Gastvrij persoon met improvisatietalent WERKEN 5 GELDKWESTIES Vraag vrienden op Facebook je te koop staande huis onder de aandacht te brengen ZATERDAG 23 FEBRUARI 2013 streep kost en zich niet blind sta ren op een laag bijtellingspercen- tage", waarschuwt Huisman. „Meestal geldt: hoe lager het ta rief, hoe minder de auto per maand kost. Maar door een rela tief hoge aanschafprijs kan een auto met bijvoorbeeld 14 procent bijtelling duurder uitpakken dan een minder zuinige auto met 20 procent bijtelling." Rekenvoorbeeld: de hybride Toyo ta Prius, aangedreven door een ge combineerde benzine/elektrische motor, heeft een bijtelling van slechts 14 procent, maar een cata- loguswaarde van circa 35.000 eu ro. De leaserijder moet dus 4.900 euro bij zijn inkomen optellen. De Skoda Fabia, een auto in de zelfde klasse, heeft een bijtelling van 20 procent en een nieuwprijs van 18.000 euro. Voor deze auto hoeft slechts 3.600 euro bij het in komen te worden geteld. De Sko da is daarmee, afhankelijk van het tarief voor de inkomstenbelas ting, ruim 100 euro netto per maand goedkoper dan de schon ere Prius. Naast de catalogusprijs zijn ook de afspraken die met de baas over de auto van de zaak zijn ge maakt van groot belang. Huis man: „Soms geldt een eigen bij drage, waarbij de werknemer minder betaalt als hij voor een goedkopere auto kiest." Wie echt voordelig wil rijden, kiest voor een elektrische auto met o procent bij telling: Opel Ampera, Prius Plug-in Hybrid of Chevrolet Volt. reageren? geld@depersdienst.nl IMijn broer heeft enkele tonnen van mijn moeder geleend. Daar over zou hij rente moeten betalen maar dat doet hij niet Mijn moeder kan daarom heel lastig rondkomen. In de hypotheekakte staat vermeld dat de hoofdsom opeisbaar is, wanneer de schuldenaar zijn verplichtingen niet na komt Wat kunnen we doen? Gesterkt door de overeenkomst kan uw moeder een incassobureau in schakelen om de vordering te innen. Als uw broer dan nog niet betaalt, kunt u er een deurwaarder bij halen. De laatste stap die u kunt nemen, is een gerechtelijke procedure. Aange zien uw moeder in de overeenkomst heeft vastgelegd wat er gebeurt als uw broer de rente niet betaalt, is de kans groot dat zij gelijk krijgt voor de rechter. Het probleem bij een pri- vélening is echter vaak dat je van een kale kip geen veren kunt pluk ken. Als uw broer geen geld heeft, is er voor uw moeder weinig te halen. 2 Ik heb tweeduizend euro geleend aan een goede vriend. Nu belandt hij waarschijnlijk in de schuldsanering. Wat gebeurt er met mijn lening? Bij een schuldsanering worden onder handse leningen vaak niet opgeno men in de schuld. De kans is daarom groot dat u uw geld kwijtraakt. Maak daarom zo snel mogelijk af spraken met uw vriend, voordat hij in de schuldsanering belandt. In het uiterste geval kunt u het bedrag 'in natura' laten uitkeren. Denk aan de uitvoering van een grote klus in huis, zoals de verbouwing van de zolder of een grote schilderbeurt. 3 Ben je verplicht om af te lossen als je een hypotheek bij een fami lielid afsluit? Sinds 1 januari is de hypotheekrente voor nieuwe leningen alleen nog af trekbaar, als de hypotheek geduren de de looptijd volledig wordt afge lost. Het maakt voor de fiscus niet uit of de lening is afgesloten bij een bank of bij familie. Als u dus wilt pro fiteren van de hypotheekrenteaftrek, zult u moeten aflossen. Leent u geld aan uw kinderen voor een hypo theek en vindt u het niet nodig dat zij aflossen, dan kunt u (een deel van) de aflossing belastingvrij terug schenken. Inventief je huis verkopen door Eva Wassenburg illustratie Job van Gelder I S 8 Toen er nog geen internet was, waren koper en verkoper aan gewezen op makelaars. Nu is het volledige woningaanbod slechts een muisklik verwij derd en laten ook steeds meer verkopers de makelaar links lig gen: in 2006 verkocht 3 procent van de huis eigenaren zonder bemiddeling van een ma kelaar, inmiddels ligt dat rond de 15 pro cent. Een marktscan van de NMa Neder landse Mededingingsautoriteit) laat zien dat een belangrijke reden