7,2 Gesprek over filmpje brandweer Loodswezen in Witte Huis molenaar 26 WALCHEREN De Walcherse gemeenten moeten de komende vier jaar samen nog eens 7,2 miljoen euro extra korten. Vraag 'm vandaag nog aan! Bon voor gratis brochure! Nu met een leuke verrassing Vandaag besteld, morgen in huis 1 adres voor al uw welzijnsproducten Vraag aan via www.molenaarwelzijn.nl OF BEL DIRECT 0341 - 27 40 40 of bel direct 0341 - 27 40 40 Nog meer bezuinigingen nodig door Maurits Sep VLISSINGEN - Het is nog lang niet gedaan met de bezuinigingen op Walcheren. De drie gemeenten moeten volgens de laatste gege vens tot en met 2017 nog miljoe nen extra korten. Voor Middelburg en Vlissingen gaat het om elk drie miljoen euro, voor Veere om 1,2 miljoen euro. Dat is de uitkomst van de zoge noemde decembercirculaire van het Rijk. Omdat het Rijk zelf min der uitgeeft, moeten ook gemeen ten zuiniger zijn. Het bedrag dat zij via het Gemeentefonds krijgen van het Rijk valt lager uit. Van Middelburg was al bekend dat het om een bedrag van drie miljoen euro gaat. Volgens wet houder van financiën Johan Aal- berts gaat het puur om minder geld dan de gemeente had ver wacht te krijgen. Zijn Vlissingse collega Jacques Da- men beschouwt de extra bezuini gingen iets anders. Vlissingen ver wacht komend jaar al een half mil joen euro minder te krijgen, op lopend tot 3 miljoen in 2017. Dan gaat het volgens Damen inder daad deels om minder geld dan was verwacht. Maar, zegt hij, in die drie miljoen is ook al deels verwerkt de bezui niging die het Rijk denkt te halen bij het overdragen van taken aan gemeenten, zoals de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ), Jeugdzorg en huishoude lijke hulp. Het Rijk denkt dat de gemeenten dat werk goedkoper kunnen doen en geeft dus min der geld voor de uitvoering van die taken dan het er nu zelf aan uitgeeft. Die 'efficiencyslag' zit volgens Damen ook al deels in die 3 miljoen die Vlissingen extra moet bezuinigen. Hoe groot dat effect is, kan hij nog niet zeggen. „We gaan alle cij fers de komende maanden verza melen en uitwerken in de kader nota die in het voorjaar ver schijnt." Bovendien houdt hij nog een slag om de arm over de om vang van de extra bezuinigingen. „We hebben de laatste tijd al va ker gezien dat dingen die waren aangekondigd niet doorgingen. De soep wordt soms niet zo heet gegeten als hij wordt opgediend. Maar we moeten hiermee nu wel rekening houden. Die 3 miljoen beschouwen we op dit moment als het minimale wat ons te wach ten staat." Aalberts gaat ervan uit dat de extra bezuiniging 'exclusief de ef ficiencykorting' is. ;,Als je ziet wat we aan geld zullen krijgen voor nieuwe taken als de AWBZ, Jeugdzorg en huishoudelijke hulp, dan zullen er vele miljoe nen euro's bij komen. Ik schat ze- miljoen extra moeten de Walcherse gemeenten bezuinigen. Ook moeten ze taken overnemen van het Rijk en krijgen ze voor de uitvoering minder geld dan het Rijk er zelf aan uitgeeft. ker vijftig miljoen euro bovenop onze huidige begroting van 150 miljoen euro. Daar zit dan een korting vanuit het Rijk op omdat wij efficiënter moeten werken. Ik denk dat dat ook wel kan, op voor waarde dat het Rijk ons de tijd en de beleidsvrijheid geeft om die be zuiniging ook te realiseren. Op de Jeugdzorg moeten we tien pro cent goedkoper werken. Dat kan, als we als gemeenten goed samen werken. Maar voor de huishoude lijke hulp gaat het om een korting van 75 procent. Dat is onmogelijk. Dan moet je er gewoon mee stop pen." Damen: „Dan kunnen we niet méér doen dan waarvoor we geld krijgen." De gemeente Veere is bezig met de verwerking van de cijfers van uit de circulaire. De inschatting is dat het neerkomt op 1,2 miljoen extra bezuinigen. Net als Middel burg gaat Veere ervan uit dat dat nog exclusief de efficiencykorting is bij de overdracht van taken. BURGH-HAAMSTEDE - De Veiligheids- regio wil omde tafel met de leiding van de jeugdbrandweer Wester- schouwen om te praten over het verbod op het 'Harlem Shake-film pje' op Youtube. Van de Veiligheidsregio moest het filmpje, waarin de leden van de jeugdbrandweer dansen bij een brandweerauto, van het inter net worden gehaald. De directie van de Veiligheidsregio oordeelde dat het filmpje ongepast was en dat er op een verkeerde manier ge bruik werd gemaakt van brand weerspullen. „We willen het ge sprek aan gaan over hoe het zo is gekomen", zegt Ruud Maljaars, manager risicobeheersing. „Het gaat ons er om wat handig en ver standig is." Hij zegt te begrijpen dat de jeugdleden teleurgesteld zijn. „Maar het gaat er om wat je wilt uitstralen." Op het internet is veel reactie gekomen op het ver bod. De teneur is verontwaardi ging en onbegrip. VLISSINGEN - Het Nederlands Loods wezen trekt tijdelijk in het Witte Huis aan de Prins Hendrikweg op de Kenniswerf in Vlissingen. Dat is nodig omdat het pand van het Loodswezen aan de boulevard wordt verbouwd. Dat duurt waar schijnlijk tot het einde van de zo mer. Het Witte Huis staat weer leeg sinds het vertrek van het iet-bedrijf Atos. Een permanente gebruiker voor het pand is volgens de gemeen te nog niet gevonden. Gratis boek over welzijn Vrijblijvend gratis thuisadvies Over de grootste aanbieder van comfort~ en welzijnsproducten '<L au.: Het belang van specialistisch advies v -«r** Ve complete collectie bedden. scootmobielen. sta-op stoelen, trapliften of fetsen Informatie en tips over mobiel en zelfstandig blijven Advies van ergo-specialisten Scootmobielen Q Bedden Trapliften Q Sta-op stoelen Q Fietsen iNaam ~1 OMevrO0hr Plaats E-mail wk08_M2_pzc Zonder postzegel naan Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26