DTG kan u daar uitstekend bij helpen. Wij zijn namelijk Premier MKB Partner van Google. Maandelijks starten wij meer dan 1.000 nfeuwe advertentiecampagnes voor ondernemers. Al vanaf 50,- per maand regelen wij alles voor u en zorgen we ervoor dat u goed gevonden wordt op Google. Meer weten? Kijk op dtg.nl/SEA-Services PREMIER MK6 PARTNER ZATERDAG 23 FEBRUARI 2013 niet hij door Romain van Damme TERNEUZEN/HAARLEM - De kunst verzamelaars Edwin en Tessa Hops- ter- Van Veen willen dat de Autori teit Financiële Markten (AFM) een onderzoek instelt naar bedreiging door de Rabobank in hun lang sle pend conflict met de bank. Het echtpaar leeft al jaren in on min met de Rabobank Sas van Gent-Terneuzen en voelt zich on heus bejegend door de bank. „Er is een bandopname van fe bruari 2010 waarop duidelijk te horen is dat de Hopsters op een oneigenlijke wijze zwaar onder druk worden gezet", zegt advo caat Martijn Hop die het echtpaar Hopster bijstaat. „Volstrekt onac ceptabel. Dat is gebeurd door een speciale afdeling van de bank die landelijk ingeschakeld wordt bij crisismanagement, witwasopera ties en fraude." De Rabobank Terneuzen-Sas van gent zegt nog tonnen tegoed te hebben van Tessa Hopster, die in 2008 in Sas van Gent een mu seum opende. Daar werden onder meer werken van de bekende Haagse kunstenaar Pieter Goud zwaard tentoongesteld. Die zijn ei gendom van de Stichting Collec tie Hopster Goudzwaard. Tessa Hopster zit in het stichtingsbe stuur. De Rabobank zag destijds wel brood in het museum en leende het benodigde geld aan de Hop sters die in Sas van Gent een voor malig bankgebouw en woonhuis kochten. Het museum sloot de deuren al na een jaar. „Vanaf dat moment is er van al les gebeurd", zegt advocaat Hop. „Bij de verkoop van de panden heeft de Rabobank een merkwaardige rol gespeeld. Als ge volg daarvan zijn de Hopsters met een forse restschuld achterge bleven." Hop zegt lange tijd niets gehoord te hebben van de Rabobank, tot dat die enkele weken geleden plot seling beslag liet leggen op hon derden schilderijen uit de collec tie van de Hopsters. De advocaat: „Dat heeft veel commotie veroor zaakt. Er is al een kort geding ge weest om de kunstwerken terug te krijgen. Het is weer een vreem de zet van de Rabobank. We wil len nu snel klaarheid." De Rabobank wil niet veel kwijt over deze zaak. „We hebben nóg niets vernomen", zegt de Terneu- zense advocaat Edwin Bregonje van de Rabobank Terneuzen-Sas van Gent. „We wachten af wat er ver gaat gebeuren." Martijn Hop tot slot: „Omdat een klacht indienen bij de AFM speci fieke kennis vereist, hebben we een op dit terrein gespecialiseerde advocaat aan ons team toege voegd. Dit kan echt niet." AXEL Op de Tractaatweg is een au tomobiliste (18) uit Goes vrijdagochtend om 3.00 uur met haar auto in de sloot be land. De vrouw liep een lichte hersenschudding op. TERNEUZEN De Regionale Uitvoerings dienst, belast met milieuver gunningen, wordt 'een ge drocht'. Provinciale Statenle den uitten vrijdag die vrees. Niet omdat de dienst tegen de zin van veel ambtenaren in Terneuzen komt, maar omdat de bestuurlijke zeg genschap slecht is geregeld. GRAAUW Uit 184 kandidaten zijn voor Road to Graauwrock, 8 mei om 20.00 uur, zeven bands gekozen, waaronder Oflf- world uit Hulst en omge ving en het Antwerpse Park- side Drive. Winnaars Zeeuw se Kunstbende en Zeeuws- Vlaamse popprijs Steen worp dingen ook mee naar een optreden op het echte GraauwRock, 9 mei. door Martijn de Koning OOSTBURG - Er komt voorlopig geen detailhandel op het bedrij venterrein aan de Nieuwstraat in Sluis. Een voorstel van het CDA om op het terrein aan de entree van Sluis zaken als bouwmarkten en tuincentra toe te staan, kreeg donderdag geen enkele steun van de Sluise gemeenteraad. Fractievoorzitter Sjaak Quaak diende het voorstel in nadat, zo vertelde hij, een Vlaams bedrijf zich bij Sluis wilde vestigen maar werd doorverwezen naar het be drijventerrein in Oostburg. Daar op haakte dat bedrijf af. „Zonde", meende Quaak. Hij kreeg geen bij val. Nadat Sancho Jansen namens de Sluise middenstanders had aan gegeven zo'n maatregel als een be dreiging voor de winkels in het centrum te zien, kreeg Quaak de wind van voren van zijn mede raadsleden. „We hebben toch niet voor niets net afgesproken dat de tailhandel óf naar het centrum, óf naar het bedrijventerrein in Oost burg kan?", betoogde Robert Evers (PvdA). Lucien van den Broecke (Helder Zeeuws) was bang voor 'Oostburg-achtige toe standen'. „Daar zie je tegenwoor dig meer mensen op het bedrij venterrein dan in het centrum." de achtergrond luisteren wethouder Jan Schaaije, burgemeester Jacques Suur- aandachtig toe. foto's Mark Neelemans Sarina Fassaert: „Ik doe dit jaar mee aan het nationaal jeugdde- bat, dus dit ligt me wel. Ik vond wel dat de burgemeester de boel wat eerlijker had kunnen leiden. Hij bevoordeelde het CDA." Arthur de Putter: „Ik zie het wel zitten om de lokale politiek in te gaan. Daar gaat het om dingen di rect om je heen. Mijn vader heeft jarenlang in de gemeenteraad ge zeten. Ik wil hem best opvolgen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 95