3 Boorbara is nu 100 meter ver ZEELAND wgwsm m mmmmBÊÊ km Ét ÈÊL^ Êt Griep Hoog en droog voor vaste las Provinciale Staten van Zeeland vrezen voor een onwerkbare situatie met de verplichte RUD. almanak SB ik p**i A ..V Plaats uw foto in het zonsondergangalbum SCHEEPSREPARATIE ZATERDAG 23 februari 2013 WWW.PZC.NL/foto 1— v.- r*»*' '1 k,. /kjg Skit Handhaving in gedrang door Marcel Modde MIDDELBURG - Een 'gedrocht' en 'bestuurlijke fuik'. Verschillende fracties in Provinciale Staten heb ben weinig vertrouwen in de Regio nale Uitvoeringsdienst (RUD) Zee land die moet worden opgericht. De dienst gaat vanaf september over de handhaving van milieu vergunningen, zo is de bedoeling. De organisatie komt tot stand op basis van een gemeenschappelijke regeling van de provincie, ge meenten en het waterschap. Ter- neuzen krijgt het hoofdkantoor. Dat betekent dat een aantal van de ongeveer negentig milieuamb tenaren die nu nog bij de afzon derlijke overheden werken, zul len moeten gaan forenzen. Daar mee is een extra kostenpost van bijna twee ton gemoeid. Het is niet eens zozeer de locatie keuze waar de Staten zich écht druk over maken. Ook van ambte naren mag in deze tijden een zeke re flexibiliteit worden gevraagd, zei WD-fractievoorzitter Kees Bierens vrijdag in de commissie Bestuur en Financiën. Bovendien krijgt een aantal RUD-ers straks een flexplek bij hun huidige werk gever en hoeven ze lang niet al tijd op en neer naar Terneuzen te reizen. Bierens maakt zich meer zorgen over de verdeling van het werkbudget. Van de bijna tien mil joen euro die de deelnemers straks jaarlijks in de RUD stop pen, betaalt de provincie er zes. Daarentegen krijgt de provincie in het nog te vormen bestuur slechts een beperkte zeggen schap. Met de uiterst stroeve be sluitvorming op weg naar de RUD in het achterhoofd, vreest Bierens dat er binnen afzienbare tijd een niet-werkbare situatie zou kunnen ontstaan. In dat licht staan ook de fracties van CDA, Christenunie en Groen links uiterst sceptisch tegenover RUD zoals die nu wordt vormge geven. Volgens Arjan Beekman (CU) is het knap dat gedeputeer de George van Heukelom de sterk verdeelde gemeenten toch nog binnen de regeling heeft kunnen trekken. Ook al is de RUD iets wat door Den Haag verplicht wordt gesteld. „Maar het uiteinde lijke resultaat is een gedrocht! Ik geloof niet dat we er zo op voor uit gaan." Beekman is er beducht op dat de Staten straks weinig meer te zeggen hebben over be drijven die in overtreding zijn. „Als we de geschiedenis met Thermphos bekijken, hadden we al alle moeite om de lijntjes kort te houden. Maar als er iets ge beurt, wordt wel naar de Staten gekeken!" Van Heukelom erkende dat het er niet altijd eenvoudiger op wordt. „Maar ik heb het zo niet verzon nen." Hij benadrukte dat Zeeland zich niet aan de regeling kan ont trekken. „Als wij hier niet mee in stemmen, moet ik terug naar de staatssecretaris en zal er van ho gerhand worden ingegrepen." Leen Harpe (GroenLinks): „Wij worden in een bestuurlijke fuik getrokken, waar we geen nee te gen kunnen zeggen." door Wout Bareman sluiskil - Boormachine Boorbara van de Sluiskiltunnel heeft de eer ste ïoo meter van de noordbuis achter zich. De machine begon zondag 27 januari aan de over tocht van 1145 meter. Hinnelwoordvoerder Jan van Gorp: „Zoals bij alle soortgelijke projecten moesten de eerste we ken wat kinderziektes worden overwonnen, maar na die opstart fase is het echte boren nu begon nen." Er wordt 24 uur per dag geboord. Gemiddeld komt er tien tot twaalf meter nieuwe tunnel per dag bij. Van Gorp: „De tunnel- boorders zijn tevreden over de machine. Die werkt goed, laat zich goed sturen en blijft prima op koers." Over een kleine drie maanden ar riveert de boormachine aan de westkant van het Kanaal Gent-Terneuzen. De machine wordt vervolgens ge demonteerd en teruggebracht naar de bouwput aan de oostkant om daar te beginnen aan de zuid buis. Maandagavond vanaf 20.00 uur is de Koegorsstraat langs het tunnel bouwterrein afgesloten in ver band met hijswerkzaamheden bij de hulpbrug (over de weg). Via die brug worden zand en klei, die vrijkomen bij het boorproces afgevoerd naar het wegtracé. De straat gaat om 1.00 uur 's nachts weer open. Tip? redactie@pzc.nl Op het notariskantoor in Zeeuws- Vlaander en sloeg de griep genade loos toe. Een secretaresse meldde zich proestend ziek, de jongste be diende werd koortsig en met braak neigingen afgevoerd en één van de klerken kon die neigingen zelfs niet meer onderdrukken en boog zich over een prullenbak. De oudste klerk mankeerde niets. Trots refereerde hij aan de jaarlijkse griepprik. De notaris meldde zich hoestend en proestend en met volle neus. De oudste klerk gaf ook hem een welgemeend advies: „Leg als je naar bed gaat een gesneden ui naast je. Dat helpt." De notaris droogjes: „Dat is niet nodig. Daar ligt m'n vrouw al." TERNEUZEN - Jan Bosman van scheepsreparatiebedrijf Bosman in Terneuzen last één van de spie- of waterloop gaten van het zandschip Thuredregt dicht. „Je kunt het schip ook keren om erbij te kunnen, maar in zo'n roei bootje in de takels - een soort werkkooi - gaat het net zo goed. Vanuit een roeibootje in het water moet je zoiets niet doen. Dat beweegt altijd. Je krijgt dan een bibberlas." In de verhoogde Thuredregt zijn nieuwe spiegaten ge maakt, direct langs het dek. „Het water liep niet meer goed weg, omdat - als ik geladen was - de oude spiegaten onder water zaten", verklaart schipper Johan Barendrecht. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21