Startveld van Zeeuws-Vlaamse De Bruijn uitgeschakeld marathon krijgt steeds meer vorm met Nederland B op WK SPORT 37 Triatlon en Vlissingen on Wheels op Boulevard van Vlissingen in derde weekeinde juni. ZATERDAG 23 FEBRUARI 2013 Triatlon Zeeland zet hoog in een triatlon komt. Hoewel we nog wel steeds hard op zoek zijn naar sponsors." Van den Berg heeft een team om zich heen verzameld dat hem gaat helpen met de organisatie. „Vorig jaar kwam het voor 95 procent op mijn schouders terecht. Nu krijg ik veel meer steun. We zijn met het team al twee maanden bezig met het regelen van allerlei din gen. Doordat we nu samenwer ken met Vlissingen on Wheels zijn sommige zaken makkelijker voor elkaar te krijgen. Wij willen dat de sporters na afloop kunnen douchen, dat willen zij ook dus delen we de kosten." De inschrijving voor de derde edi tie van de Triatlon Zeeland ging een week geleden open. „En het loopt storm", vertelt Van den Berg. „Zonder dat we er nog echt ruchtbaarheid aan hebben gege ven, zaten we na 24 uur al op vijf tig deelnemers. En nu, een week later, hebben we er al honderd. We mikken in totaal op 450 triat leten." Volgens Van den Berg wordt de wedstrijd verder geprofessionali seerd. „We leggen de lat weer wat hoger. Aan de reacties die we vo rig jaar na afloop kregen, merkten we dat we een bijzonder evene ment in handen hebben. Sommi ge atleten hadden het idee dat ze aan een wereldkampioenschap hadden meegedaan. Wat we heb ben is dus goed, we gaan het nu verder uitbouwen. We krijgen een waarderingssubsidie van de gemeente Vlissingen en ook de provincie is positief. Zij zetten in op strandsporten en daar past de triatlon in Vlissingen natuurlijk goed bij." Naast de triatlon voor wedstrijdat leten is er op vrijdag wederom een scholierentriatlon. Leerlingen van de middelbare scholen Schel- demond en CSW zullen daar aan meedoen. „We zijn wel een beet je terughoudend om meer scho len te benaderen, want het par koers is natuurlijk niet geschikt om hier duizend scholieren te la ten sporten." De deelnemers aan de Triatlon Zeeland rennen het water in tijdens de editie van 2012. foto Silco Saaman door Maurice Steketee VLISSINGEN - Vorig jaar zat de orga nisatie van de Triatlon Zeeland lange tijd in onzekerheid of het evenement op de Boulevard van Vlissingen wel door kon gaan. Dit jaar is de knoop eerder doorge hakt en dat betekent dat er in het derde weekeinde van juni weder om honderden triatleten naar Vlissingen zullen komen om te zwemmen, fietsen en hard te lo pen langs de kust. De derde editie van de Triatlon Zeeland zal plaatsvinden op vrij dag 14 en zaterdag 15 juni. „En na de triatlon op zaterdag begint Vlis singen on Wheels op de boule vard, de skeelerwedstrijd met veel bekende rijders", vertelt Anthony van den Berg van de stichting 'Sa men in beweging' dat de Triatlon Zeeland organiseert. De Vlissinger is al druk bezig met de voorbereiding van het evene ment. „Omdat we vorig jaar een gebrek aan sponsors hadden, za ten we lange tijd in onzekerheid. Belangrijke beslissingen konden we niet nemen. Dat wilden we dit jaar anders doen, vandaar dat we nu al hebben besloten dat er Erwin Mesu (aan kop) en zijn Ha- bovo-ploeggenoot Jouke Hooge- veen in de achtervolging tijdens Vlissingen on Wheels. door Maurice Steketee HULST - De Marathon van Zeeuws-Vlaanderen zit al op meer dan vierhonderd deelnemers. Tijdens de vierde editie waren er bijna 380 finishers en het lijkt er op dat dat aantal dit jaar in de ju bileumeditie ruimschoots over troffen gaat worden als iedereen die zich ingeschreven heeft ook daadwerkelijk mee gaat doen. De marathon wordt dit jaar ge houden op zaterdag 20 april. On der de ingeschreven atleten bevin den zich veel sterke lopers uit de regio. „Voorlopig zitten er twee echt snelle jongens bij en in mijn ogen tevens de grote favorieten: Erwin Harmes en ïordi Van Guy- se", laat Marcel Mangnus weten. Van Guyse is een Belgische subtopper, die domineert in regio nale stratenlopen. De inwoner van Stekene zal zijn debuut ma ken op de marathon. Ook Dave Boone, Wim van Spar- rentak, Edwin Arens (leider in het totaalklassement) staan inge schreven, alsmede een aantal ster ke Zeeuws-Vlaamse lopers die aan elkaar gewaagd zijn. Bij de vrouwen komt Elisa Rijk haar titel verdedigen. De Zeeuws-Vlaamse, die tegenwoor dig in Brabant woont en werkt, won de marathon vorig jaar in een tijd van 3 uur, 22 minuten en 29 seconden. De meeste tegenstand zal ze waar schijnlijk krijgen van Ingrid IJse- baert, die in 2010 nog tweede werd in de Zeeuws-Vlaamse ma rathon en ook dit jaar weer heeft ingeschreven. De animo voor de achtste en kwart marathon is eveneens groot. Voor deze stadslopen in het hartje van Hulst zijn een kwart van de startbewijzen al ver geven. De marathon start dit jaar in Ter- neuzen en finisht in Hulst. VIERSEN - Het tweede biljartteam van Nederland met Jean Paul de Bruijn en Barry van Beers is na de poulewedstrijden uitgeschakeld op het WK voor landenteams. Nederland B speelde twee keer ge lijk. Donderdag werd het tegen Frank rijk 1-1 nadat De Bruijn verloor van Jeremy Bury en Van Beers won van Jerome Barbeillon. Vrijdag werd het tegen Denemar ken eveneens 1-1, na opnieuw ver lies voor De Bruijn tegen Tony Carlsen (30-18 in 13 beurten) en winst voor Van Beers tegen Tho mas Anderson. Denemarken gaat verder door winst op Frankrijk. Nederland A won zijn eerste par tij tegen België B met 2-0. Dick Jaspers stal de show met een 30-10-overwinning in zeven beur ten op Frédéric Mottet, mede dankzij een serie van 22. Rai- mond Burgman won met 30-29 in 30 van Francis Forton. Het driebandenteam van Pearle Opticiens won in poule twee van de tweede divisie met de hakken over de sloot van Teletronika uit Zundert: 5-3. De zege was vooral te danken aan Robert van Stevendaal die met 29-34 achterstond maar met een fraaie serie van zes toch nog als eerste finishte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37