Buren Duinoord naar rechter om kap van bomen tegen te houden SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Vandaag is het Strao in Noordwelle met 150 deelnemers. Dat was in 1952 wel anders. 'Geen geluidsoverlast fietstocht' makelaar Parelduikerhof 28 Middelburg "TT i Vraagprijs 315.000,- k. ZATERDAG 23 FEBRUARI 2013 irnrn Moderne onder architectuur gebouwde patiowoning met car port gelegen in de nieuwe wijk Veersche Poort'. Deze speels ingedeelde woning is getouwd in 2002 en beschikt over een begane grond. De gehele woni 15 in een u-vorm om de patio gesitueerd zodat u hier vanuit ieder vertrek zicht op heeft Op de foto staat tweede van links Leendert Hart, vierde van links Adrie Hart, Willem Koster, Joost en Piet Jonker en Kees Hart. 'We waren met acht paarden' door Melita Lanting NOORDWELLE - Hij kan het zich nog als de dag van gisteren herin neren. Willem Koster uit Bunbu- ry in Australië vertelt dat het heel erg koud was op die februaridag in 1952 toen hij ddelnam aan de Strao van Noordwelle. „We waren met acht paarden", vertelt hij. „Dat was heel anders dan nu. We reden van Noordwelle naar Haam stede en daarna via de Lagezoom naar Renesse en het strand, 's Avonds was een dansavond in ca fé De Jonge. Ze draaiden erg mooie muziek van de Jantjes." Hij heeft ondanks de emigratie naar Australië de foto van die dag nog altijd bewaard. „Op de foto zie je Leendert Hart, Adrie Hart, Wim Koster, Joost en misschien Piet Jonker en helemaal rechts is Kees Hart. Ik ben eigenlijk wel be nieuwd of zij nog leven", zegt hij. „In onze tijd was er ook ieder jaar een Strao, behalve in de oorlogsja ren. Toen waren we geëvacueerd. Het was toen wel heel anders dan nu. Nu is het een geweldige op tocht en zijn er zoveel mensen." Achteraf blijkt 1952 voor Willem Koster ook de laatste Strao te zijn geweest. In 1953 is het ouderlijk huis tijdens De Ramp wegge spoeld en de familie werd geëva cueerd. Willem was destijds een jongen van 19 jaar en de nieuwe wereld lonkte. Hij besloot in zijn eentje de stap te wagen. „Ik was ongeschoold en in Nederland was niet veel toekomst. In die tijd hoorde je vele verhalen over Cana da en Australië. Toen ben ik naar Australië gekomen." Willem begon bij een koeienboer als hulp bij het melken en is later een eigen schapenhouderij begon nen. Hij ontmoette zijn vrouw en stichtte een gezin. Noordwelle en Schouwen-Duive- land is hij altijd blijven volgen. Via familie en via de PZC-site op het internet. door Joeri Wisse BURCH-HAAMSTEDE - Een aantal om wonenden van zorgcentrum Allévo Duinoord in Burgh-Haamstede spannen een kort geding aan tegen Zeeuwland om verdere kap van bo men te voorkomen. Dat laat Her man Molenaar weten. Molenaar woont aan de Klooster- weg. Tot zijn verbazing is afgelo pen donderdag een bedrijf begon nen om het beboste perceel ach ter zijn woning te kappen. Mole naar is, samen met andere buren, tegenstander van de nieuwbouw- plannen van het zorgcentrum en woningbouwvereniging Zeeuw- land. De nieuwbouw wordt met drie bouwlagen naar zijn mening veel te hoog. De bouwvergunning is nog niet rond, maar voor het weghalen van struiken en bomen is geen vergunning nodig, zegt directeur Antoine de Ceuster van Zeeuw- land. „Om praktische redenen zijn we nu al begonnen. De bo men hebben nog geen blad en bo vendien moeten er allerlei onder zoeken worden verricht." Op verzoek van de gemeente heeft Zeeuwland wel de kap stop gezet op het stuk grond tussen de Kloosterweg en de Platboslaan. „Dat is nu nog officieel in eigen dom van de gemeente. Volgende week passeert de overdracht bij de notaris. Daarna hervatten we de werkzaamheden", zegt De Ceuster. Ondertussen gaat het kapwerk op het terrein van Allevo wel door. Het aangekondigde kort geding ziet De Ceuster 'met ver trouwen tegemoet'. Met de nieuwbouw wil Allévo de omslag van traditioneel zorgcen trum naar een moderne woonom geving met zorg maken. Op het terrein worden de komende jaren zes groepswoningen, twaalf zorg- appartementen voor mensen met een lichamelijke beperking, 53 driekamerappartementen voor ouderen en een gezondheidscen trum gebouwd. ZIERIKZEE - De fietstocht Giro di Schouwen-Duiveland geeft geen geluidsoverlast en zal kerkgangers en kerkdiensten dan ook niet hin deren. Dat antwoordde burge meester Gerard Rabelink op vra gen van de Christenunie, SGP en CDA. De partijen waren veront rust dat het evenement op een zondag voor 13.00 uur start en er is afgesproken dat zondag pas na 13 uur wordt gestart. Volgens Ra belink is de start van de tocht ver van kerken. Hetzelfde geldt voor twee hardloopwedstrijden op zon dag in de Kop van Schouwen. 'Tm igi--"1"*—

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 85