Wil Willem-Alexander Jack Asselbergs nog wel? Van hele serie misdrijven verdachte Man ramt restaurant Fran^aise ontkent alles in rechtbank en rijdt van de dijk af ABT: 'Deel ozb teruggeven aan de burger' 26 BEVELANDEN en THOLEN College vraagt 1,38 miljoen euro aan gemeenteraad om dienstverlening aan de burger op peil te brengen. Tholen wil service verbeteren door Rob Paardekam THOLEN - Burgemeester en wethou ders van Tholen willen bijna 1,4 miljoen euro uittrekken om de dienstverlening aan de burgers te verbeteren. Volgens burgemeester Willem Nuis zal dit bedrag in de toekomst ruimschoots worden te rugverdiend door onder meer be sparingen op personeel. Nuis zegt zich best een beetje be zwaard te voelen om in tijden waarin de gemeente flink moet bezuinigen zo'n groot bedrag te vragen aan de gemeenteraad. Toch heeft het college volgens hem geen keus. De landelijke overheid verplicht gemeenten im mers om hun dienstverlening te verbeteren. „Maar ik wil me niet helemaal verschuilen achter het Rijk", stelt Nuis. „Zelf vinden we ook dat de dienstverlening meer moet aansluiten op de huidige tijdgeest." Met het geld -1,38 miljoen euro - gaat de gemeente onder meer de digitale dienstverlening verbete ren. Het is de bedoeling dat men sen straks zoveel mogelijk zaken via internet kunnen afhandelen. „En bovendien 24 uur per dag", stelt de burgemeester. „Als ie mand om wat voor reden dan ook om 3 uur 's nachts een dienst van de gemeente wil afnemen, moet dat mogelijk zijn." Verder komt er, zoals het door de rijksoverheid wordt verplicht, een zogeheten Klant Contact Cen trum (KCC). Dat is een zogehe ten front-office waar medewer kers zitten die bijna alle vragen van burgers en bedrijven kunnen beantwoorden. Nu worden mensen vaak nog een aantal keer doorverbonden voor ze de juiste ambtenaar aan de lijn hebben. Die praktijk moet straks nagenoeg tot het verleden beho ren. Het is de bedoeling dat 80 procent van de contacten straks door het KCC wordt afgehandeld, dus zonder de klant door te ver binden. Dat wil overigens niet zeggen dat de medewerkers van het KCC alles moeten weten. „Maar ze moeten wel in staat zijn om antwoorden snel op te zoe ken", zegt Nuis. „Dat vergt een an dere manier van werken, waar on ze medewerkers uiteraard op ge traind zullen worden." Verder werkt de gemeente aan een systeem dat er voor zorgt dat de burger straks op geen enkel moment nog vragen moet beant- 7 Dit cijfers hoopt de gemeente Tholen op termijn van de burger te krijgen voor de dienstverlening. Voor het Klant Contact Centrum hoopt het col lege op nog een punt meer. woorden waarop de gemeente het antwoord al weet. „Dat wij din gen vragen die we al lang weten, is ergernis nummer 1 van bur gers", weet Nuis. „Ik begrijp dat." De 1,38 miljoen euro die nu aan de gemeenteraad wordt gevraagd, is een eenmalige investering. La ter wordt dit geld ruimschoots te rugverdiend. Zo leidt het traject tot een jaarlijkse besparing van 480.000 euro vanaf 2020. Dat zit hem vooral in het feit dat door de efficiëntere dienstverlening min der personeel nodig is. Er vallen geen gedwongen ontslagen. Er is al een vacaturestop ingevoerd. De gemeente heeft als doel om straks van de burger een 7 te krij gen voor de dienstverlening en een 8 voor het Klant Contact Cen trum. Volgens Nuis neemt het col lege vanwege de benarde finan ciële positie een bescheiden posi tie in. „We gaan niet voor een 9." THOLEN - De gemeente Tholen heeft de ozb de afgelopen jaren meer verhoogd dan door het Rijk is toegestaan. Dat zegt Algemeen Belang Tholen (ABT). Fractievoorzitter Han van 't Hof benadrukt dat zijn partij de afgelo pen jaren steeds bezwaar heeft ge maakt tegen de in zijn ogen onre delijke verhogingen van de ozb. Volgens hem is deze belasting in de huidige raadsperiode al zestien tot achttien procent gestegen. Van 't Hof stelt echter dat het Rijk een plafond heeft bepaald. Gemeenten zouden de ozb over een periode van vijf jaar niet meer dan vijftien procent mogen laten stijgen. Het teveel geïnde be drag zou het Rijk kunnen korten op de uitkering aan de gemeente. ABT heeft schriftelijke vragen ge steld en wil exact weten hoeveel de ozb-tarieven in elke categorie de laatste jaren zijn gestegen. Als de stijging hoger is dan het door het Rijk bepaalde maximum wil ABT het teveel geïnde bedrag te ruggeven aan