Sluis moet nog fiks aan Recreatievisie spijkeren Eensgezindheid bepleit in Tienhonderdpolder PLOTSELING BEREIKBAAR Zeeuws-Vlaams feest met feestelijke geurtjes 26 ZEEUWS-VLAANDEREN TEGENVALLER De Nieuwstraat-Zuid in Terneuzen blijft voorlopig een doorn in het oog. Er komen geen zorgwoningen meer. 66 Na de Kop van de Noord straat is er nu ook de Staart van de Nieuwstraat €31.995 weekenddiensten UW VOLVO V60 NU VERRASSEND SCHERP GEPRIJSD Cappendijk Auto's Terneuzen B.V. door René Hoonhorst BRESKENS - De kans dat de gemeen te Sluis nog dit jaar een nieuwe, breed gedragen Recreatievisie vast stelt, is nog niet helemaal verke ken. Maar de gemeente moet dan wel op korte termijn de conceptvi sie op een aantal punten wijzigen of concretiseren. Vooral de Recron loopt nog niet weg met de conceptvisie, bleek deze week tijdens de vergadering van de gebiedscommissie West-Zeeuws-Vlaanderen. Hoe wel de recreatieondernemers tij dens de inspraakfase al hun idee ën nog kunnen spuien, hadden ze graag van tevoren al enige in breng gehad. Recron-afgevaardigde Jan Smits liet weten dat Sluis niet op nieu we en/of hogere bijdragen van de sector hoeft te rekenen: 'Forget it.' Sluis rijft al een kleine 2,5 miljoen aan toeristenbelasting binnen en dat bedrag stijgt de komende ja ren nog met enkele tonnen door de snelle aanwas van nieuwe en uitgebreidere recreatieparken. De revenuen zullen ook volgens Smits wel stijgen. Maar een ver dubbeling tot 150 miljoen of een verdriedubbeling tot 225 miljoen duurt tot 2025. Sluis spiegelt on dernemers en andere belangstel lenden voor dat een dergelijke groei veel sneller is te realiseren, maar interpreteert onderzoekscij- fers verkeerd. Wethouder Petèr Ploegaert en be leidsambtenaar Tiny Maenhout bestreden niet dat cijfers te roos kleurig zijn voorgesteld. Maar ze stelden dat toeristenbelasting de prijzen van recreatieondernemers niet drukt. Smits, gesteund door ondernemers op de publieke tri bune, bestreed dat en riep het ge meentebestuur op een groot deel van de toeristenbelasting ook aan recreatief-toeristische doeleinden ten goede te laten komen. Gedeputeerde George van Heuke- lom vond de visie wat 'te schema tisch'. Van de provinciebestuurder mag het document meer aangeven wat ieders rol bij het bereiken van te stellen doelen is. Ook herinnerde hij Sluis er aan dat Breskens een 'hotspot' op de provinciale agen da is, waar middelen voor beschik baar zijn. Door te verduidelijken hoe Breskens nog meer op de kaart moet komen te staan, kan Sluis aanspraak maken op dat geld. Begin volgende maand overleg gen diverse partijen nog eens over de Recreatievisie. De meer derheid van de gebiedscommissie wil dat de visie dit jaar vaststaat. BRESKENS - De Tienhonderdpol der tussen Cadzand-Bad en Nieuwvliet-Bad is binnen enkele jaren voor veel recreanten attrac tief, verwacht de gebiedscommis sie West-Zeeuws-Vlaanderen. De commissieleden zijn zeer tevre den over de samenwerking tus sen de grondeigenaren. Zes van de zeven eigenaren met een groter perceel in de polder te kenden inmiddels een overeen komst. Voorzitter Hans Quist van Schandvlek in door Raymond de Frel de gebiedscommissie meldde dat degeen die nog niet tekende geen vitale plannen tegenhoudt. Maar de meeste commissieleden den ken dat ideeën voor de nieuwe in richting krachtiger naar buiten kunnen worden gebracht als de ontbrekende signatuur binnen is. De provincie heeft geen zak met geld te vergeven, maar kan via het Bureau Beheer Landbouwgron den wel helpen bij passende grondruiling. TERNEUZEN - De geruchten gingen al een tijdje rond, maar werden door alle direct betrokkenen stel lig ontkend. Tot woensdagavond