om een verkoop makelaar in te schakelen is, dat dan het huis op de woningwebsite Funda wordt ge plaatst. Funda is de meest geraadpleegde si te op dit gebied en heeft de grootste naams bekendheid, maar is alleen toegankelijk voor huizen die via een NVM-, VBO-, of VastgoedPRO-makelaar worden verkocht. Op sites als Jaap.nl, huizenzoeker.nl en zoekallehuizen.nl staan ook huizen die zon der makelaar en huizen die via een andere makelaar worden verkocht. Makelaars leveren inmiddels steeds meer deeldiensten en het is mogelijk alleen een Funda-plaatsing af te nemen. Prijsbepa ling, bezichtigingen en onderhandelingen doen eigenaren zelf, net als het maken van foto's en teksten. Een Funda-plaats kost een paar honderd euro en is vele malen goedkoper dan de courtage van een make laar, die meestal tussen de 1 en 2 procent ligt. Dat is bij een huis van drie ton en een courtage van 1,5 procent een besparing van 5.600 euro. Een eigen website maken voor het huis is een goed idee. Als op de gevel of in een ad vertentie een QR-code staat (een tweedi mensionale streepjescode) kan iedere pas sant of krantenlezer met een smartphone direct de website van het huis opslaan of bezoeken. Nieuwe media lenen zich ook uitstekend voor de promotie van een huis. Zo kan een Facebook- of Twitterpagina helpen het te koop staande huis onder de aandacht van vrienden in het netwerk te brengen, met het verzoek de informatie te verspreiden via ieders vriendennetwerk. Een eigen open dag houden tijdens de Open Huizen Dag of Open Huizen Route staat iedereen vrij. Via nieuwe media, een bord in de tuin of een advertentie in de krant kan de open dag worden aangekon digd. Veilingen van particulier onroerend goed werden tot voor kort vooral geassocieerd met gedwongen verkopen. Tegenwoordig is een vrijwillige veiling een handig instru ment om belangstellenden te trekken. De verkoopprijs hoeft daarbij niet lager te zijn dan bij een reguliere verkoop. Het huis wordt met een lage 'vanaf-prijs' aangebo den, zodat het veel belangstelling trekt. Bij de veiling loopt de prijs vaak op tot de marktwaarde of daarboven, omdat er veel gegadigden zijn. De verkoper bepaalt voor welke prijs hij zijn huis wil verkopen en is niet gehouden aan de vanaf-prijs. Vast- goed-Auctions.nl biedt een online-veiling van huizen aan voor 299 euro. Volgens na- tionalewoningveiling.nl worden huizen soms verkocht vóór de veiling, omdat be langstellenden ineens haast krijgen. Nog een ander creatief idee voor de ver koop van een huis is een loterij. Verkoop vierduizend loten van 100 euro en trek een winnaar. Vierduizend mensen maken voor 100 euro kans op een huis, de winnaar woont goedkoop. Creatief, maar niet zo maar toegestaan. Voor een loterij is een eenmalige Kansspelvergunning nodig. Voorwaarde daarvoor is dat de opbrengst van de loterij voor ten minste de helft wordt besteed aan een goed doel. Boven dien moet de winnaar 29 procent kansspel belasting betalen over zijn prijs. In Nijmegen werd enkele jaren geleden een huis te koop aangeboden inclusief au to. In Overijssel werd een woonboerderij verkocht inclusief gratis koe. Ook de make- laar die een foto van een hond op Funda plaatste in plaats van een foto van een huis, trok aandacht. Als snelheid belangrijker is dan een optima le prijs, kan het interessant zijn een huis van de hand te doen aan een opkoper. Profi terend van de crisis timmeren deze bedrij ven de laatste jaren flink aan de weg. Bij veel vastgoedopkopers kunnen bewoners na verkoop het huis zo lang ze willen terug- huren. Eigenaren krijgen echter minstens 20 procent minder voor hun huis dan bij een gewone verkoop. Bij deruilmakelaar.nl kunnen huiseigenaren hun huis aanbieden voor een één-op-één of drie- of vierhoeks- ruil. Bij een echtscheidng is één-op-twee zelfs mogelijk. Huisruil is niets anders dan een gelijktijdige verkoop, met twee aparte koopcontracten en tweemaal overdrachts belasting. Verder is het te overwegen een nieuw huis te kopen en het oude te verhu ren. Bedenk wel dat door huurbescher- ming het moeilijk