Vive la France bij KRAS.NL! Foute moppen van de entertainer 'verkeerd geïnterpreteerd' BUITENLAND 7 beschouwing Berlusconi dood en begraven? De oud-premier blijkt springlevend en belooft van alles. Drinkwater uit reservoir met dode vrouw KRA5.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cpm 'HUMOR' VAN SILVIO Advocaat Pistorius hekelt politie 'Hard werken om China bij te houden' Geweld Syrië eist tientallen levens Arrestaties na Pussy Riot-imitatie DORDOGNE VRIJDAG 22 FEBRUARI 2013 Silvio's herrijzenis door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - Er zijn 51 miljoen kiezers in Italië en volgens de laatste pei lingen gaan er zondag en maan dag weer zo'n 15 miljoen stem men op Berlusconi, bijna 30 pro cent. Het is niet genoeg om te winnen, maar toch. Het korteter- mijngeheugen van de Italianen is slecht ontwikkeld en dat weet Sil vio Berlusconi als geen ander. De Berlusconi die de Italianen de ze campagne kregen voorgescho teld, was die van de wijze staats man, van de lieve opa en familie man, die zich laat fotograferen met een jonge hond op schoot. Terwijl er niemand is die méér denkt aan seks dan deze tamelijk geobsedeerde bejaarde, die min derjarigen laat optreden op zijn Bunga-Bunga-avondjes. Hij heeft nu ook weer een verloofde, de 29-jarige Francesca Pascale, een voormalig sterretje van een twee derangs tv-station uit Napels, die in Berlusconi's 'renstal' is opgeno men toen ze 16 was. Dat is reden haar nu even uit beeld te houden. Berlusconi is echter onverbeter lijk, dus was daar toch nog de uit glijder tijdens een bijeenkomst van het bedrijf Green Power. Sil vio was gekomen omdat de mana ger voor externe betrekkingen kandidaat is. Een vrouwelijke werknemer, Angela Bruna (30), moest hem op het toneel uitleg gen hoe de nazorg is van het be drijf en hoe snel en vaak ze ko men bij problemen. Dat werd door Berlusconi dubbelzinnig en langdurig uitgemolken - dus 'wan neer komt u?', 'hoe vaak komt u?', 'en met welke tussenpozen' - en hij vroeg Bruna ook nog eens rond te draaien opdat hij beter haar vormen kon beoordelen, waarna prijzende blikken volg den. Hilariteit in de zaal, Berlusco ni glom, iedereen blij; zo leek het. Bruna, die tijdens het voorval wat giechelde en een paar keer tever geefs probeerde het gesprek op een normaal niveau te krijgen, werd naderhand echter de inzet van een felle discussie. Volgens Berlusconi en het bedrijf vond ze het best leuk, maar zelf verklaar de ze deze week zich zwaar geïnti mideerd te hebben gevoeld. Haar dochter had twee dagen gehuild na het zien van het filmpje en zelfheeft ze ook geen leven meer. Ze heeft publieke excuses geëist die Berlusconi half heeft gegeven. Inmiddels is Angela Bruna vanwe ge haar 'protest' wel op non-actief gesteld en riskeert ze haar werk te verliezen. De hele campagne van Berlusconi draait om zijn 'oorlog' tegen de belastingen die door premier Monti zijn ingevoerd of verhoogd. Zijn belangrijkste wapen is de te ruggave van de vorig jaar inge voerde onroerendgoedbelasting IMU. Vergeten wordt dat Berlusco ni zeifin het verleden zo'n belas ting heeft ingevoerd en zijn partij vorig jaar in het parlement voor de invoer ervan heeft gestemd. Nu belooft hij als premier niet al leen de belasting weer af te schaf fen, maar ook de vorig jaar betaal de IMU weer terug te betalen. Daarom ontvingen negen miljoen huishoudens gisteren een enve loppe met de kleur van die van de fiscus. Het was een bericht van Berlusconi, die uitlegde dat men sen het bedrag straks bij het post kantoor kunnen gaan afhalen of kunnen laten storten op hun reke ning. Je reinste kiezersbedrog en daarvan is dan ook al aangifte ge daan. De eerste oudjes zijn al bij het loket verschenen omdat ze echt dachten het geld te kunnen innen. „Barnek Obama is jong, knap en prachtig gebruind." Berlusconi tegen de toenmalige Russische president Dmitri Medvedev. - „Merkel heeft een onneukbare, dikke kont" Vulgaire opmerking van Berlusco ni over de Duitse bondskanselier met wie hij juist in die tijd onderhandelde om de eurocrisis op te lossen. Justitie is de kanker van de democratie." Uithaal naar aanklagers en rech ters in het grote corruptieproces waarin Silvio Berlusconi terecht staat. Hij werd beschuldigd van een beta ling van 434.000 euro aan een Brit se advocaat. „Mubarak wordt slecht behandeld, dus ik zal wel eventjes bellen voor zijn vrijlating, aangezien hij de oom is van Ruby." De net afgezette Egyptische dictator staat terecht in Caïro, na de omwenteling in dat land. Berlusconi grijpt de situatie aan om grappen te maken. „Het leven in Italië is het welvaren de leven, restaurants