66 Ik maak één 28 ZEELAND DAGBOEK VAN KEES-JAN VAN DER KLOOSTER, ZITSKIER Het WK in La Molina (Spanje) is één van de belangrijkste wedstrijden van dit jaar voor zitskiër Kees-Jan van der Klooster. De 35-jarige Vlissinger hield afgelopen week een dagboek bij. Zondag Maandag De focus staat op 120 procent '10 seconds to start.. 5 seconds...' Vrijdag 15 februari Zaterdag inschattingsfout en met ruim 120 kilometer per uur schiet ik door naar de tweede poort op de 'steilhang*. Molina ligt in de Pyreneeën, vlak naast Andor ra, en na een rit van ruim 12 uur komen we om 21 uur aan bij het hotel. Vandaag begint de dag rustig. We kunnen tot half negen uitslapen. Na het ontbijt trekken we de skikleren aan en gaan we de berg op. Veel zullen we niet skiën vandaag. De eerste dag blijft het bij een paar vrije runs op de pis te waar de wedstrijden gehouden worden. In totaal zijn er vijf disciplines in het alpine skiën. Je hebt twee technische onderdelen: sla lom en reuzenslalom, beide bestaande uit twee runs. Dan zijn er de speedevents su- per-G en downhill (afdaling) en die hebben één run. Tot slot is er nog de supercombi; dit is een combinatie van één van de speedonder- delen (in ons geval meestal een super-G) en een slalomrun. Voor alle onderdelen, behalve de downhill, geldt dat we de run eenmaal mogen bezichti gen. Dit houdt in dat we er langzaam door heen mogen roetsjen en het parkoers dan in ons hoofd moeten opslaan. Hiervoor hebben we zo'n 45 minuten tot een uur en dan is het gelijk voor het 'echie'. De downhill is van een ander kaliber. De snel heden zijn dusdanig hoog dat er voorafgaand aan de race minimaal meestal twee officiële trainingen voorafgaan. Deze trainingsruns zijn een generale repetitie van de wedstrij den. Morgen is onze eerste downhilltraining en die is altijd spannend. Op tijd naar bed dus vanavond. Om 6.30 uur gaat de wekker, het ontbijt staat om 7 uur gepland en rond 7.30 uur vertrekken we naar de piste. De inspectie van het down- hillparkoers staat gepland om 8.30 uur. Com motie alom wanneer we om 8.15 uur te horen „oonptaats-.rienn* rtiike staat Ongehuwd burgernjKe verbeteren rden hobby's-Skiën en wak Kees-Jan van der Klooster De ochtend begint op tijd. Vandaag moet ik mijn tas pakken voor dé wedstrijden van het seizoen. Maar niet voordat ik nog een paar wasjes gedraaid heb in onze nieuwe wasma chine. De oude had het begeven nadat ik er na de Europa Cup in Tignes te veel in had ge daan. Na het opstarten van de was en een ontbijtje is het tijd om nog een uur aan mijn fitnessap paraat te trekken. Naast de standaard trainin gen lag de focus de afgelopen week op her stel. Tijdens de Europa Cup in Tignes, een week voor het WK, had ik een blessure opge lopen aan mijn schouder. Een aantal banden was opgerekt en het kapsel in mijn schouder had een flinke klap gekregen. Het was dan ook de hoogste prioriteit dat mijn schouder herstelde voor mijn vertrek naar Spanje. Ge lukkig voelt-ie weer bijna honderd procent. Met dank aan de drie bezoeken aan mijn fy siotherapeuten Tom en Erwin zit de bewege lijkheid er weer goed in en zijn de klachten zo goed als verdwenen. Na deze ochtendsessie zit ik om 10 uur in de auto op weg naar de Russische ambassade in Den Haag, want als het goed is ligt daar mijn visum voor Sotsji op me te wachten. Geluk kig is het lekker rustig en sta ik binnen tien minuten weer buiten. De formaliteiten voor mijn eerste bezoek aan de aanstaande locatie voor de winterspelen zijn hiermee afgerond. Op de terugweg maak ik nog even een tussen stop om wat sociale contacten te onderhou den. Gedurende het winterseizoen zijn deze momenten schaars en nu ik toch in Den Haag ben, bezoek ik een goede vriend. Even bijkletsen en zijn nieuwe huis bekijken. Een goed uurtje later zit ik alweer in de auto naar huis. Aan het eind van de middag staan al mijn spullen klaar voor vertrek en kan ik nog een lekker avondje relaxen. 's Ochtends om 7.08 uur rinkelt mijn tele foon. Ik schrik wakker, hoe laat is het? Ik neem op en de teamfysio aan de andere kant van de lijn wenst me een goedemorgen en deelt mee dat ze voor de deur staat. Dit is me in geen tijden overkomen. Ik heb me versla pen. Mijn wekker stond weliswaar op 6 uur, maar de optie om deze op zaterdagochtenden af te laten gaan was uitgevinkt. Prachtig die smartphones... Een paar minuten later sta ik in de keuken, zet ik de koffiemachine aan, haal ik een paar boterhammen uit de vriezer en verwelkom ik mijn teamgenoten die me komen oppikken. Niet meer dan een half uur later krijg ik een afscheidszoen van mijn vriendin en klim ik in de bus naast serviceman Johan. Achterin zitten mijn teamgenoot Bart Verbruggen en de teamfysio Brenda. Gelukkig zit het weer mee, het is droog en het zonnetje schijnt. Op de westring van Pa rijs ondervinden we nog wat verkeershinder, maar daarna wordt het weer lekker rustig. La

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 92