Op 24 en 2 5 februari gaan de Italianen naar de stembus om een nieuw parlement te kiezen. De jongere generatie droomt van een revolutie. 6 SPECTRUM Italiaanse politiek belooft beterschap na eindeloze reeks schandalen buitenland Activisten van de Vijf Sterren Beweging van komiek Beppe Grillo in cultuurstad Spoleto. Een 'tsunami' zal volgens hen de oude politieke partijen wegspoelen. Foto rechtsboven: Verjongen is het devies, maar het gebeurt vooral voor de vorm. Een jonge sympathisant van de sociaalde mocratische partij PD. De maat was vol. Dieper zinken dan dit, kon niet. Terwijl de economische crisis steeds harder begon te bijten, bleef de politiek grossieren in schandalen en in haar eigen corrupte wereldje ronddraaien. Silvio Berlusconi zwalkte van schan daal naar schandaal, voordat hij min of meer op aandringen van de Europese Unie uit zijn ambt werd gezet De techno craat Mario Monti kwam het land redden met een regering van personen van onbesproken gedrag, maar de schandalen gingen ondertussen door. De separatistische Lega Nord, lange tijd partner van Berlus coni, ontdekte dat haar bewierrookte voorman Umberto Bossi zijn familie en een groep van vertrouwelingen uit de partijkas liet eten. Even daarna ontploften de twee belang rijkste regio's, Lombardije (Milaan) en Lazio (Rome), omdat de lokale bestuurders consequent publiek geld voor eigen vertier aanwendden. De partij van Berlusconi maakte het het bontst, maar ook moralisten van de ex-magistraat Antonio Di Pietro bleken te stelen. De verkiezingen van 24 en 25 februari moeten aantonen dat het ook anders kan. Vernieuwen en verjongen is het cre do bij zowel links ais rechts in de hoop zo weer terug te ke ren in de gunst van de zwaar ontluisterde Italiaanse kiezer. En vooral niet te worden vermorzeld door de 'tsunami' van de komiek Beppe Grillo. 'Dit is geen land voor jongeren 1 Matteo Renzi (rechts) samen met zijn rivaal Pierluigi Bersani, grote kans^ hebber voor het presidentschap van Italië, foto's Eelco van der Linden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58