14 REIZEN ALTIJD ONDERWEG Derk Bolt de buitenlucht en gehard door de ouderdom. Het geeft haar een spe ciaal uiterlijk. Het is alsof je naar een gedetailleerde kaart van het omliggende hooggebergte kijkt. Verder is ze gekleed in een lokale bloemetjesjurk. Vanaf de kuit is overduidelijk een lichtbruine pan tykous zichtbaar die het spatten van de aderen in toom moet hou den. De vrouw zit wijdbeens - niet echt charmant - en ze ver sterkt de wat slonzige indruk die ik van haar krijg door onophoude lijk sigaretjes te roken. Om 11 uur in de ochtend is het al behoorlijk warm. Dat mist zijn uitwerking niet op de oude dame. Ze sukkelt langzaam in slaap. Heel kunstig houdt zij daarbij de brandende sigarettenpeuk nog tussen de vingers. Nog minder charmant is het geluid dat ze kort MEER WETEN? De Drielandenfietsreis is een ongeveer 350 kilometer lan ge tocht door het grensge bied rondom Maastricht. De rit bestaat uit zes etappes en begint en eindigt in Vlo drop in Limburg. De andere etappeplaatsen zijn: Genk (België), Maastricht, Eupen (België), Heimbach (Duits land) en Hückelhoven (Duits land). Er wordt geslapen in drie- of viersterrenhotels, de bagage wordt door een spe ciale transportdienst van het ene naar het andere hotel ge bracht. De route gaat bijna helemaal over fietspaden en stille land weggetjes en kent alleen op de derde dag (Maastricht - Eupen) een paar pittige hel lingen. Enige fietservaring is daarom vereist, net als een goede fiets met minstens vijftien versnellingen, waar onder een bergverzet. Kijk op www.fietsrelax.nl voor meer informatie. Op voormalige spoor- en tramtrajecten aangelegde fietspaden maken deel uit van de Drielandenroute. foto Rob van den Dobbelsteen COLOFON Eindredactie: Marcha van Schijndel, reizen@depersdienst.nl Vormgeving: Mariëtta de Boer Advertentieverkoop: Wegener Media Nationale Verkoop, verkoop.dagbladen@wegener.nl Onbedaarlijk mooi langs De bijna 8o-jarige uit baatster van ons ho tel in Innsbruck zit te zonnen op het ter ras van haar etablis sement in het centrum van de stad. Ze heeft dun roze haar dat stijf staat van de lak en zodoende recht omhoog blijft staan. Onver wachte bewegingen moet ze niet maken, want dan zwaait het 'haar- torentje' vervaarlijk heen en weer. Zij ziet dat zelf niet. Ik, twee tafels verderop, zie het maar al te goed. De oude dame geniet van de weldadige zonneschijn. Dat heeft ze haar hele leven ge daan, denk ik, want haar huid is dusdanig gelooid dat er best een paar mocassins van zouden kun nen worden gefabriceerd. Ge kleurd door de zon, getaand door

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 66