Bouwcrisis heeft geen vat op Goes Auto, sieraden en geld weg bij woninginbraken Ziekenhuizen ADRZ houden open dag WALCHEREN 25 SP boos over extra geld voor Koninginnedag sQ Uw bedrijf beter vindbaar op Google? www.kopzie.nl Strandjutten bij Terra Maris Bejaarde vrouw in ziekenhuis na brand Geen buit bij overval op boekenwinkel Teleurstelling over evaluatie gifalg J&J 2 Men Company treedt op in Smidse 'Winter met Spaanse en Italiaanse warmte' ZATERDAG 23 FEBRUARI 2013 door Luc Oggel GOES - De bouwsector krijgt de ene na de andere klap, maar in Goes lijkt het wel of de crisis niet bestaat. Op heel veel plekken in en rond de stad wordt volop ge bouwd. Het is over het algemeen kommer en kwel in de bouw. Faillissemen ten zijn aan de orde van de dag en de Kamer van Koophandel voor ziet dat vooral in die sector dit jaar nog veel meer banen zullen verdwijnen. Toch kan het de inwo ner van of bezoeker aan Goes niet ontgaan: bouwvakkers zijn overal volop aan het werk. Grote kranen torenen boven de skyline uit. In de wijk Mannee verrijst mo menteel een multifunctionele ac commodatie, waar onder meer ba sisschool De Wingerd zijn intrek zal nemen. Daarnaast worden er ook nog steeds huizen gebouwd in Mannee, net als in Aria en - binnen afzienbare tijd - de succes volle Kloetingse wijk Riethoek, waar de zesde fase op stapel staat. In de Valckeslotlaan krijgt op dit moment het complex met zorgap- ARNEMUIDEN - Een of meerdere in brekers hebben in de nacht van donderdag op vrijdag in Arnemui- den een blauwe Volkswagen Passat gestolen. Eerst braken ze in en doorzochten, terwijl de bewoners lagen te sla pen, de benedenverdieping van die woning. Daarbij vonden ze de autosleutels. De auto met kente ken 31-BBN-17, die geparkeerd stond op de oprit, was gister ochtend verdwenen. De afgelopen week zijn meer inbraken ge pleegd, zo maakte de politie vrij partementen van Gors al aardig vorm en ook op de Goese bedrij venterreinen is volop bouwactivi teit te bespeuren; op Klein Frank rijk is de nieuwbouw van sociale werkvoorziening De Betho al een heel eind op dreef en in De Poel verschijnt ook het ene na het an dere bedrijfsgebouw. Aan de Van der Spiegelstraat wordt de voormalige Van Strien garage onder handen genomen en verbouwd voor Jeremiasse Fiets en Fitness. Ook zorggroep Ter Weel helpt de noodlijdende sec tor een handje, want de verpleeg- afdeling aan het Joannaplantsoen wordt ingrijpend verbouwd en op het terrein staat ook uitbreiding gepland in de vorm van een appar tementencomplex aan de Beuken straat. Ook in de toekomst valt er voor bouwbedrijven nog wel het één en ander te doen, want er staan nog wat grote projecten op stapel. Zo wil Sportpunt Zeeland fors uit breiden en heeft Bouwopleiding Zeeland plannen om een inte graal praktijkcentrum te bouwen op het braakliggende terrein van autobedrijf Sonke. dag bekend. In de nacht van dins dag op woensdag werd ingebroken in een woning in de Hobeinstraat in Vlissingen. Tijdens afwezigheid van de bewoners werd hun huis doorzocht Ze missen sieraden en een laptop. Aan de Veersesingel in Middelburg werd in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken terwijl de bewoners lagen te sla pen. Hier verdwenen sieraden en geld. De politie raadt inwoners aan om kostbare voorwerpen en autosleutels goed op te bergen om zo te voorkomen dat inbrekers daarmee aan de haal kunnen gaan. VLISSINGEN - Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis houdt zater dag 16 maart een open dag in de ziekenhuizen in Vlissingen en Goes. Speciale aandacht die dag wordt besteed aan een geavanceer de laser waarmee prostaatvergro ting wordt behandeld. Het werken met deze Greenlight Laser is volgens het ADRZ een methode die effectiever is en veel minder belastend voor patiënten dan het wegschrapen van weefsel, zoals voorheen gebeurde. De open dag van de