Huisdier verzekeren is niet vanzelfsprekend molenaar 26 SCHOUWEN-DUIVELAND Lappenmand Vraag 'm vandaag nog aan! Bon voor gratis brochure! SP boos over extra geld voor Koninginnedag Geen aanpassing groenonderhoud Nu met een leuke verrassing Vandaag besteld, morgen in huis 1 adres voor al uw welzijnsproducten Vraag aan via www.molenaarwelzijn.nl OF BEL DIRECT 0341 - 27 40 40 of bel direct 0341 - 27 40 40 i CiMevrODhr r door Raymond de Frel Adri Jansen uit Sluis kil is eerlijk. Als Bo ris niet was verze kerd, was hij vorig jaar naar de honden- hemel gevlogen. Zijn zeven jaar oude berner sen- nen had botkanker. Een pootam- putatie was noodzakelijk. Tel daar nog wat chemobehandelingen bij op en je komt tot een kostenpost van zo'n vijfduizend euro. Die hebben Adri en Jeanette Jan sen niet betaald. Dat deed hun verzekeringsmaatschappij Proteq Dier en Zorg voor hen. Proteq is samen met Petplan een grote spe ler op de Nederlandse dierenver- zekeringsmarkt. „Wij betalen der tig euro per maand, al sinds we Boris als pup kregen. Dat is inclu sief een aanvullende verzekering voor bijvoorbeeld chemobehande lingen. Wij hebben destijds geen moment getwijfeld over het afslui ten van een verzekering, zeker ook omdat een bernen sennen be kend staat als een kwetsbaar hon denras. Bovendien, een grote uit gave komt altijd ongelegen. Dan liever elke maand een vast be drag", vertelt Adri. Ook Mena Martens uit Terneuzen sloot voor haar honden Jelle en Wanda een verzekering af. Daar zijn ze zo'n 700 euro per jaar aan kwijt. „Maar wij zeggen tegen ie dereen: verzeker je dier. Hadden wij dat niet gedaan, dan hadden we aan Jelle zeker 10.000 euro kos ten in twee jaar tijd gehad. Na che mobehandelingen is hij nu al drie jaar helemaal gezond." Het verzekeren van huisdieren is in Nederland nog lang niet van zelfsprekend. „Ik schat in dat vijf procent van de katten en honden is verzekerd. In Zweden is het per centage zeventig procent. Dat heeft ermee te maken dat dieren- verzekeringen al zeker honderd jaar worden aangeboden en daar door ingeburgerd raken, maar ook met het feit dat de medische kos ten veel hoger zijn dan in Neder land", vertelt marketingmanager Walter Boer van Proteq. In Enge land is ongeveer twintig procent van de huisdieren verzekerd. „Maar in België bestaat er hele maal geen dierenverzekering. Hoe zuidelijker je gaat, hoe meer de positie van de huisdieren anders is dan in ons land." Boer stelt dat de jaarpremie voor een hond ge middeld 300 euro is, inclusief een aanvullende verzekering. Voor kat ten moet ongeveer twaalf euro per maand worden betaald. „Om de premie te bepalen kijken we naar het ras, de leeftijd en de sek se. Het is simpel: hoe zwaarder een hond, hoe meer medicatie hij nodig heeft bij een operatie. Dat bepaalt dus de premie. Wij ver goeden tot 5000 euro per jaar en hanteren een eigen bijdrage van 19 procent." De dierenverzeke- raars doen niet aan 'gezinspakket ten'. Pech dus voor mensen met meerdere honden, zegt Boer. „De ervaring leert ons dat een collec tieve verzekering voor dieren niet leidt tot een lagere schadelast. Denk maar eens aan kruisbestui ving. Als de ene hond diarree heeft, slaat het zo over op de ande re." Boris kan met drie poten verder leven. Naar de kosten had zijn baasje geen omkijken, omdat Boris verzekerd is. foto Peter Nicolai Gratis boek over welzijn Vrijblijvend gratis thuisadvies Over de grootste aanbieder van comfort- en welzijnsproducten ^rkt comfortb~ Het belang van specialistisch advies ,y.. rr fc* *x De complete collectie bedden. scootmobielen. sta-op stoelen, trapliften of fetsen Informatie en tips over mobiel en zelfstandig blijven Naam Advies van ergo-specialisten Bedden Trapliften j Sta-op stoelen O' Fietsen I Adres Postcode Plaats i Telefoon E-mail wk08_M2_pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet MIDDELBURG - De SP vindt het be lachelijk dat B en W van Middel burg 25.000 euro extra willen be steden aan de viering van Konin ginnedag. Vorige maand lukte het de SP niet om de gemeenteraad te verlokken meer geld vrij te maken voor de bestrijding van armoede onder kinderen. De SP, zelf niet in de ge meenteraad vertegenwoordigd, probeerde dit via een zogenoemd burgerinitiatief. Dat Burgemeester en Wethouders van Middelburg nu wel geld over hebben voor Koninginnedag schiet de socialisten in het ver keerde keelgat. Volgens de SP past het voorstel van B en W in het rijtje van ande re projecten waarmee de gemeen te Middelburg 'zakken met geld over de balk heeft gesmeten' zoals de viering van de landelijke Ko ninginnedag en de Giro d'Italia in 2010. ZIERIKZEE - Het onderhoud van groenstroken bij sportvelden wordt niet op korte termijn aange past. De fractie van Alert! heeft donderdag een motie hierover in getrokken. De fractie deed dit om dat er onvoldoende steun voor was bij de collega-raadsleden. Bo vendien zegde wethouder Wim Stouten toe dat - in geval van ur gentie - de gemeente wel extra on derhoud kan plegen. Het college wil het beleid niet aanpassen, om dat begin 2014 de raad een nieuw groenbeleidsplan zal vaststellen. Dit plan zal het komende jaar be sproken worden met allerlei be langhebbenden zoals dorpsraden en sportclubs. Alert wilde meer onderhoud van de groenstroken omdat het uitnodigt tot hangplek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 84