Toerist maakt stad interessant voor ondernemer BEHA 10 DAAGSE livera 10,- KORTING 24 WALCHEREN BINNENSTEDEN En weer staat Middelburg hoog op een lijstje van binnensteden waar het goed toeven is. Dit maal gaat het om de beleving door de consument. Jongens gepakt voor beroving IEDERE 2e BEHA Het helpt zeker bij het werven van bedrijven als je kunt wijzen op deze uitkomsten MIDDELBURG Grossier in topposities door Theo Giele MIDDELBURG - Drie landelijke on derzoeken en drie keer in de top drie. Dat moet de Middelburgers moed geven. Vorige maand gaf het Centraal Bu reau voor de Statistiek de binnen stad een bronzen medaille als het gaat om stadsdelen met het meest gevarieerde winkelaanbod in Ne derland. Alleen de binnensteden van Haarlem en Apeldoorn deden het beter. Later kwam Intermediair, vacatu resite voor hoger-opgeleiden, met een lijst van de beste werksteden. Opnieuw Haarlem op nummer één, Amersfoort op twee en Mid delburg op nummer drie. „Een stad die sowieso verrassend goed scoort in de ranglijst", aldus Inter mediair. En dan kwam deze maand het vakblad voor de detailhandel Re tail Trends met de uitkomsten van het de landelijke consumen tenpeiling 'Beleving in Nederland se binnensteden'. Het onderzoek werd verricht op initiatief van Quotus Research en RetailVast- goedAdvies. Geen toppositie voor Haarlem dit keer, maar opnieuw staat Middel burg in de top drie. Sneek en Zut- phen zijn de twee andere plaat sen waar consumenten zich lek ker voelen. „Vorig jaar had je het onderzoek van de reissite Zoover", zegt Jack Doorns, beleidsmedewerker eco nomische zaken bij de gemeente Middelburg. „Toen eindigden we ook hoog in het rijtje van beste binnenlandse stedentrips." Inder- Jack Dooms, beleidsambtenaar daad, ook derde, na Maastricht en Den Bosch. In het jaarlijkse onderzoek naar beste gemeente om te wonen van Elsevier kwam Middelburg in 2012 als beste van Zeeland naar vo ren. Het streelt natuurlijk de ijdelheid van de dames en heren bestuur ders van de Zeeuwse hoofdstad, maar hebben die lijstjes ook ef fect? Volgens Doorns wel zeker. „Het helpt bij het werven van bedrij ven als je geïnteresseerden kunt wijzen op de uitkomst van deze onderzoeken. Buiten dat, is het voor ons een bevestiging dat we op de goede weg zijn. Wat niet wil zeggen dat we nu achterover kunnen leunen." Uit de consumentenpeiling 'Bele ving in Nederlandse binnenste den' blijkt dat Middelburg een goede uitgangspositie heeft. Histo rische binnensteden scoren ge middeld een 7,6, bijna een punt hoger dan niet-historische ste den. Kleine speciaalzaken zijn be langrijk om het de consument naar de zin te maken. Dat staat op nummer 2 in de lijst die consu menten belangrijk vinden. Naast voor de hand liggende zaken als terrassen, parkeren en leuke ont moetingsplaatsen staan speelmo- gelijkheden voor kinderen en kin deropvang op nummer 4. En wat draagt het meest bij aan een 'bete re beleving? Nee, geen wifi, maar een fijn openbaar toilet. John van Reeuwijk kondigt de opening van zijn ijssalon aan. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Broeder Ludovicus verkoopt zijn brood nog op dezelf de plek, maar dat is dan ook het enige pand in het kleine rijtje aan de Korte Delft dat de afgelopen maanden niet van bestemming is veranderd. All Ears verhuisde naar het voor malige pand van linnenzaak De Vlijt, Anthony Burger heeft zijn chocolaterie en Primera stuivertje laten wisselen. In het pand op de hoek van de Nieuwstraat,' waar tot voor kort All Ears in was geves tigd, is John van Reeuwijk druk in de weer met de inrichting van zijn ijssalon Ciao! Op 9 maart wil hij de zaak openen. Op een brief je aan het raam staat een oproep voor bedienend personeel: 'van 15 tot 115 jaar'. Van Reeuwijk heeft al een ijssa lon op de Markt in Roosendaal. Hij wilde in Zeeland een tweede zaak openen. De ondernemer is erg gecharmeerd van Middelburg - 'waanzinnig mooi' - en heeft ho ge verwachtingen voor het ko mende seizoen. Of hij het hele jaar open zal zijn of in de winter zijn deuren sluit, hangt af van het publiek. Voor Van Reeuwijk is het toeris Jan van Hoofkwartier 62 Riant, half vrijstaand dubbel woonhuis met grote tuin, 8 slaapkamers en 2 badkamers. Vraagprijs 349.000,- k.k. me een reden zich in de Middel burgse binnenstad te vestigen. De grote stroom van toeristen zorgt voor hogere omzetten dan in een plaats van de omvang van Middelburg te verwachten is. Winkelketens zien daarom toch brood een zaak in de Zeeuwse hoofdstad. Voorbeelden daarvan zijn Dille Kamille en Oil Vi negar. OOST-SOUBURG - De politie heeft twee jongens van 15 en 16 uit Vlis- singen aangehouden voor de bero ving van een Middelburgse (18). Het slachtoffer fietste woensdag avond over het Koopmansvoetpad richting Groot Abeele. Ter hoogte van de Zaanstraat dwongen twee jongeren haar te stoppen en geld af te geven. live life love livera OPRIL GROTE MARKT 13, GOES PLEIN 1940 - 2, MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24