Opvoering hoorspel in Watersnoodmuseum CULTUUR 31 Hoog tijd voor Kunstbende Kinderfilm in vakantieweek Cavak heeft de inschrijving geopend voor de nieuwe Filmstarz competitie. De pitch wordt 23 maart gehouden. AGENDA ZATERDAG 23 FEBRUARI 2013 Cavak stimuleert talent met Filmstarz competitie door Ali Pankow MIDDELBURG - Ideeën om films te maken zijn er te over in Zeeland. Het Centrum voor audiovisuele amateurkunst (Cavak) wil er zo veel mogelijk boven tafel krijgen en verder op weg helpen. De Film starz competitie is dan ook vooral bedoeld om onervaren Zeeuwse filmmakers de kans te bieden on der begeleiding van professionals een korte film te maken. „In de vorm van een wedstrijd lukt dat het beste", weet voorzit ter Jeroen van Oyen van de Stich ting Cavak inmiddels uit erva ring. „Sinds we voor die competi tie hebben gekozen, komen er aan zienlijk meer aanmeldingen." Tijdens de pitchdag zaterdag 23 MIDDELBURG - Wie nog mee wil doen met de Zeeuwse voorronde in de bekende creatieve wedstrijd De Kunstbende moet haast ma ken. De inschrijftermijn sluit op 1 maart. Al meer dan 160 Zeeuwse jongeren hebben zich ingeschre ven. Zij vertonen zaterdag 16 maart hun kunnen voor de dj-con- test en op zondag 17 maart in één van de acht andere categorieën. Q Aanmelden: www.kunstbende.nl maart in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg hoopt hij weer veel filmmakers-in-spé ruimte te bieden om hun plan nen aan de jury toe te lichten. Van de kandidaten worden er zes gekozen om verder te gaan naar de volgende ronde en tijdens een workshopronde fijne kneepjes van het vak te leren. Daar komt nog een zevende prille filmmaker bij, want de winnaar van de Kunstbende krijgt op voorhand een wildcard. De begeleiding in de eerste ronde is gericht op scenario schrijven, maken van een productieplan, cas ten samenwerken op de filmset monteren en afwerken. De kans hebbers presenteren op 11 mei hun uitgewerkte scenario en pro- OUWERKERK - Amateurtoneel- groep Spelend Lezen uit Rotter dam geeft zaterdag 2 maart in het Watersnoodmuseum in Ouwer- kerk twee opvoeringen van het hoorspel Het Water. Van oor sprong betreft het een toneelstuk in drie bedrijven. Spelend Lezen heeft er een hoorspel van ge maakt. Het Water is gebaseerd op werk van letterkundige en journa- ductieplan. Op basis daarvan krij gen drie van hen een budget deze zomer hun idee te verfilmen. Film scoort, naast popmuziek, goed in het provinciaal cultuurbe leid 2013-2015. Cavak blijft (voorlo pig) dan ook uit de hoek waar de bezuinigingsslagen vallen binnen de amateurkunst. „Ik ben inderdaad heel blij met de toezegging dat wij tot en met 2015 kunnen rekenen op 30.000 euro per jaar van de provincie. Dat is een wezenlijke bijdrage op onze begroting van 70.000 euro", zegt Van Oyen. Het andere deel van de begroting krijgt Cavak bij een door spontane medewerking in allerlei vorm: diensten waar niet het volle pond voor wordt ge rekend, beschikbaar stellen van ruimte en apparatuur. „Als we dat allemaal totaliseren, kom je op een verrassend hoog bedrag uit. Anders zouden we de begroting ook niet sluitend krijgen", aldus de voorzitter. Hij beseft dat de provincie met haar cultuurbeleid voor de komen- list Ed Hoornik (1910-1970). De be zoekers van hetmiuseum kunnen de voorstellingen om 13.30 uur en 15.30 uur gratis bijwonen. Het ver haal gaat over een moeder en dochter die na de ramp van 1953 terugkeren in hun woning. Het water heeft hen veranderd. Josien probeert met haar dochter Mieke een nieuw leven te beginnen. Dat blijkt niet gemakkelijk. de jaren vooral inzet op cultuur educatie voor jongeren. Inschrijven op de Filmstarz com petitie staat toch open voor alle leeftijden? „Ja, voor iedereen van af 16 jaar. Jongeren van bijvoor beeld 10, 12 of 14 jaar bruisen te genwoordig ook al van filmideeën hoor, maar die vinden wij toch wat te jong