Binnen een jaar is duidelijk of extra treinen in Zeeland haalbaar zijn ZEELAND 23 Opletten aub Eind werk aan tunnelwegen komt in zicht Gewone Zeeuwen naar de kroning commentaar VLISSINGEN Pres. Rooseveltlaan 745 GESTAGE GROEI AANTAL INBRAKEN IN ZEELAND BESTE TUINMEUBEL WINKELKETEN 2012!I Garden Life Style fZONOAG OPEN" ZATERDAG 23 FEBRUARI 2013 infographic Donja Odijk| bron Politie Zeeland foto ANP HOE VERKLEIN JE DE KANS OP EEN INBRAAK? Methode: Deur of raam intrappen. Tip: Verstevig de deur met een extra slot op kniehoogte, of plaats een stevige(re) deur. Methode: Slotcilinder afbreken. Met een tang worden slotplaat en cilinder verbogen, gebroken en er uit getrokken. De deur is dan zo te openen. Dit is de zogenoemde Bulgaarse methode'. Tip: Neem een goedgekeurd slot, met bijbe horend bouwbeslag in deuren en ramen. Methode: Deur openen door te 'hengelen' via de brievenbus. Als de deur niet op slot zit, kan een in breker met behulp van bijvoor beeld een kleerhanger de slothaak opentrekken. Tip: Draai de deur al tijd op slot en haal de sleutel er uit. Plaats eventueel een kap over de brievenbus, zodat hengelen langs die weg niet kan. Methode: Gaatje boren om raam of deur te openen. Onder het slot wordt een gaatje geboord en met een ijzerdraad wordt de sleutel omgedraaid of de raamsluiting ge opend. Tip: Haal altijd de sleutel uit het slot en berg die op. Methode: Flipperen om de deur te openen; met een (bank)pasje tus sen de deur en het kozijn wordt de dagschoot ingedrukt. Tip: Draai de deur op het nachtslot, monteer een anti-inbraakstrip op de ramen en deuren. Methode: Binnendringen via open staande deur of raam. Tip: Wen je aan om de boel altijd op slot te doen, ook als je maar even weg gaat. Als je de ramen (bijvoor beeld in de zomer) toch open wil laten staan, plaats dan stevige kier- standhouders. Over het algemeen geldt dat de meeste inbrekers voor een snelle buit gaan. Hoe langer ze bezig zijn om een woning binnen te komen, des te groter de kans dat ze de po ging opgeven. De populaire schuif pui is inbraakgevoelig en vergt extra aandacht. Een speciaal slot valt zeker aan te bevelen. Zorg dat er geen ladder, (vuilcon tainers of andere 'hulpmiddelen' bij de woning staan, die het mak kelijk maken om naar binnen te klimmen. Bel bij onraad altijd 112. Bron: www.politie.nl D e tijd dat je met een gerust hart je achter deur van slot kon la ten, lijkt voorbij. Zeeland ervaart de laatste jaren een flinke toename van inbra ken. Dus pleit de politie nog maar eens voor waakzaamheid. Dat is niet overdreven. Want een inbraak is een ingrijpende aanslag op de persoonlijke le venssfeer. Zelfs als de schade meevalt, is het een traumati sche ervaring. Het gevolg is wantrouwen ten opzichte van de medemens en angst voor herhaling. De inzet van een spe ciaal inbrakenteam door de Zeeuwse politie is dan ook geen luxe. Dit jaar is er extra aandacht voor voorlichting. De politie zal uitleggen wat je zelf kunt doen. Dat zijn geen extreem dure dingen. Het juis te gebruik van goede sloten maakt de kans op een geslaag de inbraak al flink kleiner. Je hoeft van je woning dus geen fort te maken om dieven te ont moedigen. Maar de inbraakcij- fers bewijzen wel dat het geen tijd is voor nonchalance. 'S HEERENHOEK - Het laatste deel van de werkzaamheden voor de verdubbeling van de wegen van en naar de Westerscheldetunnel begint 4 maart. Het gaat om het wegvak tussen het Tolplein en de aansluiting op de Sloeweg en om de aansluiting van het plein op de nieuwe te verdubbelen Sloeweg. Het werk bestaat onder meer uit asfaltering ook van de verkeerslus- sen en verlenging van de kiss en ride strook. Het werk duurt tot ui terlijk half juli, zodat het gereed is voor de zomerdrukte losbarst. De NV Westerscheldetunnel wil hinder zo veel mogelijk voorko men. MIDDELBURG - Zeeuwen die de kro ning van Willem-Alexander bij willen wonen kunnen zich mel den bij hun burgemeester. Die kiezen er 3 of 4 per gemeente uit. Vervolgens maakt commissaris van de koningin Han Polman een keus van 25 Zeeuwen uit die lijst. Voorwaarde is dat het 'gewone Zeeuwen' moeten zijn en een af spiegeling van de Zeeuwse samen leving. Het aantal mensen dat per provincie mag komen hangt af van de grootte van de provincie. JTUINMEUBELEN I Naost Albert Hcijn XL 1.10 00 17.00 uur www.gardenlifestyle.nl door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Binnen een jaar moet duidelijk zijn of er vier trei nen per uur over het Zeeuwse spoor kunnen rijden. Dat zegt gedeputeerde George van Heukelom (Vervoer). Deze krant maakte gisteren bekend dat provincie en NS onderzoeken of het rendabel is om naast twee in tercity's, twee regionale stoptrei nen te laten rijden. Is dat te beta len? „Dat hangt van veel zaken af', zegt Van Heukelom. „In het onderzoek kijken we naar wie met de trein reist, hoe vaak en waar naar toe. We bezien welke gevolgen de extra treinen hebben voor buslijnen en hoeveel nieuwe reizigers ze kunnen opleveren. Ook houden we rekening met ver huisplannen van scholen en voor zieningen. Helaas heeft de Twee de Kamer besloten dat de NS tot 2025 het alleenrecht heeft op het Zeeuwse spoor. Ik had graag za ken gedaan met vervoerders zoals Connexxion of Veolia. Dan kun je trein-, bus-, taxi- en bootverbin dingen in één keer aanbesteden. Dat is makkelijker, goedkoper en je kunt afspraken maken over het totale openbaar vervoer in Zee land. Onderhandelen met een mo nopolist is niet makkelijk." Op welke stations stopt de intercity? „Die discussie moeten we nog voeren. Net als die over de vraag of de extra treinen in de stille uren moeten rijden." Ligt het niet voor de hand dat het Vlissingen, Middelburg en Goes zijn? „Dat zou kunnen. Op alle stations moeten treinen blijven stoppen. Maar forensen moeten ook sneller dan nu met de trein naar rand stad kunnen reizen." Wanneer moet duidelijk worden of het plan een kans maakt? „We hebben nog maximaal een jaar om de haalbaarheid te onder zoeken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23