Boulevard verdient ook mooiere achterkant s Klacht bij AFM tegen Rabobank Coniferen in brand gestoken WALCHEREN 27 E Parelduikerhof 28 Middelburg ZATERDAG 23 FEBRUARI 2013 De achterzijde van de boulevardbebouwing ziet er onaantrekkelijk uit en vormt daardoor eerder een blokkade dan een uitnodiging om vanuit het stadscentrum naar de boulevard te wandelen, vindt het gemeentebestuur. Dat wil daarom mogelijk maken dat aan de achterkant onder meer ateliers en kleine vakantiewoningen worden gebouwd, foto Lex de Meester door Maurits Sep VLISSINGEN - De Vlissingse boule vard moet levendiger, leuker en mooier worden. Niet alleen aan de zeezijde, ook de achterkant ver dient een opknapbeurt, schrijft de gemeente in een nieuwe Boulevard Visie Vlissingen. Want zo mooi als je vanaf de bou levard over Vlissingen kunt uitkij ken, zo lelijk is het zicht vanuit de stad naar de boulevard. De ach terkant is (architectonisch) ver waarloosd. De Boulevard De Ruyter rijst als een massieve muur op boven de Oude Stad - het stukje Vlissingen achter het Bellamypark en de Spuistraat. Verderop vanaf de Spuikom richting het Nollehoofd wordt de boulevard gedomineerd door saaie achtergevels, schuur tjes en garageboxen. „De achterzij de heeft weinig uitstraling en ver sterkt het barrière-effect tussen stad en boulevard", concludeert het gemeentebestuur. Op enkele beeldbepalende plek ken moet de stadskant mooier worden. Dat kan volgens de ge meente op de plek van hotel Bri tannia, waar iets nieuws moet ko men. Dan kan meteen een Voor kant naar stad en zee' gemaakt worden. Dat kan ook ter hoogte van de Spuikom bij de Zeevaart school. Bovendien maakt de gemeente het mogelijk dat aan de achterzij de van de huidige bebouwing nieuwe gebouwen worden neerge zet, zoals woon-/werkruimtes, ate liers en kleine vakantiewoningen op-het gedeelte tussen Britannia en Strandveste. Een aantrekkelijker aanblik van de achterkant is des te belangrij ker omdat de gemeente al jaren streeft naar betere verbindingen vanuit de stad naar de boulevard. Ook dat streven is een belangrijk onderdeel in de nieuwe boule vardvisie. Want veel bezoekers van de binnenstad blijven daar hangen en lopen niet naar de bou levard, en omgekeerd gebeurt het- De achterkant van de Vlis singse boulevard moet net zo'n aantrekkelijke uitstra ling als de voorkant krijgen. zelfde. Terwijl Vlissingen juist zo trots is op de ligging aan zee. Zo profileert ze zich ook, als 'stad aan zee'. Betere verbindingen kunnen ont staan door bestaande straten aan trekkelijker te maken, zoals de Coosje Buskenstraat, het Keizers- bolwerk en het De Ruyterplein. Maar ook door de Spuikom verder te ontwikkelen als een stadspark en vrijetijdscentrum (nieuwe voorzieningen als aanvulling op de bioscoop). Dat de bebouwing op de boule vard zo divers-van stijl is, wordt overigens wel als een sterk punt beschouwd. Sterker nog, wat de gemeente betreft mag het nog wel wat afwisselender. Vooral in de hoogte. Op een aantal plekken wordt het mogelijk om extra la gen bovenop de bestaande gebou wen te zetten. Die moeten wel passen bij de bouwstijl van het be treffende pand. Maar meer hoogte verschillen maar ook kleurver schillen en andere elementen die zorgen voor veel diversiteit wor den toegejuicht. Net als kwaliteits verbetering, trouwens: liften of balkons kunnen het woongenot verhogen en de gemeente zal zul ke bouwaanvragen daarom snel ler goedkeuren. De nieuwe Boulevard Visie Vlissin gen ligt van 28 februari tot en met 10 april ter inzage. Reageren kan via www.vlissingen.nl/inspraak. Op woensdag 6 maart houdt de gemeente van 15.00 tot 20.00 uur een informatiebijeenkomst het stad huis. i Moderne onder architectuur gebouwde patiowoning met car- W port gelegen in de nieuwe wijk r* Veersche Poort'. Deze speels ingedeelde woning is gebouwd H in 2002 en beschikt over een W. volledig woonprogramma op de t; begane grond. De gehele woning l is in een u-vorm om de patio gesitueerd zodat u hier vanuit ggJKS leder vertrek zicht op heeft Vraagprijs 315.000,- k.k. door Romain van Damme TERNEUZEN/HAARLEM - De kunst verzamelaars Edwin en Tessa Hops- ter-Van Veen willen dat de Autori teit Financiële Markten (AFM) een onderzoek instelt naar bedreiging door de Rabobank in hun lang sle pend conflict met de bank. Het echtpaar leeft al jaren in on min met de Rabobank Sas van Gent-Terneuzen en voelt zich on heus bejegend. „Er is een bandop name uit 2010 waarop duidelijk te horen is dat de Hopsters op een oneigenlijke wijze zwaar onder druk worden gezet", zegt advo caat Martijn Hop die het echtpaar Hopsters bijstaat. „Dat is gebeurd door een speciale afdeling van de bank die landelijk ingeschakeld wordt bij crisismanagement, wit wasoperaties en fraude." De Rabobank Terneuzen-Sas van gent zegt tonnen te goed te heb ben van Tessa Hopster die in 2008 in Sas van Gent een museum opende. Daar werden onder meer werken van de bekende Haagse kunstenaar Pieter Goudzwaard tentoongesteld. Die zijn eigen dom van de Stichting Collectie Hopster Goudzwaard. Tessa Hops ter zit in het stichtingsbestuur. De Rabobank zag destijds wel brood in het museum en leende geld aan de Hopsters die in Sas van Gent een voormalig bankge bouw en woonhuis kochten. Het museum sloot de deuren al na een jaar. „Vanaf dat moment is er van alles gebeurd", zegt Hop. „Bij de verkoop van de panden heeft de Rabobank een merkwaardige rol gespeeld. Als gevolg daarvan bleven de Hopsters met een forse restschuld achter." Hop zegt lan ge tijd niets gehoord te hebben van de Rabobank tot die enkele weken geleden beslag liet leggen op honderden schilderijen uit de collectie van de Hopsters. „Dat heeft veel commotie veroorzaakt. Er is al een kort geding geweest om de kunstwerken terug te krij gen. Het is weer een vreemde zet van de Rabobank." De Rabobank wil niet veel kwijt over de zaak. „We zien wel wat er gebeurt", zegt advocaat Edwin Bregonje van de Rabobank Ter- neuzen-Sas van Gent. kwart over twee ontdekt. De brandweer wist het brandje snel te blussen. Daardoor kon worden voorkomen dat het vuur zou overslaan naar een schuurtje. MIDDELBURG - In een tuin die grenst aan het Hof van Sint Jan in Middelburg is vrijdagmiddag brand gesticht in een coniferenhaag. De brand in de tuin van een wo ning aan de Zusterstraat werd om

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27