de burger. Van 't Hof wirl weten of dat mogelijk is. door Ton van den Nouweland NOORDWELLE - Het zijn onzekere tijden voor kamerheer jack Assel bergs uit Zierikzee. Eén zekerheid heeft hij: op 30 april is hij ontsla gen. Daarna ligt zijn lot in handen van koning Willem-Alexander, Want een kamerheer wordt door de vorst persoonlijk benoemd. „Dan zien we wel wat er ge beurt," zei Asselbergs woensdag avond tijdens zijn spreekbeurt voor de Vrouwen van Nu in Noordwelle. Op het moment dat Beatrix de abdicatieverklaring te kent, is haar complete hofhou ding werkloos geworden. Asselbergs: „'s Middags bij de in huldiging in de Nieuwe Kerk doen we nog gewoon dienst, maar 's avonds zijn mijn dertien collega's en ik kamerheer af. En dat geldt ook voor de hofdames en de overige leden van de staf. Niemand weet wat er daarna ge beurt. Dat is aan Willem-Alexan der en Maxima. Misschien zegt hij wel: wat moet ik met die ka merheer?" Meer nog dan de kamerheren zijn de hofdames vertrouwelingen van Kamerheer Jack Asselbergs - zichtbaar tussen Willem-Alexander en Maxima - tijdens Koninginnedag 2010 in We- meldinge. foto Lex de Meester de koningin. „De meeste hofda mes zijn studiegenoten van de ko ningin. In tegenstelling tot de ka merheren gaan ze overal mee naar toe. Ook op staatsbezoek." Asselbergs verwacht daarom dat Maxima allemaal nieuwe hofda mes zal aanstellen. „Misschien blijven er één of twee over om de overgangsperiode goed te laten verlopen." De hofhouding van Beatrix bestaat uit 300 personen. door Emile Calon MIDDELBURG - „De lingerie is niet eens mijn maat", zo zei gisteren een 22-jarige Fran^aise tegen de Middelburgse rechters. Ze stond te recht omdat ze wordt verdacht van een serie misdrijven. Zo zou ze on der meer lingerie hebben gestolen uit een winkel in Hulst. Maar ook in andere plaatsen onder en boven de Westerschelde was ze actief als zakkenrolster, winkeldievegge en pinpasfraudeur, aldus officier van justitie J. Valente. De diefstal van de lingerie werd haar noodlottig. Na die diefstal kon de politie haar opsporen. De lingerie werd in de kofferbak van een auto aangetroffen. In die auto vond de politie ook make-up die diezelfde dag, 9 november 2012, gestolen was bij de Hema in Ter- neuzen. Uit verder onderzoek bleek dat de vrouw, aldus de offi cier, ook verantwoordelijk gehou den kan worden voor een serie misdrijven, voornamelijk in Goes, waar ze bij pinautomaten keek welke pincode werd ingetoetst. Vervolgens stal ze de portemon nee en de pinpas. Daarna werd de bankrekening geplunderd. Een oudere Goese dame raakte zo bin nen enkele minuten 1390 euro kwijt, een Terneuzense 1490 eu ro. In Velserbroek lukte het zelfs om binnen enkele minuten 2360 euro op te nemen. Volgens de officier opereerde de Franqaise samen met twee andere vrouwen. Ook die zijn aangehou den. Zij moeten binnenkort voor de rechtbank verschijnen. Valente vindt het vooral kwalijk dat die vrouwen het gemunt heb ben op ouderen die nu vaak te bang zijn om nog buiten te ko men. Hij eiste tegen de Fran^aise een onvoorwaardelijke celstraf van een jaar. De Fran^aise ontkende dat ze iets te maken had met die misdaden. SINT-MAARTENSDIJK - Een beschon ken 27-jarige automobilist uit de gemeente Tholen heeft het woens dagavond erg bont gemaakt. Eerst ramde hij de gevel van een restau rant, daarna reed hij de dijk af. Het incident bij het restaurant in Sint-Maartensdijk vond rond half tien plaats. De man was nog wel zo netjes om zijn gegevens achter te laten bij een omwonende, maar daarna ging hij er vandoor. Toen agenten bij het restaurant verklaringen aan het opnemen waren, kregen ze een melding dat de auto op de Poortvlietsedijk in Scherpenisse van de dijk was gere den. Toen ze daar arriveerden za gen ze de auto inderdaad liggen op het fietspad onderaan de dijk. De man was zelf uit zijn auto ge kropen, maar zei zich niet lekker te voelen. Daarom werd een am bulance opgeroepen. Tijdens het wachten, namen de agenten een blaastest af. Daaruit bleek al dat de man te veel gedronken had. In het ziekenhuis in Bergen op Zoom, waar de man medische ver zorging kreek, is ook nog een bloedmonster afgenomen. In af wachting van de uitslag is het rij bewijs van de Tholenaar ingevor derd. Zijn auto is vernield en moest worden weggesleept.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62