is een huurder uit het huis te krijgen. Een notaris blijft nodig voor de eigendomsoverdracht, inschrijven in het kadaster en de hypotheekakte. mmmmmmmmmmammmmmmmm lÉee&tpgi "i 5 Promotie Zeeland Delta zoekt voor de afdeling Sales een gedreven en enthousiaste Sales medewerker (24 uur) Wij zijn een jonge groeiende organisatie die niets liever doet dan toeristen en groe pen verleiden om naar Zeeland te komen. Onze afdeling Sales bestaat uit de merken Congresbureau Zeeland en Groepsrrangementen Zeeland. Wij zoeken een ondernemende sales medewerker die het een uitdaging vindt om zakelijke en recreatieve groepsarTangementen in Zeeland samen te stellen, (voor namelijk telefonisch) te verkopen en tereserveren voor uiteenlopende klanten. Je begrijpt de behoefte van de consument en speelt hier proactief op in door zelf nieuwe producten te ontwikkelen. Je onderhandelt met leveranciers en neemt initiatieven om de groeidoelstellingen te realiseren. Wij vragen een gemotiveerde collega met minimaal MBO werk- en denkniveau en 2 jaar ervaring in een salesomgeving. Het verkopen, reserveren en afhandelen van arrangementen, het (mede) organiseren van congressen, omgaan met uiteenlopende leveranciers c.q. opdrachtgevers en het acquireren van nieuwe klanten maken je niet zenuwachtig. Je bent flexibel in je werktijden. En als het werken in een gecombineerde B2B en B2C omgeving en het halen van targets jou een uitdaging lijken, grijp dan direct je toetsenbord om ons te mailen. Wij bieden je een werkplek in het sfeervolle Domburg, flexibiliteit en vrijheid in de uitvoer ing van je werk, mogelijkheden voor het volgen van opleidingen en een fantas tisch product om te vermarkten. Meer informatie over deze vacature is verkrijgbaar bij Melanie Borremans via 0118- 569177 of m.borremans@vwzeeland.nl. Sollicitatiebrieven met curriculum vitae kun je tot en met 1 maart per email sturen naar p.polie@vwzeeland.nl. Acquisitie naar aanleiding van deze vacature wordt niet op prijs gesteld. Elke week belichten we hier een personeelsadvertentie die elders in deze krant staat. Vandaag spreken we met Patrick Polie van de VW Zeeland. De advertentie staat op pagina 6 van dit katern. De VW Zeeland zoekt iemand om het verkoopteam voor groepsarrangementen te ver sterken. De twee vrouwelijke collega's die in het kantoor boven de VW in Domburg - midden in het toeris- tisch-recreatief gedruis - zoeken een nieu we collega. De man of vrouw die de VW nodig heeft, krijgt tot taak om afgeronde pro gramma's te maken voor congressen, za kelijke ontvangsten, bedrijfsuitstapjes of excursies, vertelt directeur Patrick Polie. De doelgroep zijn groepen mensen, ge zelschappen van bedrijven en cruisepar ty's van rederijen. „Je kunt te maken krij gen met een congres voor tandartsen met golfarrangement of een winkeltrip voor de meereizende echtgenoten, net zo goed als met een groep salesmedewer- kers van bijvoorbeeld een technologiebe- f5 drijf dat de zinnen gaat verzetten." De nieuwe medewerker heeft een helder hoofd, schetst Polie. „De salesmedewer- ker moet in elk geval goed kunnen orga niseren. En kunnen meedenken met de klant." Verschillende groepen hebben verschillende wensen waar het gaat om activiteiten en atmosfeer van de locatie. Improvisatietalent komt van pas: „Stress bestendigheid is ook een vereiste. Als er plots een onderdeel van een programma uitvalt, moet je snel iets anders voorhan den hebben. Je moet ook heel flexibel zijn in je tijd: conferenties vinden ook in weekeinden en op avonden plaats. Je kunt een keer op zaterdagmorgen op de kade moeten staan om een cruiseschip te ontvangen en het gidsenteam met de passagiers mee te sturen." Gezien de diverse contacten is spreek vaardigheid in het Engels wel erg fijn, be aamt Polie. „Hoewel we in de adverten tie niet echt op talenkennis zijn inge gaan." Een goed ontwikkeld gastheer- danwel -vrouwschap hoort als vanzelfsprekend bij het profiel, zegt Polie. „Je moet een verwelkomende instelling hebben."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49