Gemeente ziet niets in bushaltes aan Blokweg Uw bedrijf beter vindbaar op Google? SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Veiligheidsregio wil praten over verbod filmpje Jeugd en alcohol thema manifestatie Sursum Corda zingt tijdens speciale dienst Vooral botbreuken bij eenzijdig ongeval Statenlid geeft gastles Pontes Pieter Zeeman Cursus theologische vorming kerkelijken Presentatie nieuwe strandschoonmaak door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De rotonde bij het nieu we sportcomplex aan de Lange Blokweg wordt aangepast, maar er komen geen bushalte(s) vlakbij het sportcomplex. Dat heeft Schou- wen-Duivelands dagelijks gemeen tebestuur besloten. De aanleg van bushalte(s) was een van de wensen die naar voren kwam tijdens een voorlichtings bijeenkomst voor de bewoners van de Lange Blokweg over het nieuwe sportcomplex. Volgens het college is een dergelijke bus halte niet nodig. Er is - zo wordt gesteld - een bushalte op redelijke afstand, bewoners vereniging Voor 't Blok is geen voorstander, en het kost 90.00 euro. Aan de wens van omwonenden de rotonde veiliger te maken wordt wel gehoor gegeven. De fietsoversteek blijft en er komt een voetgangersoversteekplaats bij. Er komt een brede midden berm zodat fietsers en voetgan gers gefaseerd over kunnen ste ken. Om te voorkomen dat fiet sers en voetgangers ten zuiden van de rotonde oversteken komt daar een haag met palen en draad. Ook wordt bekeken hoe veilig de fiets- en wandelroutes zijn. Klanten die op zoek zijn naar uw product of dienst zoeken tegenwoordig eerst online, bijvoorbeeld via Google. Daarom is het van groot belang dat u hier goed vindbaar bent. DTG kan u daar uitstekend bij helpen. Wij zijn namelijk Premier MKB Partner van Google. Maandelijks starten wij meer dan 1.000 nieuwe advertentiecampagnes voor ondernemers. Ai vanaf 50.- per maand regelen wij alles voor u en zorgen we ervoor dat u goed gevonden wordt op Google. Meer weten? Kijk op dtg.nl/SEA-Services dP A1NW» PREMIER ZATERDAG 23 FEBRUARI 2013 Zierikzee door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - De Veiligheids- regio wil om tafel met de leiding van de jeugdbrandweer Wester- schouwen om te praten over het verbod op het 'Harlem Shake-film pje' op Youtube. Op last van de Vei- ligheidsregio moest het filmpje waarin de leden van de jeugdbrand weer vrolijk dansen bij een brand weerauto van het internet gehaald. De directie van de Veiligheidsre gio oordeelde dat het filmpje on gepast was en dat er op een ver keerde manier gebruik werd ge maakt van brandweerspullen, zo als een brancard en blusschuim. „We willen het gesprek aan gaan hoe het zo is gekomen", zegt Ruud Maljaars, manager risicobe heersing. „Het gaat ons er om wat handig en verstandig is." Hij zegt te begrijpen dat de jeugdleden van Westerschouwen teleurge steld zijn. „Maar het gaat er om wat je wilt uitstralen", zegt hij. Op het internet is veel reactie ge komen op het verbod. De teneur is verontwaardiging en onbegrip. Ook raadsleden van Schou- wen-Duiveland hebben via socia le media gereageerd. De jeugd brandweer is volgens de raadsle den belangrijk en dit verbod is de motiverend. Maljaars wil nu nog niet ingaan op de vele reacties. Hij gaat eerst het gesprek aan. „En daarna kijken we wel of we de goede beslissing hebben geno men." BRUINISSE Op initiatief van de dorpsraad Bruinisse, het Welzijnshuis en de gemeente wordt dinsdag 12 maart in het dorpshuis in Brui nisse een manifestatie over jeugd en alcohol gehouden. N. van der Lely - auteur van 'Onze kinderen en alcohol' - verzorgt een lezing. De manifestatie be gint om 19.30 uur. ZONNEMAIRE In de hervormde kerk in Zon- nemaire wordt zondag in het kader van de lijdenstijd een speciale dienst gehouden. Kerk koor Sursum Corda verleent haar medewerking aan de dienst. Ruud Baas verzorgt de meditatie. Na afloop is er kof fie. De eredienst begint om 10.00 uur. KERKWERVE Het letsel dat vier jongeren die donderdagavond gewond raak ten bij het auto-ongeluk op de Kakkersweelweg bij Kerwerve opliepen, bestaat vooral uit bot breuken. Dat laat de politie we ten. De slachtoffers zijn 18 en 19 jaar en oud en allen woon achtig in de gemeente. Over de oorzaak is niets bekend. ZIERIKZEE WD-statenlid Carla de Paepe geeft woensdag 20 maart een gastles aan de leerlingen van Havo 4 van de Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee. Haar be zoek maakt deel uit van een les senserie maatschappijleer over de provinciale staten. De Paepe gaat in op het belang van poli tiek en vertelt over haar werk. MIDDELHARNIS In gebouw De Hoeksteen aan de Ring in Middelharnis kun nen belangstellenden zaterdag 9 maart vanaf 09.30 uur kennis maken met de cursus Theologi sche Vorming Gemeenteleden. Doel van de cursus is onder meer verdieping van de kennis van de Bijbel. Wie meer wil weten kan bellen: 01113-851410. RENESSE In paviljoen De Haven van Ren- esse wordt dinsdag om 15.00 uur de nieuwe werkwijze strandreiniging gepresenteerd. In tegenstelling tot een eerder bericht gebeurt dat niet alleen door Habo en BTL, maar neemt ook Braber Groenvoorziening deel aan de combinatie die het werk uitvoert. rijksmonumenten die volgens het kabinet geen functie meer hebben en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 83