cheap.nl dagactie 'Dief van hennepplantjes sprong in paniek de dood tegemoet' Consumenten erg pessimistisch 37% BINNENLAND 5 3 dagen genieten op de Veluwe per/toplocatie één superactie! De zoon betreurt de fatale afloop, al zegt hij dat hij in dezelfde situatie hetzelfde zou handelen. ZZ Charme Hotel Overbosch Vertrouwensindex van Nederlandse economie consumenten daalt naar -44, de laagste stand sinds meting in 1986 begon. staat er structureel best goed voor, vindt econoom Lans Bovenberg. vr 22 februari cheap.nl/dagactie| 0900-700 7004 z| I VRIJDAG 22 FEBRUARI 2013 door Jan Reijnders en Sofie Custers BREDA - Een diefstal van een paar hennepplantjes in een tuintje in Steenbergen met de veronderstel de dief als dodelijk slachtoffer. Het levert geen alledaagse dag vaarding op voor vader (64) en zoon (34), die aanvankelijk van doodslag op de dief worden ver dacht. Tijdens zijn vlucht springt de 24-jarige man door de ruit van de voordeur van een naburige wo ning. Hij loopt dermate zware snijwonden op dat hij in de kast waarin hij zich verschanst over lijdt. Justitie kan de doodslag niet hard maken, maar vader en zoon zouden de veronderstelde dief wel bedreigd hebben. Officier van justitie Breman-Nagtegaal eist acht maanden gevangenis tegen de zoon waarvan drie voorwaarde lijk. Tegen de ziekelijke vader, gis teren niet op de strafzitting aan wezig, eist ze 180 uur werkstraf. Volgens de officier moet het slachtoffer doodsbang en in pa- niek geweest zijn toen hij in het holst van de nacht door vader en zoon werd gesnapt. Ze vindt dat de zoon hun bedreigingen bagatel liseert. De advocaten vragen vrijspraak. „Hij kan er niks aan doen dat het slachtoffer door een ruit springt. Er is ook geen bewijs voor bedrei ging", aldus raadsman Henk van Asselt. Volgens hem heeft de zoon veel te verduren gehad. „In het dorp werd hij als een moorde naar gezien. En hij is gestalkt." Zelf betreurt de zoon de fatale af loop, al zegt hij dat hij in dezelfde situatie hetzelfde zou handelen. Uitspraak over twee weken. 2 overnachtingen incl. ontbijt Beoordeeld met een 8,4 Gratis parkeren gebruik Wi-Fi In de bossen bij Garderen gelegen Moszkowicz DEN HAAG - Het vertrouwen van consumenten is in februari op een historisch dieptepunt beland. De vertrouwensindex van het CBS daalde met 9 punten naar -44. Dat is het laagste niveau sinds de start van de meting in april 1986. Consu menten waren vooral pessimisti scher over hun eigen financiële si tuatie. Ook bedrijven lijken het vertrou wen kwijt. Ze investeerden in de cember ruim 8 procent minder dan een jaar eerder. Het CBS ziet voorlopig geen verbetering; de omstandigheden voor bedrijven om te investeren zijn verslech terd. De export vormt een lichtpuntje. Nederlandse exporteurs voerden in 2012 voor een recordbedrag van 431 miljard euro aan goederen uit: 5 procent meer dan in 2011. Econoom Sweder van Wijnber gen haalt ongemeen fel uit naar minister Lodewijk Asscher van So ciale Zaken. „Hij mag inmiddels een deel van de werkloosheid aan zichzelf wijten", zegt de eco noom. Het plan van de bewinds man om de kansen op werk te ver groten door 'het investeren in on derwijs, met innovatie en met het beteugelen van de crisis in Euro pa' noemt van Wijnbergen 'holle clichés'. „De regering moet de woning bouw en de arbeidsmarkt stimule ren, maar doet het tegenoverge stelde", stelt hij. De versoepeling van het ontslag recht zorgt voor veel oudere werk lozen die niet meer aan de bak ko men volgens Van Wijnbergen. Het kabinet zaait daarmee vol gens hem grote onzekerheid. Ook het woonakkoord werkt ave rechts, aldus de econoom. „Het ka binet voert een oorlog tegen de wooncorporaties terwijl die de enige zijn die nog wat bouwen", zegt Van Wijnbergen, die vindt dat tenminste de heffing voor de corporaties moet worden terugge draaid. Als de regering de economie uit het slop wil halen, moet ze de werkgelegenheid stimuleren met gericht arbeidsmarktbeleid, aldus Van Wijnbergen. „Je moet dan denken aan loonsubsidies en ar beidstijdverkorting, zoals in 2009 is gedaan." De beperkte overheids financiën zijn volgens hem geen excuus om dat na te laten. „Verde re beperking van de subsidie van de hypotheekrente kan vele mil jarden opleveren", stelt hij. Econoom Lans Bovenberg is wat positiever dan zijn collega. De Ne derlandse economie zit in een neerwaartse spiraal, maar met de juiste maatregelen kan die vol gens hem ook snel weer voorbij zijn. De economie staat er structu reel namelijk best goed voor. „De overheidsfinanciën zijn redelijk goed, de arbeidsparticipatie is heel hoog vergeleken met andere landen en de flexibiliteit van de arbeidsmarkt is behoorlijk verbe terd", benoemt Bovenberg de posi tieve punten. Ook sparen mensen meer op dit moment. Zodra het wat beter gaat, zullen ze dat geld uitgeven. Volgens Bovenberg zorgt dat er voor dat het erg snel beter kan gaan zodra de economie de weg weer wat naar boven vindt. Om dat te bereiken moeten vol gens de econoom wel twee be langrijke problemen worden aan gepakt: de woningmarkt en het pensioenstelsel. Omdat het daar slecht mee gaat, is het consumen tenvertrouwen laag en blijven de uitgaven beneden peil, wat de eco nomie doet krimpen. dat een advocaat om advies vraagt over cash betalingen boven de 15.000 euro. Maar zoals gezegd, Moszkowicz zegde toe zijn leven te beteren. De zitting bij de eerste tuchtrech ter vorig jaar was voor hem een 'wake up call'. Hij zei ook bereid te zijn om zaken op toevoeging te gaan doen, wat betekent dat de overheid dan de advocatenkosten betaalt. Dat is een standaard uur tarief dat aanzienlijk lager is dan wat Moszkowicz rekent. Het is echter de vraag of de boete doening en de belofte om zijn le ven te beteren op tijd komt. De ken Germ Kemper wilde niets zeggen over de maatregel die het Hof van Discipline zou moeten opleggen. Hij vroeg eerder om een schorsing van twaalf maan den, waarvan zes maanden voor waardelijk. Wel stelde hij duide lijk dat hij wel wat verbetering ziet in het gedrag van Moszko wicz, maar niet genoeg. „Mijn zorg gaat verder dan hoho, hier wordt niet aan een regeltje vol daan." Moszkowicz stelde zelf een voorwaardelijke schorsing van twaalf maanden voor. In zijn laat ste woord, 'misschien wel mijn laatste woord als advocaat bedenk ik me nu', gaf Moszkowicz toe dat hij fouten heeft gemaakt. „Ik be grijp dat een maatregel niet kan uitblijven, maar schrapping gaat te ver. Ik ben gelouterd en heb me aangepast aan de moderne tijd. Mijn lot ligt in uw handen." „Dat is waar", antwoordde Joost van Dijk, de voorzitter van het Hof van Discipline. Op 22 april volgt de uitspraak. alleen vandaag boekbaar! korting van-79" per persoon, per arrangement 'Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. rus.kosten C 15 per boeking. Voorwaarden zie website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5