beide ADRZ-locaties valt samen met de landelijke Open Dag van de zorg. Zowel in Vlissingen als in Goes duurt de open dag van 10.00 tot 16.00 uur. Bezoekers kunnen een kijkje nemen achter de schermen van onder meer de Acute Opna me Afdeling in Goes of de afde ling Nucleaire Geneeskunde in Vlissingen. Voor de kinderen zijn er een poppendokter, een ballon nenclown en een kinderspeur tocht. Jongeren kunnen informa tie krijgen over opleidingen in de zorg en over de alcoholpolikli niek, waar deze dag alcoholvrije cocktails worden geserveerd. MIDDELBURG - De SP vindt het be lachelijk dat B en W van Middel burg 25.000 euro extra willen be steden aan de viering van Konin ginnedag. Vorige maand lukte het de SP niet om de gemeenteraad te verlokken meer geld vrij te maken voor de bestrijding van armoede onder kinderen. De SP, zelf niet in de ge meenteraad vertegenwoordigd, probeerde dit via een zogenoemd burgerinitiatief. Dat B en W nu wel geld over heb ben voor Koninginnedag, schiet de socialisten in het verkeerde keelgat. Volgens de SP past het voorstel van B en W in het rijtje van ande re projecten waarmee de gemeen te Middelburg 'zakken met geld over de balk heeft-gesmeten' zoals de viering van de landelijke Ko ninginnedag en de Giro d'Italia in 2010. kinderopvang KOOZIE OOSTKAPELLE Voor vier euro per persoon kan op woensdag 6 maart onder deskundige leiding gejut wor den op het strand. De activiteit van Terra Maris is van 14.00 tot 16.00 uur. Het begint met een inleiding bij het zee-aquarium. De activiteit is bedoeld voor alle leeftijden. Aanmel ding via www.terramaris.nl of op 0118 582620. OOSTERLAND Een 84-jarige vrouw uit Ooster- land is na een brand in haar huis met ademhalingsproble men opgenomen in het zieken huis in Rotterdam. Haar buur man sloeg in de nacht van don derdag op vrijdag rond 2.30 uur alarm toen hij brand ontdekte. De vrouw zat in de woonka mer en kon door de brandweer naar buiten worden gebracht. MIDDELBURG Twee jongemannen van onge veer twintig jaar hebben gister avond rond zes uur geprobeerd een boekenwinkel aan de Turf- kaai in Middelburg te overval len. De mannen zijn er niet in geslaagd iets te stelen, er vie len geen gewonden. De twee zijn blank, droegen donkere kleding, hadden petjes op en een had een witte sjaal om. ZIERIKZEE Water Natuurlijk is teleurge steld over de houding van het dagelijks bestuur van Water schap Scheldestromen. De frac tie vindt dat het bestuur te wei nig doet om te voorkomen dat zich opnieuw een situatie voor doet als bij de giftige algenex- plosie bij Ouwerkerk. De frac tie wil hierop terugkomen en onderzoekt de mogelijkheden. KOUDEKERKE De I&I 2 Men Company treedt zaterdagavond op in eetcafé De Smidse in Koudekerke. De Vlis- singse band - die begon met een karaoke-optreden in café Centraal in Vlissingen - speelt nummers van allerlei genres. Het optreden van I&J 2 Men Company begint om 21.30 uur. De Smidse staat aan het Dorps plein van Koudekerke. VLISSINGEN Onder de titel 'Winter met Itali aanse en Spaanse warmte' wordt vandaag vanaf 14.30 uur een concert met vocale en pia nomuziek gegeven in het Atri um van Ter Reede, Vredehof laan 370 te Vlissingen. Het wordt gegeven door Alexandra d'Espinoza, mezzo-sopraan, Se- bastiaan Brouwer, tenor, en Na talia Pavlova, piano. Klanten die op zoek zijn naar uw product of dienst zoeken tegenwoordig eerst online, bijvoorbeeld via Google. Daarom is het van groot belang dat u hier goed vindbaar bent. DTG kan u daar uitstekend bij helpen. Wij zijn namelijk Premier MKB Partner van Google. Maandelijks starterïwij meer dan 1.000 nieuwe advertentiecampagnes voor ondernemers. Al vanaf 50,- per maand regelen wij alles voor u en zorgen we ervoor dat u goed gevonden wordt op Google. Meer weten? Kijk op dtg.nl/SEA-Services Google I PREMIER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25