Kijk in de keuken van Culinair Gilde Noo!dnesrMchtan Publiek kan rondkijken ABN Amro-bank sluit bij zorginstellingen kantoor in Yerseke Roncai»- Uw bedrijf beter vindbaar op Google? BEVELANDEN en THOLEN 25 koken voor KWF Compleet diner leerlingen OPEN DAG roncoLU €100,- ook onderwijs hoogbegaafde zaterdag 2 maart 11.00- 15.00 uur Arend Jan van der Horst over tuinen Concert voor het goede doel in kerk Leren rozen snoeien in de Rozentuin Stelledijk twee dagen dicht vanwege buis ZATERDAG 23 FEBRUARI 2013 door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Bij het Culinair Gil de Zeeland Heinkenszand is het za terdag 2 maart open dag. Belang stellenden en aspirant-leden kun nen letterlijk een kijkje in de keu ken nemen op Meulwegje 3. Het gilde is geen club om te le ren. Er wordt geen kookles gege ven. Van nieuwe leden wordt be hoorlijk wat kennis verwacht, om dat op hoog culinair niveau wordt gekookt. De amateurkoks van Culinair Gil- COES - Achttien instellingen voor zorg en welzijn op de Bevelanden en Tholen doen zaterdag 16 maart mee aan de landelijke Open Dag voor Zorg en Welzijn. Een breed veld aan zorginstellin gen, variërend van jeugdzorghui zen en theetuinen waar mensen met verstandelijke beperkingen werken tot dagverplegingsafdelin- gen en verzorgingshuizen zet de deuren open voor publiek. De sector hoopt door de ontmoe tingen met het publiek een grote re belangstelling te wekken voor de Zeeland zijn al meer dan twin tig jaar culinair actief in clubver band. De leden staan maandelijks achter de 'kachel', roeren in de pannen en eten het resultaat daar na met smaak op. Het Gilde kan nog nieuwe leden gebruiken. Koken is momenteel populairder dan ooit, getuige de ontelbare kookboeken en pro gramma's op televisie. Daarom houdt het CGZ zaterdag 2 maart de open dag. De belangstellenden kunnen van 11.00 tot 16.00 uur de keuken zien, kennis maken met de hobbykoks en uiteraard een werk in de zorg en meer waarde ring voor het werk in de zorg. Open zijn die dag: Bakkerij- Thee tuin Jikkemiene, Nisse (10- 16.15 u); zorgcentrum De Fonteyne, Heinkenszand (10-15 u); instelling voor geestelijke gezondheidszorg Emergis, Kloetinge (10-13 u); Ken- talis, Goes (10-12 u); Maatschappe lijke zorg SMWO, Goes (10.30-16 u); Zorgcentrum Ter Valcke, Goes (10-15 u); dagverzorging De Vlied berg, Rilland (10-16 u); zorgcen trum Ten Anker, Tholen (10-15 u); Visio, Goes, (10-14 u). De volledi ge lijst staat op www.zz.nl aantal culinaire hoogstandjes proeven. Het Gilde is in 1988 opge richt door een aantal enthousias telingen die voor hun plezier, maar wel op niveau wilde koken. De overkoepelende organisatie Cuisine Culinair Nederland liet destijds nog geen vrouwen toe binnen de vereniging. Vandaar dat de Zeeuwse koks een eigen gil de hebben opgericht. Inmiddels is ook de vrouwelijke kok goed ver tegenwoordigd in het Nederlands Gilde en dus ook bij het Zeeuwse Gilde. Culinair Gilde Zeeland bestaat uit door Luc Oggel YERSEKE - Het ABN Amro-kantoor aan de Paardenmarkt in Yerseke sluit per 24 mei. De bank heeft dat besloten omdat steeds minder mensen naar een fysiek kantoor ko men, zegt een woordvoerster. „De markt van het bankieren ver andert, er is een enorme verschui ving naar internet en mobiel. Al leen voor advies over complexe producten komen mensen nog naar een kantoor." Die service blijft volgens de ongeveer 170 koks die zijn inge deeld in achttien verschillende groepen. Elke kookgroep kookt on der leiding van een chef op een vaste avond of middag in de maand. Met goede ingrediënten wordt een vijf- of zesgangenmenu ge kookt en gezamenlijk