wethouder Co van Schaik van de gemeente Terneuzen openheid van zaken gaf:*in het zuidelijke deel van de Nieuwstraat in Ter neuzen worden geen appartemen ten gebouwd voor cliënten van zorginstelling Het Gors. En dus heeft Terneuzen er na het afketsen van het plan voor de Kop van de Noordstraat een nieuw pro bleemdossier bij. Woonstichting Clavis, de gemeente Terneuzen en Het Gors hebben een streep door het plan voor de renovatie van het verpauperde gebied gezet. Clavis (acht ton) en de gemeente (1,7 miljoen euro) kochten een aantal cafés op om het zuidelijke deel een oppepper te geven. Het Gors had serieuze belangstelling om 24 appartementen, die Clavis zou bouwen, te huren. Maar na nieuw onderzoek ziet de zorgpar- tij daar toch van af. „Er komt een nieuwe wet aan, waarin wonen en zorg van elkaar worden ge scheiden. Daardoor ziet Het Gors geen kans om deze woningen te exploiteren. En Clavis wil die ga rantie natuurlijk wel, want zij wil niet bouwen voor leegstand", al dus wethouder Van Schaik. „Het is ook geen optie dat de ge meente veel 'zorggeld' in het pro ject stopt. Niet uit financieel oog punt en ook niet vanwege het ge vaar van precedentwerking." De gemeente en Clavis gaan zo snel mogelijk rond de tafel om de nieuwe situatie te bespreken. Van Schaik lichtte het besluit, dat eind vorige week viel, woensdag avond toe in de vergadering van de raadscommissie Omgeving. Wat daar aan vooraf ging, was op zijn minst opmerkelijk te noe men. GroenLinks-raadslid Peter Clijsen uitte zijn onvrede ovef de beant woording van wethouder Frank van Hulle van vragen, die zijn par tij schriftelijk had gesteld. Clijsen had geruchten gehoord dat het nog zeker vier jaar zou duren voordat Het Gors iets zou onder- Tweet WD over de Nieuwstraat nemen in Nieuwstraat-Zuid. Hij wilde daar in december het fijne van weten. Een maand later kreeg hij van het college van burgemees ter en wethouders het antwoord dat er 'geen signalen waren ont- "vangen dat het project op de lan ge baan wordt geschoven'. „Het Gors liet nog een extern onder zoek doen, dus zij wist nog hele maal niet of ze wilde investeren. Als u het dan ook niet weet, geef dat dan gewoon toe. Hoe kun je dan zeggen dat de renovatie geen vier jaar meer zal duren?" Van Hulle herhaalde het ant woord dat Clijsen in januari van hem kreeg, maar repte niet over de nieuwe ontwikkelingen. „We zijn nog volop in onderhandeling met Het Gors en Clavis. Daar kun nen we nu geen voorschot op ne men. De gesprekken lopen. Mijn idee is dat het geen vier jaar meer hoeft te duren." Van Schaik greep daarna in. „Ei genlijk was het nog niet de bedoe ling om het al naar buiten te bren gen, omdat er nog een gesprek met Clavis op stapel stond over de nieuwe situatie. Het was beter geweest om in een keer te com municeren over het afketsen van het plan voor zorgappartementen en mogelijkheden voor de toe komst. Maar de raadsleden vroe gen er nu zo expliciet naar, dat er langer over zwijgen ook niet goed is." Clijsen trok na de mededeling van Van Schaik meteen zijn con-v clusie. „Dan hebben we er nu dus nog een nieuwe Kop van de Noordstraat bij." De VVD legde die link later via het sociale mediakanaal Twitter ook: 'na de Kop van de Noord straat hebben we nu de Staart van de Nieuwstraat'. Voorzitter Ronald Meijer van de Wijkraad Binnenstad is niet ver rast door het nieuws. „Dit zagen we van mijlenver aankomen. Dat krijg je ervan als je als gemeente eerst de randen van de stad aan pakt in plaats van je eerst op de kern te concentreren. Ik heb daar al heel lang grote zorgen over. Aan de ene kant is het natuurlijk zo dat we in de binnenstad zo on derhand wel genoeg