Groen licht voor GR De Bevelanden Bewoners Ouverture krijgen wijkpark Steady New Sounds en Mattanja op Peerock II I Boetes en inbeslagnames in Goes 24 BEVELANDEN en THOLEN AGRARISCH KINDERDAGVERBLIJF Veel waardering ouders voor samenwerking kinderopvang met zorgboerderij Akkerwinde. Stoomtrein zoekt nieuwe vrijwilligers door Luc Oggel GOES - De Gemeenschappelijke Re geling (GR) Samenwerking de Beve landen is officieel een feit. De vijf Bevelandse gemeenten hebben de bedrijfsvoering in iet, personeel en organisatie en werk, inkomen en zorg (wiz) in een ge zamenlijke werkorganisatie onder- grbracht. Op die manier moet de kwaliteit van de dienstverlening op peil blijven, kwetsbaarheid worden voorkomen en moeten bo vendien kosten worden bespaard. Ook Borsele is weer volledig aan gehaakt, na aanvankelijke mitsen en maren. Met de vorming van de GR wordt volgens burgemeester René Ver hulst van Goes ingespeeld op het feit dat er veel taken van het rijk naar de gemeenten komen. Er wordt samengewerkt voor de on geveer honderdduizend inwoners die De Bevelanden tellen, een aan tal dat ook door het kabinet wordt nagestreefd. Toch is de sa menwerking volgens Verhulst geen opmaat tot samenvoeging van gemeenten. Minister Plasterk van Binnenlandse Zaken liet deze GOES - De politie heeft gisteren de hele dag een grote verkeerscontrole ge houden in Goes. Dat deed ze samen met de Belastingdienst 's Morgens werd gecontroleerd in de buurt van het Tiendenplein, 's middags waren autompbilis- ten en motorrijders in de Anhony Fokkerstraat 'de klos'. In totaal werden 3200 voertuigen gecontroleerd. De politie deelde 13 boetes uit voor verschil lende vergrijpen. De belastingdienst nam vier auto's in beslag en inde voor 13.000 euro aan openstaande vorderingen, foto Willem Mieras door Luc Oggel GOES - De wijk Ouverture in Goes is al een tijdje klaar, maar de afron ding ontbrak nog: een wijkpark in de 'Stoomtramzone', het gebied tussen de wijk en de Poel II. De aan leg ervan begint dit voorjaar. De komst van het park heeft zo lang op zich laten wachten omdat de locatie ervan een mogelijk tra cé was voor de nog aan te leggen zuidelijke verbindingsweg. Die hangt samen met de extra afslag van de A58. De gemeenteraad heeft gekozen voor een ander tra cé, dus kan het park op de oor spronkelijke plek komen. Inmid dels is een inrichtingsplan ge maakt, dat in samenspraak met bewoners tot stand is gekomen. In heet ontwerp voor De Stoom tramzone zijn oorspronkelijke Zeeuwse landschappelijke ele menten verwerkt, zoals hollebolli- ge weitjes met poeltjes en reliëf, boomgaarden, windsingels, bos jes met inheemse beplanting, Zeeuwse hagen, waterpartijen, wandelpaadjes en knotwilgen. De aanleg van de groenvoorzie ning kost zo'n vierenhalve ton. Dat geld is beschikbaar vanuit de bouwgrondexploitatie van Ouver ture. week weten dat hij het aantal ge meenten met een kwart wil ver minderen, van 400 naar 300. „Zo zie ik dat niet", zegt Verhulst. „We werken samen op het terrein van bedrijfsvoering, niet op dat van beleid. Rutte heeft ook ge zegd dat er geen dwang is, je kunt een gemeente van honderddui zend inwoners hebben of je kunt dat aantal bereiken door samen werking." Volgens Verhulst is de samenwer king uniek in Zeeland. „Anderen praten erover, maar wij doen het." Uiteindelijk zullen ruim 120 medewerkers van de vijf gemeen ten binnen de GR werkzaam zijn. Voor sommigen betekent dat een verandering van werkplek, want de afdelingen worden verspreid over de gemeentehuizen. Zo krijgt Goes sociale zaken en iet, P en O gaat naar Kapelle, de salari sadministratie komt in Wissen- kerke en informatievoorziening zetelt in Reimerswaal. De Reimerswaalse gemeentesecre taris Frans Marquinie is aangewe zen als directeur van de samen werking voor de duur van een jaar met de mogelijkheid om een jaar te verlengen. Windekind bloeit ondanks bezuinigingen door Frank van Cooten nisse - De kinderopvang krimpt door rijksbezuinigingen maar niet in Nisse waar Windekind twee jaar na de opening bloeit en groeit. „We hebben nu 65 kindjes in de opvang. In totaal 24 per dag. Er