opgegeten. Het Gilde nodigt belangstellen den uit een keer te komen gastko- ken om de sfeer en de gerechten te proeven. Ook wil het Gilde meer middaggroepen oprichten, iets wat vooral voor ouderen is ge schikt. woordvoerster bestaan doordat klanten bankmedewerkers onder meer bij hen thuis kunnen laten langskomen. Door de sluiting van het Yersekse kantoor gaan geen banen verloren, de medewerkers verhuizen naar het kantoor in Goes. In Yerseke blijft wel een zogehe ten multifunctionele geldauto maat achter, waar zowel geld kan worden opgenomen als gestort. Het kantoorpand zelf, dat eigen dom is van ABN Amro, zal over twee maanden te koop worden ge zet. GOES - Basisschool het Noorder licht in Goes heeft een schoolpro ject over voeding aangegrepen om actie te voeren voor het KWF kankerfonds. Groep acht van de school in de Goese Polder is gaan koken voor het goede doel. De leerlingen kregen de ingre diënten van Goese winkeliers ca deau. Ze maakten nasi goreng, broodje massala kip, loempia's en frites met salade en kregen daar bij hulp van ouders en familie die een achtergrond hebben in het land van herkomst van die hapjes en gerechten. Donderdagavond werden de ge rechten geserveerd aan ouders en familie. De etenswaren vonden gretig aftrek: de opbrengst van de avond was 560 euro. De helft daar van gaat naar het KWF, de andere helft wordt door de school be steed aan kampeerspullen voor het schoolkamp. voor 2 personen Ontvangst met aperitief en amuses 4 gangenmenu met keuzes Fles bijpassende wijn en tafelwater Koffie of thee met friandises Éf 0164-233196 of Spuihuisjil Restaurant SpuKi aan Klanten die op zoek zijn naar uw product of dienst zoeken tegenwoordig eerst online, bijvoorbeeld via Google. Daarom is het van groot belang dat u hier goed vindbaar bent. DTG kan u daar uitstekend bij helpen. Wij zijn namelijk Premier MKB Partner van Google. Maandelijks starten wij meer dan 1.000 nieuwe advertentiecampagnes voor ondernemers. Al vanaf 50,- per maand regelen wij alles voor u en zorgen we ervoor dat u goed gevonden wordt op Google. Meer weten? Kijk op dtg.nl/SEA-Services Roncalli scholengemeenschap atheneum - havo - vmbo theoretische leerweg www.roncalliboz.nl 'S-GRAVENPOLDER Tuinarchitect Arend Jan van der Horst uit Middelburg geeft donderdag 28 februari een le zing voor Groei en Bloei Goes. Hij spreekt over 'Historie als in spiratie voor hedendaagse tui nen'. De tuinarchitect schreef meerdere boeken over klassie ke tuinen. Hij spreekt vanaf 19.30 uur in dorpshuis Ons Dorpsleven in 's-Gravenpolder. GOES Jong Mannenkoor Salomo geeft zaterdag 23 maart een concert in de Maria Magdalenakerk in Goes. Mannenkoor Elim, het Ei landenkoor en het Walchers Jongerenkoor verlenen daaraan ook hun medewerking. De op brengst van de avond gaat naar stichting HVC, die opkomt voor vervolgde christenen. Het concert begint om 19.30 uur. Ogle PREMIER KATS In de Zeeuwse Rozentuin in Kats wordt weer een serie ro- zensnoeicursussen gegeven. De eerste is vandaag, zaterdag, van 10.00 tot 13.00 uur. Het hoe, waarom en wanneer van de snoei komt ook aan bod op zaterdag 2 maart (14.00-17.00 uur) en zaterdag 9 maart (bei de dagdelen). Kosten 17,50 eu ro. Opgave: 0113 - 600361. HEINKENSZAND De Stelledijk bij Heinkenszand is donderdag en vrijdag afgeslo ten in verband met het project Koppeling Borsele-de Piet Er wordt een betonnen buis ge legd onder de Stelledijk ter plaatse van het voormalig Sloe- lijntracé. Het waterschap pro beert de overlast tot een mini mum te beperken. De weg is voor het weekend weer open.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 89