in relatie met de ken nis van techniek en apparatuur die vereist is. In de praktijk blij ken de meeste amateur filmma kers in de groep tussen 16 en 30 jaar te zitten, maar mensen boven die leeftijd met goede ideeën zijn ook van harte welkom", zegt Van Oyen. Hij laat weten dat er dit jaar bewust meer tijd is voor een gesprek met de jury. De ene deel nemer kan nou eenmaal beter zijn plan toelichten dan de ander en het zou zonde als er pareltjes onder belicht blijven, vindt Van Oyen. Inschrijven voor de filmpitch kan tot en met 22 maart op: www.cavak.nl MIDDELBURG - Cinema Middel burg vertoont tijdens de voorjaars vakantie van maandag 25 februari tot en met vrijdag 1 maart dage lijks om 14.00 uur de kinderfilm Ernest Celestine. Deze animatiefilm voor kineren vanaf 6 jaar won de juryprijs en de publieksprijs voor beste inter nationale kinderfilm bij Cinekid 2012. Het verhaal is gebaseerd op de avonturen van Brammert en Tissie Meer agendanieuws vindt u op onze website. ZATERDAG 23 FEBRUARI Goes Operette 'lm Weissen Rössl', Vlaams Muziek Theater, De Mythe, 20.00 uur Collectief 'Beats op je fiets', drum'n bass, breaks, electro, hardcore, Podium 't Beest, 21.00 uur Hoek Toneelvereniging D'Oekse Leute met blijspel 'Badman... word ik al bruin?', Dorpshuis, 20.00 uur Hulst Concert Artonis Pianotrio, Baudeloo, 15.00 uur Krabbendijke Ellen Dikker met 'Horten en Stoten', De Meiboom, 20.00 uur Middelburg Miniconcert door de Bulgaarse mees- terpianiste Marietta Petkova. De Drvkkery, 16.00-16.30 uur Theatervoorstelling 'Frederik' door De Spelerij, 't Spiegeltheater, 20.00 uur The Amazing Stroopwafels Eeuwige Vlam', Schouwburg, 20.00 uur Toneelvoorstelling 'In wankel even wicht', Middelburgs Theater, Minitheater, 20.30 uur Birds! Birds! Birds! Fest met Laska, If Anything happens to the cat, Jag Hatar, De Spot, 21.00 uur Oostburg Toneelvoorstelling Jaontje is het niet', Toneelvereniging De Plattelanders, Ledeltheater, 20.00 uur Concert Britse singer-songwriter Da vid Philips, The Lane, 21.00 uur Oost-Souburg 50+ Dameskoor Binaeh Zuuver con cert ter afsluiting 10-jarig jubileumjaar, De Zwaan, 19.45 uur Sint-Maartensdijk Fling met 'De Vuurtorenwachter', Haestinge, 20.15 uur Terneuzen o Dans- en muziekshow Celtic Rhythms, Scheldetheater, 20.00 uur Acoustic Metal met: Blaze Bayley, Tho mas Zwijsen, the Difference, De Pit, 21.00 uur Vlissingen Kiss on the Rocks, De Piek, 21.00 uur Maarten Swaan Band, Café De Concurrent, 22.30 uur Walsoorden Presentatie cd 'Live De Perk', Cultuurpaviljoen De Perk, 20.00 uur Wissenkerke Rijn en Trijn, kindervoorstelling, Onder de Toren, 14.00 uur Zaamslag Toneelgroep 'Noord' met klucht 'De Vogelaar', Podium van Zaamslag, 20.00 uur Zierikzee Overall-avond metVetschiller, Zink- zand, Grassmoawer, Elect Rick, Brogum Popcultura, 20.30 uur ZONDAG 24 FEBRUARI Ellewoutsdijk Zanger Peter Dieleman en accordeon orkest Accordeola, Kerkje Ellesdiek, 14.30 uur Kortgene Live jazzmuziek met Fanjazztic, Het Grand Café, 15.00 uur Middelburg Grandpa Nick Sessieband en gastgita- rist Leo van de Ketterij, Schuttershof, 17.00 uur Oost-Souburg Klezmerband Mayn shtetl Sas, Historische Kerk, 11.30 uur Retranchement Gelegenheidstrio Les Amis (mandoli ne, gitaar, accordeon), Ned. Hervormde Kerk, 11.00 uur Vlissingen Vesko Eschkenazy (viool) en Marietta Petkova (piano), St. Jacobskerk, 15.30 uur Optreden The Four Horsemen, Panta Rhei, 17.00 uur Concert Rapalje, 'Hearts of Steel', Arsenaaltheater, 20.15 uur Zierikzee FiZi Muziekmatinee met KleZZ, Podium De Weverij, 15.00 uur Intensief juryberaad tijdens de finale van de Filmstarz competitie 2012 met vlnr: Paul de Nooijer, Eddy Terstall, Dick van den Bout, Rieks Soepenberg en Jeroen van Oyen. Winnaar werd toen Perry Mulder met Zwart, een korte experimentele speelfilm, foto Els Swart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31