Singlereis CURACAO MENINGEN 15 brieven cor de jonge BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Biobased Megalomanie Zestien miljard Delta Wandeling Harlem Shake Zon, zee, strand en vele gratis activiteiten! 9-/16-daagse singlereis Lions Dive Beach Resort ZATERDAG 23 FEBRUARI 2013 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Sederel, toekomstig directeur 'Bio based Delta', biedt in zijn inter view geen nieuwe perspectieven. We moeten 'wat' met bieten, vlas, wier en restwarmte. Het oude ada gio. Bij groene scenario's gaat het blijkbaar om een 'flinke greep te doen in de vleespotten van Brus sel'. Met die vreemde opmerking gaat Sederel voorbij aan de Euro pese kentering te bezuinigen op nauwelijks controleerbare subsi diëring van vage projecten. Ook de provincie Zeeland, nauwelijks in staat een verantwoording van groen subsidiegeld naar buiten te brengen, zal door de crisis minder het 'goede groene heertje' kun nen spelen. Het is dramatisch om de innovatie van de harde sector ondergeschikt te stellen aan bio. Waarschijnlijk reden waarom jon ge techneuten Zeeland ontvluch ten, en vanwege een rationeler be leid het Gentse wel techneuten te kort heeft. En terwijl wij dagdro men slaagde de VS er in haar eco nomie met een onafhankelijk ei gen energieprogramma weer be staansrecht te geven. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Overheden en dan in het bijzon der minister Plasterk hebben last van megalomanie of te wel groot heidswaanzin. Zodra politici mi nister worden hebben ze hun ego niet meer in de hand. Waarom grotere provincies en grotere ge meentes? Ik zie er de zin niet van in, want in het bedrijfsleven is al langer duidelijk dat meer dan 8o procent van de fusies zijn mis lukt. Zodra een organisatie groter wordt, komen er meer managers die alleen maar een onwerkbare bureaucratie creëren. Onlangs las ik het boek 'Hier onveilig? Onmo gelijk' van Pieter van Vollenho ven. Daaruit wordt glashelder dat departementen volkomen verko kerd zijn door de verstikkende bu reaucratie. Misschien kan Plasterk daar eens wat aan doen. Dan le vert hij toegevoegde waarde. Peter H. de Dreu Ruigendijk 10, Driewegen Dit geld gaat naar gemeentes, om meer taken uit te voeren. Plasterk wil toe naar grotere gemeentes, heeft hij gelijk zijn zin, want klei nere gemeentes zullen nu meer kennis in moeten kopen, dus eer der bereid zijn tot samenwerking. Het is net als in Europa slikken of stikken. Misschien de Eerste en Tweede Kamer terugbrengen tot een derde en dit eveneens in Euro pa door te voeren. Iedereen moet bezuinigen maar bij het Rijk en in Europa potverteren ze maar raak. Controle, no way, zolang er geen verkiezingen zijn kunnen politici doen en laten wat ze wil len. Duidelijkheid in een partij programma vind je nergens. Dus hebben ze een vrijbrief om alles naar eigen believen in te vullen. Europa gaat steeds meer op de voormalige Sovjet-Unie lijken. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Delta had een schuld van 622 mil joen euro, via herfinanciering (het ene gat met het andere dem pen) en snijwerk, is dit nu 538 miljoen. Dus geen geld voor over name van een afvalbedrijf, maar niet getreurd, we hebben 75 pro cent aandelen in Indaver ook zo'n afvalbedrijf. Een gedeelte van die aandelen is zo veel waard, dat bij verkoop hiervan, het bedrijf Atte- ro overgenomen kan worden. Sa men wordt dat een bedrijf met grote mogelijkheden. Een leuk spel, soort Monopoly voor grote heren met dito beloningen, een bonusje zit er wel in. N. van de Wekken Middenstraat 1, Kats Aangenaam verrast heb ik het arti kel over de hoekige polders rond om Mauritshof gelezen. Toen ik enige tijd geleden naspeuringen naar m'n roots deed, ontdekte ik dat voorvader Joris de Jonghe rond 1600 vanuit 't dorp Vremdie- ke naar 't Mauritsfort vluchtte met z'n gezin wegens een over stroming. Daarna boerde hij in de Lovenpolder onder Hoek. Z'n na zaten gingen na de 80-jarige oor log in de Zaamslagpolder boeren. Ik ga die wandeling zeker lopen. J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk De reactie van de Veiligheidsregio Zeeland, op de Harlem Shake van de jeugdbrandweer Westerschou- wen, vind ik nu weer ongepast. Deze jonge mensen besteden hun vrije tijd als jeugdbrandweerlid. Gemotiveerde jongelui, die er be wust voor kiezen, vrijwillig brandweerman/vrouw te willen worden, een serieus en ernstig vak! Een vrolijke noot mag dan ook wel eens een keertje. Mijn be lastinggeld wordt voor veel zaken gebruikt. Zaken waar ik het niet altijd mee eens ben. Hierbij geef ik toestemming mijn belasting geld te besteden aan nog zo'n Har lem Shake. Jeugdbrandweer Wes-H terschouwen jullie zijn kanjers. Helma Kloet-Tuk Bettewaardsedijk 7, Zierikzee jeepsafari boottocht met barbecue Ibeachdiner t/ lokale NL-spre- kende reisleiding Zie www.kras.nl/12471 Prijzen zijn per persoon tenzij andervermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en t - V Een singlereis naar het Caribische eiland Curacao! We verblijven in het uitstekende 4-sterren hotel Lions Dive Beach Resort. Zoals de naam al doet vermoeden ligt deze accommodatie direct aan een prachtig wit zandstrand dat scherp afsteekt tegen de glasheldere en azuurblauwe zee'. Tel hier nog de wuivende palmbomen bij op en het plaatje van een heerlijke tropische vakantie is compleet. Naast net resort ligt aan de ene kant het populaire Mambo Beach, waar altijd wel iets leuks te beleven valt en aan de andere kant de Dolphin Academy met het Seaquarium. Bovendien ligt het centrum van Willemstad met winkeltjes, eetcafés en leuke barretjes op slechts ca. 4,5 km. En alsof dat nog allemaal niet genoeg is, zijn er óók nog eens diverse verrassende excursies inbegrepen! Tijdens deze excursies trekken we er samen opuit om het eiland op een bijzondere manier te verkennen. INCLUSIEF: vlucht Amsterdam-Curacaov. v., luchthavenbelasting, verblijf in 2-pers.kamer op indeling, ontbijt, 2x lunch en lx diner Vertrekdata: donderdag van 4/4 t/m 10/10 April v.a. €1561 Juli v.a. €1773 Mei v.a. 1553 September v.a. 1539 Juni v.a. 1773 Oktober v.a. €1539 Prijzen zijn per persoon o.b.v. indeling in een 2-persoonskamer. Toeslag 1-persoonskamer v.a. 110. waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 15