Van Assche op tijd verlost van blessure SPORT 33 Agent van zaak Pistorius gehaald Corné Schilperoort stopt per direct Veldt vierde op scratch WK Verdachte fraude voetbal opgepakt Bos wint in Ronde van Langkawi VRIJDAG 22 FEBRUARI 2013 De spelers van Viktoria PIzen vieren feest na de openingstreffer tegen Napoli. De Tsjechen wonnen met 2-0. In Italië hadden ze al met 3-0 gewonnen. Filip Singer/EPA door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Turner Anthony van Assche begint niet geheel fit aan zijn aanloop naar het Europees kampioenschap, dat half april in Moskou wordt gehouden. „Ik heb de laatste maanden veel last gehad van mijn elleboog", vertelt de 23-ja- rige Sassenaar. „Ik begin nu weer de oude te worden en zit al op on geveer 75 procent." De kwalificatieprocedure voor het EK gaat zondag van start. Tijdens het Sidijktoernooi in Heerenveen moeten alle kandidaten zich voor de eerste keer aan bondscoach Mitch Fenner tonen. Op 10 maart is er nog een tweede selectiewed strijd in Den Bosch. Van Assche is positief gestemd. Ondanks de nasleep van de elle boogkwetsuur voelt hij zich ster ker dan vorig jaar rond deze tijd. „Ik merk dat ik zwaardere trainin gen makkelijker aan kan. En ik ga goed vooruit. Over twee weken hoop ik alweer op 90 a 95 procent te zitten." Van Assche, lid van O&O/TAG Zwijndrecht, is van plan risico's te nemen in Heerenveen. „Het heeft geen zin om zondag op safe te gaan", zegt hij. „Ik wil een stuk of zeven nieuwe elementen in mijn meerkamp verwerken. En dan zie ik wel of ze allemaal goed gaan. Over twee weken doe ik in Den Bosch hetzelfde, maar dan moeten de oefeningen alweer wat stabieler zijn." Fenner neemt zes turners mee naar Moskou. Bij Epke Zonder land past het EK niet in zijn sche ma. Jeffrey Wammes, Yuri van Gelder en Bart Deurloo zijn vrij wel zeker van een plaats in de se- lectie.Voor één van de andere twee plaatsen is Anthony van As sche nadrukkelijk in beeld. Hij is één van de mannen die aan de ei sen (85 punten op de meerkamp of 15 punten op één van de toestel len) kan voldoen. „Als ik het op de meerkamp niet red, kan ik mis schien wel op ringen de juiste sco re halen." Naast de Zeeuws-Vlaming doen nog twee Zeeuwen mee aan het Sidijktoernooi. Maar Goesenaar Carlo van Minde en Middelburger Jeffrey Telussa zijn niet in beeld voor het EK. Van Minde is aan het afstuderen en komt daardoor minder aan trai nen toe. Hij vindt het nog mooi om op hoog niveau te turnen, maar ziet in dat EK-deelname niet reëel is. Telussa werd vier maanden gele den geopereerd aan zijn enkel en is nog niet geheel hersteld. Hij hoopt er tijdens het NK in juni weer te staan. SCHERPENISSE: GEEN EK Melissa Scherpenisse neemt niet deel aan het EK-kwalificatietraject. De zeventienjarige turnster uit Sint-Annaland heeft van haar club Bosan TON Almelo een ander pro gramma gekregen. De Thoolse gymnaste maakte rare maanden mee. In december nam ze na vierenhalf jaar afscheid van Bosan TON. Ze koos ervoor haar carrière voort te zetten bij Pax/Bato in Hoofddorp. Maar na haar proefperiode daar keerde ze toch weer terug naar Twente. Daar rekende Scherpenisse erop dat ze mocht opgaan voor het EK, maar tot haar teleurstelling kreeg ze nul op rekest. Ze hoopt nu weer haar motivatie volledig terug te krijgen en richt zich dan op toer nooien later in het jaar. PRETORIA De politieman die het onder zoek leidde naar het Zuid- Afrikaanse sportidool Oscar Pistorius, die er van ver dacht wordt zijn vriendin te hebben omgebracht, is van de zaak gehaald. De bewus te agent Hilton Botha is zelf meervoudige poging tot moord ten laste gelegd. Botha zou in 2009 op een busje met zeven inzittenden hebben geschoten. Ze wa ren op zoek naar de daders in een moordpartij. KLOETINGE Voetballer Corné Schilper oort is per direct gestopt bij hoofdklasser Kloetinge. De Schouwse middenvelder is een eigen bedrijf gestart, dat hem veel tijd kost. „Hij kan de motivatie niet meer op brengen om twee, drie keer in de week te trainen", al dus trainer Hiensch. Na Ar jan van der Smissen en John Schot is Schilperoort de der de ervaren speler die dit sei zoen stopt bij Kloetinge. MINSK Tim Veldt is bij de WK baan- wielrennen in Minsk maar net naast het podium beland op het onderdeel scratch. De oud-sprinter uit Amstelveen werd na 15 kilometer vierde. Jenning Huizenga werd vijf de op de individuele achter volging. Hij reed in de kwali ficatie 4.23,278, een halve se conde te langzaam om te mogen strijden om het brons. De teamsprinters eindigden slechst als tiende. KUALA LUMPUR De politie heeft in Milaan een man opgepakt die ver dacht wordt van betrokken heid bij fraude rond voetbal wedstrijden. Het is Admir Suljic, een medewerker van Tan Seet Eng. De laatste is één van de hoofdverdachten in een onderzoek naar inter nationale matchfixing. Tegen Tan, die vanuit Singa pore zijn illegale organisatie aanstuurt, loopt in Italië een arrestatiebevel. KULIM Wielrenner Theo Bos heeft de eerste etappe van de Ron de van Langkawi gewon nen. De coureur van Blanco Pro Cycling was na een rit over 163 kilometer tussen Kangar en Kulim de snelste in de sprint van het peloton. Daarmee pakte hij ook met een de leiderstrui in de Azia tische rittenkoers. Het was al de zevende zege in het nieuwe seizoen voor het Ne derlandse team.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65