zorgwonin gen hebben, afgezet tegen het aan tal bewoners. Maar anderzijds be tekent het afketsen van dit plan dat Terneuzen er weer een schandvlek bij heeft. Eerst zijn de cafés daar weggesaneerd. En nu? Nu mogen de panden verpaupe ren." Martijn de Groot van restau rant De Graanbeurs, dat uitkijkt op de panden, hoopt dat de ge meente haar verantwoordelijk heid neemt. „Zij heeft iets in gang gezet, dat nu geen doorgang kan vinden. Zorg er dan nu ook voor dat het gebied de komende jaren weer toonrbaar is." i V«NVF€ 585P/M Wat is tegenwoordig nog bereikbaar? Scandinavisch design, innovatieve veiligheid en ultiem rijplezier nu in ieder geval wel. Want de Volvo V60 is verrassend scherp geprijsd en plotseling bereikbaar vanaf 31.995. Ook het leasetarief is extra scherp: u least al een V60 vanaf 585. In de Volvo V60 draait alles om u. Volvo V60 v.a. 31.995 incl. 21% btw, excl. kosten njklaarmaken. verwijderingsbijdrage. Leasen v a. 586 p.m., excl. btw en brandstof, o.b.v. Full Operational Lease,60 mnd, 20.000 km p.j., Volvo Car Lease: 0345-68 87 80 (kantooruren). Wijzigingen voorbehouden. Gem. verbruik: 4,5 -10,21/100 km (22,2 - 9,8km/l), gem. CO,-uitstoot reep. 119 -237 g/km, VOLVOCAIS.Nl Mr. FJ. Haarmanweg 49 Tel. 0115 697455 www.cappendijk.nl door Henk Boot ZAAMSLAG - In 2014 bestaat Zeeuws-Vlaanderen tweehonderd jaar. En dat wordt groots gevierd. In de grabbelton van plannen en ideetjes springt er zeker één uit. Zostera, de vrouwelijke Lionsclub in Zeeuws-Vlaanderen, wil feestelij ke geurtjes op de markt brengen onder de titel 'Lionelle'. „Een parfum voor haar, een lo tion voor hem", aldus Johanna Boogerd-Quaak uit Zaamslag. Een lekker luchtje dus. „Een geurtje dat prettig Zeeuws moet ruiken. Naar de zee." De oud-D66-Euro- parlementariër ziet er een mooi relatiegeschenk voor bedrijven en gemeenten in. De opbrengst gaat naar goede doelen. De vrouwen van Zostera hebben al gesproken met een erkende par fumeur uit Oostburg. „Die gaat kijken of het iets kan worden met onze naam Zostera erin ver werkt." Zostera staat voor zeegras. „We gaan over een tijdje eens rui ken." Er wordt gedacht aan een combi pakket: parfum en lotion. Al dan niet in combinatie met badolie of een crème. „We hebben al wat winkels op het oog om het straks in de verkoop te brengen." Zos tera wil ook bij activiteiten met hun gadget present zijn. In 2008 bracht Zostera ook al een parfum uit met het tienjarig be staan. „Vandaar dat we dachten: hé, dat is voor een feest als twee honderd jaar Zeeuws-Vlaanderen ook leuk." Stichting Zeeuws- Vlaanderen 2014 staat er helemaal achter. En wat mag een flesje 'Lio nelle' kosten? Johanna Boogerd- Quaak: „Rond de dertig euro." Zaterdag 23 en zondag 24 2013 Huisartsen Nucleus Huisartsenposten Voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooruren van 17:00 tot 08:00 uur. In het weekend en op erkende feestdagen 24-uurs dienst. 0115-64300. Locatie Terneuzen, Vlietstraat 12, 4535 HA Terneuzen. Locatie Oostburg, Pas toor van Genklaan 6, 4501 AJ Oostburg. Alleen te bezoeken na telefonische af spraak. www.nucleuszorg.nl Tandartsen West Zeeuws-Vlaanderen: A.C.R. Bracké, Burg. Van Zuyvenstraat 81, Breskens, (0117-382931). Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Oost Zeeuws-Vlaanderen: C. Thomaes en P. J. F. de Booy, Canada laan 1Sas van Cent, tel. (0115) 453022. Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Apotheken Breskens Apotheek Breskens, Westlandstraat 8, 0117-380222, za 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. zon- en feestdagen dienst via deurtelefoon Apotheek Oost- j burg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 72