is een wachtlijst. Alleen op vrijdag zijn nog maar een paar plekjes vrij", zegt Marjo Boonman van de agrarische kinderopvang Winde kind. Doordat ouders minder belasting geld terugkrijgen voor kinderop vang, kiezen velen er voor minder te gaan werken. Dat is uiteinde lijk goedkoper dan zoon of doch ter op de kinderopvang. „Ouders krijgen minder geld te rug van de belastingdienst maar wij zijn alleen maar gegroeid. Ik had dat bij de start twee jaar gele den wel gehoopt, maar niet ver wacht. Wij zijn immers in een niet zo'n makkelijke tijd begon nen. Maar ervaringen van andere agrarische kinderdagverblijven in het land leerden dat wij ons niet zo veel zorgen hoefden te maken. Het concept spreekt veel ouders aan." Het concept van een agra risch kinderdagverblijf is direct te zien in de hal. Aan de kapstokjes hangen felrode buitenpakjes. „We hebben ook nog overalletjes. On ze windekindjes spelen zo veel GOES - De Stoomtrein Goes-Borse- le (SGB) zoekt nieuwe vrijwilli gers. Op zaterdag 2 maart is de jaarlijkse wervingsdag. Dat gebeurt op twee plaatsen. In Goes, aan de Albert Plesmanweg 23, zijn van 10.00 tot en met 15.00 uur elk uur informatierondes. In Hoedekenskerke, aan de Waard- weg 4, kunnen belangstellenden van 10.00 tot 16.00 uur doorlo pend binnenlopen voor informa tie. De SGB heeft dit jaar plaats voor nieuwe medewerkers in verschil lende functies. Meer informatie is te vinden op www.destoom- trein.nl. mogelijk buiten. Van de week heb ben we zelfs weer buiten gegeten. Dat de kinderen heel jong in aan raking komen met de natuur, spreekt veel ouders aan. Als het mooi weer is, gaan we een wande ling maken of picknicken op de Valdijk, we halen aardappelen van het land en plukken worteltjes om er vervolgens iets lekkers van te maken. Onze kinderen weten dat als ze tomaten eten, daar eerst een plantje voor nodig is. Ouders waarderen onze kleinschaligheid, de groene omgeving en de per soonlijke benadering. Ons klantte- vredenheidsonderzoek van enke le weken terug scoort een gemid deld cijfer van 8,8. De omgeving krijgt een heel hoog cijfer alsme de de inrichting en de activiteiten die we doen." Wat Windekind bijzonder maakt is de samenwerking met zorgboer derij Akkerwinde. Marjo zag dat het klikte tussen haar kinderen en de mensen met een verstande lijke beperking en besloot daarom zeer voorzichtig te beginnen met de combinatie tussen de Akker winde en Windekind. „Het is immers een niet voor de hand liggende combinatie. Het gaat hartstikke goed. De cliënten wassen en strijken kleren, halen de vaat op, helpen bij het fruit snijden, bakken brood en zemen de ramen. Ouders hebben veel waardering voor de combinatie Akkerwinde/Windekind." Er lijkt ook een samenwerking aan te komen met kinderopvang organisatie Kibeo. „Ik heb al ge sprekken gevoerd met Elly Brand over samenwerking in de integra le kindcentra. Er zijn zeker moge lijkheden." De dvd werd gepresenteerd tijdens een première foto Windekind door Claudia Sondervan COLIJNSPLAAT - Mattanja Joy Brad ley en Steady New Sounds zijn de eerste acts die zijn geboekt voor de twintigste editie van Peerock in Colijnsplaat. Die is dit jaar op een zaterdag, 27 juli. De festivalorganisatie koos dit jaar voor de zaterdag om meer van hun financiële ondersteuners de gelegenheid te geven om het muziekfeest op het havenplein mee te maken. Dat is een stevige trendbreuk, na negentien edities op de laatste vrijdag van juli. Het gaat daarom slechts om een een malige uitwijk, aldus de organisa toren. De Middelburgse indierock- band Steady New Sounds vaart dit jaar mee in de hekgolf van het bandcoachtraject Popaanzee. On derdeel daarvan is hun aanweizg- heid op de Zeeuse rockfstivals. Mattanja Joy Bradley stond een week geleden nog op het podium van Spectra in Ovezande. De sin- ger-songwriter bereikte het grote publiek dankzij het televisiepro gramma 'Beste Singer-Songwriter van Nederland'. Bradley toert nu vooral solo of als duo, maar met haar band Bradley's Circus bracht ze vorige week haar vierde album Kickin' But Not High uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60