Rode loper gaat uit voor cliënten Akkerwinde Goes saneert vijf 'asbestscholen' BEVELANDEN en THOLEN 25 Film over Joods leven in Zeeland Midwinterwandelen met een snertstop Lezing over zorg in een hospice Voetbaltoernooi van Reimerswaai Peter Dieleman en Accordeola De Wegwijzer geeft voedselpakketten VRIJDAG 22 FEBRUARI 2013 In Nisse is een unieke samenwerking tussen agrarisch kinderdagverblijf Windekind en zorgboerderij Akkerwinde. foto Willem Mieras door Frank van Cooten NISSE - Om de succesvolle samen werking tussen agrarische kinder opvang Windekind en zorgboer derij Akkerwinde in Nisse breder voor het voetlicht te brengen, zijn vijf korte filmpjes gemaakt. Op deze filmpjes zijn mensen met een verstandelijke beperking te zien die in Windekind aan het werk zijn. Het beeldmateriaal is samengebracht op een dvd. De première was dinsdagavond in re creatiecentrum Stelleplas in Hein- kenszand, inclusief rode loper en de chique aangeklede hoofdrolspe lers. „We willen met de film laten zien dat mensen met een verstan delijke beperking nog heel veel kunnen betekenen voor de maat schappij", zegt Marjo Boonman van Windekind. „Doordat de me dewerkers van Akkerwinde in Windekind onder meer de was doen, de ruimte schoon houden, de tuin onderhouden en de die ren verzorgen hebben onze peda gogische medewerkers van Win dekind meer aandacht voor de kinderen. Daarnaast komen kinde ren op zeer jonge leeftijd in aanra king met mensen met een ver standelijke beperking. En dat is ook heel waardevol. De cliënten van de Akkerwinde vinden het ook heel leuk om in Windekind aan de slag te zijn." Marjo Boonman hoopt dat de ogen van andere organisaties open gaan bij het zien van de beel den. „Mensen met een verstande lijke beperking kunnen ook pri ma werkzaamheden verrichten in een verzorgingshuis. Zo willen wij graag met een clubje naar De Kraayert in Lewedorp om bijvoor beeld mee te helpen met de bingo of het poetsen van de vensterban ken." De dvd verschijnt in een oplage van 500 exemplaren. De filmpjes zijn vanaf vandaag ook te zien op www.windekind.nl en www.de-akkerwinde.nl. door Luc Oggel GOES - In vijf scholen in de gemeen te Goes is 'risicovol' asbest aanwe zig. Dat is gebleken uit een inventa risatie. Het materiaal wordt het ko mende halfjaar uit voorzorg verwij derd. De gemeente is verplicht om schoolgebouwen van voor 1994 te inventariseren op asbest en dat is nu dus gebeurd. In vijf gebouwen is asbest aanwezig dat beschadigd is of makkelijk kan beschadigen, waardoor de kans bestaat dat ve zels vrijkomen. Het gaat om twee basisscholen (de Steenblokschool in Goes en de Staperiusschool in Wilhelminadorp), school voor speciaal onderwijs De Kring in Goes en twee scholen voor voort gezet onderwijs (Het Goese Ly ceum locatie Van Dusseldorps- traat en het Ostrea Lyceum loca tie Fruitlaan). Bij de Steenblokschool is uit de in ventarisatie gebleken dat er spra ke is van asbesthoudend plaatma teriaal in de CV-ruimte. Deze pla ten zijn niet beschadigd, dus is er geen gevaar. Om te voorkomen dat de platen wel beschadigen, worden ze vervangen. Ook bij de Staperiusschool bevindt zich as besthoudend plaatmateriaal in de CV-ruimte en de gymzaal (totaal acht vierkante meter). Een aantal platen is beschadigd, waardoor er risico bestaat op vezelemissie. De ze platen worden vervangen. Bij SO De Kring zijn in het hele gebouw asbesthoudende venster banken toegepast. Die zijn op sommige plaatsen beschadigd. Daarnaast bestaat de borstwering aan de buitenzijde van de gym zaal (zo'n honderd vierkante me ter) uit asbesthoudende platen, waarvan er een aantal is bescha digd en er dus vezels in de lucht kunnen komen. In het Goese Lyceum is op ver schillende plekken asbest aanwe zig, dat wordt gesaneerd als het gebouw wordt gesloopt. Op dat zelfde moment kan het asbest in de oude Van Dusseldorp mavo worden verwijderd. Dat gebouw blijft staan. Wat op korte termijn uitgevoerd moet worden is één van de gymzalen in het gebouw. De installatie van deze gymzaal is al jaren niet meer in gebruik, maar de coating die is aange bracht op de ventilatiekanalen kan leiden tot vezelemissie. De roosters moeten worden dichtge maakt en de ruimte onder de gymzaal moet worden afgesloten. Bij het Ostrea Lyceum is sanering nodig van de afsmeerlaag in één van de CV-ruimten, plaatmateria len in één toiletgroep en een as- bestkoord en resten asbestcement op de vliering. COLIJNSPLAAT De film 'Met Pesach eten we matzes', wordt maandag 11 maart om 14.00 uur ver toond in dorpshuis De Brug in Colijnsplaat. Het is een portret van het Joodse leven in Zeeland van filmmaak ster Rebecca Wittenes. Aanmelden kan tot woens dag 6 maart via de gemeen te Noord-Beveland. KAPELLE Bij het Fruitteeltmuseum in Kapelle begint morgen, za terdag, om 13.00 uur een midwinterwandeling van acht kilometer lang. Halverwege wordt er gepau zeerd met een kop erwten soep. Na afloop kan het mu seum bezocht worden. Deel name is zes euro per per soon. GOES Een verpleegkundige en een vrijwilliger van hospice Het Clarahofje in Goes geven dindag 26 februari een le zing over leven en sterven in het hospice. Dat gebeurt bij Rouwcentrum De Beve- landen aan het Geldelooze- pad in Goes. De lezing is gra tis bij te wonen en begint om 19.30 uur. KRUININGEN In de sporthal Kruiningen is zaterdag 23 februari en dins dag 26 februari het voet baltoernooi van de gemeen te Reimerswaai. Morgen spe len van 19.00 tot 22.00 uur teams van 12 tot 16 jaar. Dins dag tussen 13.00 en 17.00 uur voetballen de kinderen uit onder- en bovenbouw van de basisscholen. ELLEWOUTSDIJK Troubadour Peter Dieleman treedt zondag 24 februari op in 't kerkje van Ellesdiek te Ellewoutsdijk met het Vlis- singse accordeonorkest Ac cordeola. De vertolker van Zeeuwse poëzie en levensliederen en de accordeonspelers musice ren van 14.30 tot 17.00 uur voor acht euro per bezoeker. HEINKENSZAND Voedselbank De Bevelanden kreeg gisteren ruim vierhon derd boodschappendozen van basisschool De Wegwij zer in Heinkenszand. Het gaat om de actiepakketten van supermarkt Emté die met behulp van zegeltjes bij elkaar gespaard konden wor den. Vorig jaar gaf de school 92 dozen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61