Poging om ambtsgebed af te schaffen lijkt kansloze missie molenaar 26 BEVELANDEN en THOLEN Open dag op beide locaties van ADRZ Veiligheidsregio wil praten over verbod filmpje Jerrycans gedumpt Vraag 'm vandaag nog aan! Bon voor gratis brochure! Nu met een leuke verrassing Vandaag besteld, morgen in huis 1 adres voor al uw welzijnsproducten Vraag aan via www.molenaarwelzijn.nl OF BEL DIRECT 0341 - 27 40 40 of bel direct 0341 - 27 40 40 ANALYSE door Rob Paardekam Raadslid Han van 't Hof (Algemeen Belang Tho- len) wil dat het ambtsge bed verdwijnt uit de ge meenteraadsvergadering. Hoewel een ander heilig huisje redelijk re cent nog werd afgebroken, lijkt dit een brug te ver. Van 't Hof handelt op persoonlijke titel. Hij zegt dat het misbruik schandaal in de katholieke kerk hem aan het denken heeft gezet. Hij komt nu tot de conclusie dat het uitspreken van het ambtsgebed hem in gewetensnood brengt. Vol gens de ABT'er hoort een gebed niet thuis in de raadsvergadering. Hij wijst op de scheiding van kerk en staat en de neutraliteit van de overheid. Het is voor Van 't Hof geen optie om te blijven zitten tijdens het uit spreken van het ambtsgebed (in Tholen gaan alle raadsleden staan) of pas later binnen te komen. Hij vindt dat elk raadslid vanaf het be gin bij de vergadering aanwezig moet kunnen zijn zonder in gewe tensnood te komen. Het gebed wordt in Tholen uitgesproken na de opening en maakt dus echt deel uit van de vergadering. Van 't Hof zal in de gemeenteraadsvergade ring van 14 maart een initiatiefvoor stel indienen om te komen tot af schaffing van het ambtsgebed. Vijfjaar geleden voerde de gemeen teraad een discussie die een beetje op deze lijkt. Toen was de vraag: is het nog wel van deze tijd om tij dens bid- en dankdag het gemeen tehuis te sluiten en openbare scho len te verplichten om dicht te zijn? De discussie kwam destijds op gang nadat de niet-christelijke par tijen voor het eerst sinds mensen heugenis een Thoolse meerderheid hadden in de gemeenteraad. Met dat gegeven wilden ze iets doen. Uiteindelijk werd besloten om het gemeentehuis voortaan te openen op bid- en dankdag. Scholen hoef den ook niet meer verplicht te slui ten. De verhoudingen liggen ondertus sen weer heel anders. Met 11 van de 21 zetels hebben de christelijke par tijen weer een meerderheid. Alleen daarom al is het onwaarschijnlijk dat het voorstel van Van 't Hof wordt aangenomen. Het is zelfs de vraag of andere niet-christelijke partijen ermee zul len instemmen. De VVD was des tijds een groot voorstander van het openen van het gemeentehuis op bid- en dankdag, maar de partij liet toen al weten niet de intentie te hebben om ook andere christelijke tradities, zoals het ambtsgebed, te torpederen. Van de sluiting van het gemeentehuis hadden mensen vol gens toenmalige raadslid Frank Hommel (nu wethouder) echt last. „Maar waar is het goed voor om het ambtsgebed af te schaffen?", stelde hij. „Als we dat doen, gaat het een beetje lijken op christenen pesten.' Als Van 't Hof echt iets wil berei ken, doet hij er misschien verstan dig aan om zijn voorstel iets af te zwakken en een tussenoplossing te zoeken. De gemeente Reimerswaal zou in dat geval een voorbeeld kun nen zijn. Daar wordt sinds lange tijd geen ambtsgebed meer uitge sproken. In plaats daarvan is er spra ke van een 'moment voor bezin ning of gebed'. Wie wil bidden, kan op dat moment bidden. Wie dat niet wil, wordt er niet toe ver plicht. GOES - Het Admiraal De Ruyter Ziekenuis houdt zaterdag 16 maart een open dag in de zieken huizen in Vlissingen en Goes. Spe ciale aandacht die dag wordt be steed aan een geavanceerde laser waarmee prostaatvergroting wordt behandeld. Het werken met deze Greenlight Laser is volgens het ADRZ een methode die effectiever is en veel minder belastend voor patiënten dan het wegschrapen van weefsel, zoals voorheen gebeurde. De open dag valt samen met de landelijke Open Dag van de zorg. Zowel in Vlissingen als Goes duurt de open dag van 10.00 tot 16.00 uur. Bezoekers kunnen een kijkje nemen achter de schermen van onder meer de Acute Opna me Afdeling in Goes of de afde ling Nucleaire Geneeskunde in Vlissingen. Voor kinderen zijn er een poppendokter, een ballonnen clown en een kinderspeurtocht. Jongeren kunnen informatie krij gen over opleidingen in de zorg. door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - De Veilig- heidsregio wil om tafel met de lei ding van de jeugdbrandweer Wes- terschouwen om te praten over het verbod op het 'Harlem Sha ke-filmpje' op Youtube. Op last van de Veiligheidsregio moest het filmpje, waarin de le den van de jeugdbrandweer vro lijk dansen bij een brandweer auto, van het internet worden ge haald. De directie van de Veilig heidsregio oordeelde dat het film pje ongepast was en dat er op een verkeerde manier gebruik werd gemaakt van brandweerspullen, zoals een brancard en blus- schuim. „We willen het gesprek aan gaan hoe het zo is gekomen", zegt Ruud Maljaars, manager risi cobeheersing. „Het gaat ons er om wat handig en verstandig is." Hij zegt te begrijpen dat de jeugdle den van Westerschouwen teleur gesteld zijn. „Maar het gaat er om wat je wilt uitstralen", zegt hij. Op het internet zijn veel reacties gekomen op het verbod. De te neur is verontwaardiging en onbe grip. Ook raadsleden van Schou- wen-Duiveland hebben via socia le media gereageerd. De jeugd brandweer is volgens de raadsle den belangrijk en dit verbod is de motiverend. Maljaars wil nu nog niet ingaan op de vele reacties. Hij gaat eerst het gesprek aan. „En daarna kijken we wel of we de goede beslissing hebben geno men." RILLAND - Langs de Westelijke Schelderijnweg bij Rilland zijn donderdag 122 jerrycans gevon den. De zwarte, lege 25-liter-jerry- cans hadden een gevarenlabel 'cor- rossief en 'Transport SZ 8%', ge bruikt op stoffen bestemd voor reiniging van metalen. ■1 Gratis boek over welzijn Vrijblijvend gratis thuisadvies Over de grootste aanbieder van comfort- en welzijnsproducten ca^orrKf Het belang van specialistisch advies y m, „T •- - - °^"«*-* V,.,„ h w>,_ De complete collectie bedden. scootmobielen. sta-op stoelen, trapliften of fetsen Informatie en tips over mobiel en zelfstandig blijven Advies van ergo-specialisten Scootmobielen Q Bedden 0 Trapliften 0; Sta-op stoelen Q Fietsen i Mevr 0) Dhr Naam Adres Postcode Plaats i Telefoon i E-mail wk08_M2_pzc j Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 90