SUPERDEALS RONDREIZEN AZIË I •1 El Chapo blijkt tóch niet te grijpen Door dak gezakt KRAS.NL BUITENLAND 7 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm Ceylon Compleet Rajasthan Varanasi Highlights of Vietnam 1 Sumatra, Java en Bali Keizerlijk Beijing Pentagon legt alle vluchten JSF stil Ademhaling Chavez nog altijd probleem Waarschuwing voor terreur in Dakar 'Amerikanen langer in Afghanistan' ZATERDAG 23 FEBRUARI 2013 Vertrek: 4/4 t/m 24/10 vele gegarandeerde vertrekdata! nérgens voordeliger met o.a. Anuradhapura, de leeuwenrots Sigiriya, Dambulla, Kandy, Pinnawela, Galle en stranddagen in Hikkaduwa incl. vlucht, verblijf, NL-spr. reisleiding, vele maaltijden en excursies Zie www.kras.nl/74756 Zie www.kras.nl/74700 of 36466 Zie www.kras.nl/36204 Vertrek: 5/4 t/m 16/10 laatste plaatsen april! nérgens voordeliger! met o.a. Delhi, Mandawa, Pushkar, Jaipur, Agra met de Taj Mahal, Kamasutra-tempels en een boottocht in Varanasi incl. vlucht, verblijf, 14 x ontbijt, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/25239 1639^ Vertrek: 11/4 t/m 17/10 inclusief 2 binnenlandse vluchten vele gegarandeerde vertrekdata! met o.a. Ho Chi Minh City, de Mekong-Delta, Hué, de 'Wolkenpas' Hoi An, de prachtige Halong Bay en Hanoi incl. vlucht, verblijf, 14x ontbijt, NL-spr. reisleidin, en excursies 1 s m r im- Zie www.kras.nl/74760 Vertrek: 21/3 t/m 17/10 vrije dagen op godeneiland Bali vele gegarandeerde vertrekdata! 2 met o.a. Medan, Tobameer, l Bukittinggi, Jakarta, Borobodur s tempel, Yogyakarta, Malang, Bromo-vulkaan, Kalibaru en Bah incl. vlucht, verblijf, 17 x ontbijt, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/36308 Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. ATHENE - Een medewerkster van het Griekse parlement beleefde gisteren een benauwd moment nadat een glazen dak plaat het onder haar voeten had begeven. Dat gebeurde tijdens haar pogingen tij dens hevige regenval te verhinderen dat water het gebouw binnenkwam. Volgens de brandweer kampte Athene gisteren met de zwaarste regenval sinds 1961. foto Pantelis Saitas/EPA door onze correspondent Jan-Albert Hootsen MEXICO-STAD - Even hield Mexico de adem in. Was de ongrijpbare Joaquin 'El Chapo' Guzman nu dood of niet? De Guatemalteekse regering meldde donderdagnacht dat drugsbaron Guzman bij een schietpartij in het noorden van dat land zou zijn omgekomen. Was de leider van het Sinaloa Kar tel en meest gezochte drugscrimi neel ter wereld, met een prijs van vijf miljoen dollar op zijn hoofd, eindelijk uitgeschakeld? Toch niet. Enkele uren en veel te genstrijdige berichten later moest de Guatemalteekse minister van Binnenlandse Zaken, Mauricio López Bonilla, toegeven dat het niet eens zeker was of er über haupt wel een vuurgevecht had plaatsgevonden. De communica tiestoornis riep de nodige hilari teit op, maar toont mede aan hoe El Chapo ('De Kleine') een bijna mythische figuur is geworden. Sinds hij in 2001 in een kar met wasgoed uit een zwaarbewaakte gevangenis ontsnapte, wordt El Chapo gezien als de spil in de Mexicaanse drugsoorlog, die sinds 2006 aan ruim 60.000 men sen het leven heeft gekost. Zijn Si naloa Kartel wordt verantwoorde lijk gehouden voor bijna de helft van de drugshandel naar de VS en ruim 10.000 moorden. Chicago riep hem eerder deze maand zelfs uit tot 'Volksvijand Nummer Eén', waarmee hij opvolger is van niemand minder dan Al Capone. In Mexico, en vooral in zijn thuis- staat Sinaloa, is Chapo eerder een cultfïguur. Zó vaak is hij de autori teiten te slim af, dat sommige Mexicanen beginnen te twijfelen of hij wel echt bestaat. „Chapo heerst hier", waarschuwt een in woner van Chapo's geboorte plaatsje Badiraguato. „Hij is on kwetsbaar. Niemand kan bij hem komen." De Guatemalteken voor lopig ook niet, zo lijkt het. WASHINGTON Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft alle vluchten met F35 JSF-straal- jagers van fabrikant Lock heed Martin opgeschort. Bij een routinecontrole van de motor van een testtoestel op de luchtmachtbasis Ed wards in Californië is een scheur in een turbineblad ontdekt. Het Pentagon liet gisteren weten dat het gaat om een voorzorgsmaatregel, in afwachting van de resulta ten van een onderzoek dat moet uitwijzen hoe de scheur is ontstaan. Het JSF-programma geldt on der meer wegens de alsmaar oplopende testkosten al lan ge tijd als een hoofdpijndos sier, ook voor de Nederland se regering. Die koos de F35 in 2001 in principe als ver vanger van de Fi6's. Het is de bedoeling dat het kabinet eind dit jaar definitief daar over beslist. Hugo Chavez foto EPA CARACAS President Hugo Chavez (58) van Venezuela kampt onge veer tien weken na zijn laat ste operatie vanwege kan ker, nog steeds met ademha lingsproblemen. „De presi dent klampt zich met maxi male levenswil vast aan Christus", aldus de Venezo laanse minister van Informa tie Villegas. DEN HAAG Nederlanders in de Senegale se hoofdstad Dakar zijn gis teren gewaarschuwd voor een mogelijke terroristische dreiging. Van het ministerie van Buitenlandse Zaken ont vingen ze een sms of een e- mail. Hen werd geadviseerd bepaalde delen van Dakar te mijden. Het reisadvies voor Senegal is niet verscherpt. BRUSSEL De VS blijven na 2014 met 8000 tot 12.000 soldaten in Afghanistan. Dat zei de Duit se minister van Defensie De Maizière gisteren in Brussel na een Navo-vergadering. Zijn Amerikaanse collega Pa- netta heeft dit volgens hem laten weten. In 2014 loopt de Navo-missie in Afghanistan af. waarom zou je meer betalen Vertrek: 12/4 t/m 22/10 centraal gelegen 3-sterren hotel beoordeeld met een 8,3! •tip: het optionele excursiepakket met o.a. de Grote Muur, de Verboden Stad en Tempel van de Hemel vanaf Amsterdam of Düsseldorf incl. vlucht, verblijf en 6 x ontbijt Vertrek: 26/3 t/m 24/10 vele gegarandeerde vertrekdata! verlenging op Bali mogelijk! met o.a. Jakarta, Bandung, de Borobudur, Yogyakarta, Prambanan, de Bromo-vulkaan en 'godeneiland' Bali incl. vlucht, verblijf, 14 x ontbijt NL-spr. reisleiding en excursies

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7