zitten vol!" Op een G20-top in november 2011 - een paar dagen voor zijn opstappen - schept Berlusconi op over de rooskleurige Italiaanse economie. ROME - Berlusconi is onverbeter lijk, praat als de entertainer die hij ooit was, tapt moppen, grossiert in discutabele uitspraken, die ge lukkig in de meeste gevallen al leen in Italië worden geconsu meerd. In het buitenland zou men zich over zo' n politicus uit erger nis de haren uit het hoofd trek ken. Sommige jokes dringen daar helaas ook door, zoals die over- Frau Merkel, de dit jaar zelfs her haalde opmerking over Barack Obama en die over Benito Mussoli ni, tijdens de Holocaust-herden king nog wel, die 'veel goeds ge daan heeff en 'wiens grootste fout is geweest rassenwetten uit te vaardigen op last van de Duit sers'. Zoals in alle gevallen, komt Berlusconi naderhand weer terug op zijn uitspraken, bewerend dat hij iets niet heeft gezegd of dat zijn woorden verkeerd zijn geïn terpreteerd. TV-beelden waarop die uitspraken gewoon zijn vastge legd, vormen in Italië - in tegen stelling tot het buitenland - geen bewijs. Een overmoedige poging de Britse koningin Elizabeth te charmeren tijdens een staatsiefoto met rege ringsleiders van de G20, mislukte pijnlijk. De vorstin klaagde na af loop over een drukke man die zo veel herrie maakte. PRETORIA De advocaat van atleet Oscar Pistorius heeft gistermiddag uitgehaald naar de aankla gers op de derde dag van het zogenoemde 'borgtochtpro ces'. Volgens de raadsman van de van moord op zijn vriendin beschuldigde Blade Runner hadden de politie en het Openbaar Ministerie on dermaats werk geleverd in de aanklacht en was er geen bewijs voor moord met voor bedachten rade. Bovendien blijkt de recher cheur die de zaak onder zoekt, zelf verdacht van ze venvoudige poging tot dood slag. In 2009 schoot hij in een dronken bui op inzitten den van een busje. CHARLOTTESVILLE VS-minister van Buitenland se Zaken John Kerry heeft gezegd dat Amerika twee keer zo hard z'n best moet doen om de race met China vol te houden. In zeven snel groeiende Afrikaanse econo mieën heeft China nu meer geïnvesteerd dan de VS. DAMASCUS Bombardementen door de Syrische luchtmacht en tal van bomaanslagen hebben gisteren in Syrië aan zeker 55 mensen het leven gekost. Velen raakten gewond. In Damascus kwamen zeker 37 mensen om door aanslagen. MOSKOU De Russische politie heeft in Moskou twee vrouwen ge arresteerd die gisteren een act opvoerden die deed den ken aan het optreden van Pussy Riot. Dat gebeurde precies een jaar na dat inci dent in dezelfde kathedraal. LOS ANGELES - De waterdruk op de hotelkamer van de Britse Michael en Sabina Baugh werd minder en minder. Toen personeel van het Cecil Hotel in Los Angeles ging kij ken wat de oorzaak zou kunnen zijn, kwam het tot een gruwelijke ontdekking: er dreef een lijk in een van de waterreservoirs. Het Britse paar had toen al meer dere keren gedronken uit het kraantje op zijn badkamer, zich ge doucht en de tanden gepoetst Het voelt zich onpasselijk bij de ge dachte aan waar het water van daan kwam. Het lichaam blijkt van de 21-jarige Elisa Lam uit Vancouver die al drie weken werd vermist Ook Lam verbleef in het Cecil Hotel. De politie kan nog niet zeggen of er een misdrijf is gepleegd, onder tussen wordt in een laboratorium onderzocht hoe ziekmakend het water is geweest. CAEN 2- t/m 8-daagse autovakantie incl. ontbijt Aankomstdata: van 1/4 t/m 27/11 U verblijft in het Hotel Crocus Caen Pare Expo op ca. 1 km van het centrum en op ca. 20 km van de beroemdste D-Day stranden. Met o.a. een restaurant en een bar. Zie www.kras.nl/50325 SAUSHEIM 2-t/m 8-daagse autovakantie incl. ontbijt Aankomstdata: van 1/4 t/m 28/10 U verblijft in het 3-sterren Golden Tulip Mulhouse Basel. Met o.a. een wijnbar en een terras met zwembad. Ideaal gelegen voor het maken van uitstapjes in Frankrijk, Duitsland én Zwitserland! Zie www.kras.nl/50102 GABARRET 4-/5-/8-daagse autovakantie incl. ontbijt Aankomstdata: van 1/4 t/m 25/10 U verblijft in Chateau de Buros, beoor deeld met een 8+, midden in een natuurgebied. Met o.a. een zwembad, tennisbaan, 4-holes golfbaan (gratis). Een oase van landelijke rust! Zie www.kras.nl/17722 GIGNAC 8-/15-daagse autovakantie incl. ontbijt diner Aankomstdata: van 6/41/m 19/10 U verblijft in Hotel la Truffière, beoor deeld met een 8, in een landhuis aan de rand van Gignac. Met o.a. een zwembad en restaurant. Maak uitstapjes naar Brive, Sarlat en Rocamadour! 3 Zie www.kras.nl/17548 waarom zou je meer betalen Priizen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Pri/zen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7