Gemeente wil tekort Putmeet toch dekken Wil Willem-Alexander kamerheer Jack Asselbergs nog? SCHOUWEN-DUIVELAND 25 A- Cabaretier Arie Vuyk in café Bommenede Songs en indierock op Peerock 2013 Teleurstelling over evaluatie gifalg Film over het Joodse leven in Zeeland VRIJDAG 22 FEBRUARI 2013 uit het verkeer' Deze broer en zus ree vonden de dood in het verkeer. In dit geval is ook nog gezocht naar de moeder omdat die waarschijnlijk gewond was, maar zij is nooit gevonden, foto Wildbeheereenheid Gouwe REEEN IN HET VERKEER Een botsing tussen een ree en een auto loopt vaak fataal af voor de ree. Niet altijd is het dier direct dood. Het gewonde dier vlucht dan weg, soms zelfs met gebroken poten. Is een dier gewond, dan is de kans groot dat het een ellendige dood zal sterven. Als de botsing met een ree ge meld wordt bij de politie, wordt di rect een lid van het 'calamiteiten team' gebeld. Deze haalt de dode ree op, of gaat op zoek naar het gevluchte dier. Gewonde dieren worden uit hun lijden verlost. In tegenstelling tot damherten, ste ken reeën vaak onverwacht over. Ze duiken uit het niets op en ren nen de weg over. Damherten staan vaak nog even stil. Automobilisten kunnen hebben ZONNEMAIRE Cabaretier Arie Vuyk brengt za terdag 2 maart zijn one-man- show Helemaal Hums in café Bommenede in Zonnemaire. Vuyk maakt naar eigen zeggen 'cabaret zoals cabaret bedoeld is'. Vuyk is een liedjesmaker, grappenkanon en taaigooche laar. Hij won twee cabaretfesti vals en was onlangs nog te zien bij televisieomroep BNN. De show van Vuyk begint om 20.00 uur. COLIjNSPLAAT De Middelburgse indierock- band Steady New Sounds speelt op zaterdag 27 juli op Peerock in Colijnsplaat. De an dere act die de organisatie van de twintigste editie van Pee rock al heeft vastgelegd, is Mat- tanja Joy Bradley, een sin ger-songwriter uit Ovezande. Steady New Sounds vaart dit jaar mee in de hekgolf van het bandcoachtraject Popaanzee. ZIERIKZEE Frans van Kollem van water schapspartijen Water Natuur lijk is teleurgesteld over de hou ding van het dagelijks bestuur van Waterschap Scheldestro- men. De fractie vindt dat het bestuur te weinig doet om te voorkomen dat zich opnieuw een situatie voordoet als bij de giftige algenexplosie bij Ouwer- kerk. De fractie wil hier dan ook nog op terugkomen en on derzoekt de mogelijkheden. COLIjNSPLAAT De film Met Pesach eten we mat zes wordt maandag 11 maart om 14.00 uur vertoond in dorpshuis De Brug in Colijns plaat. De rolprent is een portret van het Joodse leven in Zeeland van filmmaakster Rebecca Wit- tenes. Aanmelden kan tot woensdag 6 maart via de gemeente Noord-Beveland. door Melita Lanting de meeste kans aanrijdingen te voorkomen door de snelheid te matigen. Dan is er nog tijd om te reageren. Verder is het zinvol goed op te let ten. De ogen van de dieren lichten op in het schijnsel van de koplam pen. Neem waarschuwingsborden se rieus en voer - als het kan - groot licht in risicogebieden. ZIERIKZEE - Scharendijke kan aan de slag met een plan van aanpak voor De Putmeet. In de gemeente raad heeft wethouder Gilles Houte kamer nogmaals bevestigd dat de gemeente bereid is om toch een (kleine) bijdrage te leveren aan een eventueel exploitatietekort van een opgeknapte gymzaal en ge meenschapsruimte in Scharendijke. De fractie van de WD kwam - met steun van het CDA en Alert! - met een motie van ongeveer de zelfde strekking. Deze motie had den de drie partijen afgelopen maandag al aangekondigd. Na de uitleg van de wethouder dat er constructief met de stichting dorpshuizen, woningbouwvereni ging Zeeuwland en de dorpsraad wordt gesproken over een oplos sing, besloot indiener Wout van den Berg z'n knopen te tellen en de motie in te trekken. „We heb ben gekregen wat we wilden." Daarmee bleef wel het publiekelij ke debat over de toekomst van de dorpshuizen achterwege. Het was ook maar de vraag of een meerder heid van de raad de motie daad werkelijk wilde steunen. Er is ver deeldheid over financiële steun aan exploitatietekorten omdat in Tij van de Toekomst is afgespro ken dat er geen 'stenen' meer wor den gesubsidieerd, maar alleen ac tiviteiten. De reden voor de WD om daarvan af te wijken, is dat bij de verkoop van de dorpshuizen is afgesproken dat de gemeenschaps ruimten in ieder geval tot 2017 open zouden blijven. Het is de bedoeling voor eind april een plan van aanpak te heb ben voor behoud van de gymzaal met een kleine gemeenschaps ruimte. door Ton van den Nouweland NOORDWELLE - Het zijn onzekere tijden voor kamerheer Jack Assel bergs uit Zierikzee. Eén zekerheid heeft hij: op 30 april is hij ontsla gen. Daarna ligt zijn lot in handen van koning Willem-Alexander, want een kamerheer wordt door de vorst persoonlijk benoemd. „Dan zien we wel wat er ge beurt," zei Asselbergs woensdag avond tijdens zijn spreekbeurt voor de Vrouwen van Nu in Noordwelle. Op het moment dat Beatrix de abdicatieverklaring te kent, is haar hele hofhouding werkloos geworden. Asselbergs: ,,'s Middags bij de inhuldiging in de Nieuwe Kerk doen we nog ge woon dienst, maar 's avonds zijn mijn dertien collega's en ik kamer heer af. En dat geldt ook voor de hofdames en de overige leden van de staf. Niemand weet wat er daar na gebeurt. Dat is aan Wil lem-Alexander en Maxima. Mis schien zegt hij wel: 'wat moet ik met die kamerheer?"' Meer nog dan de kamerheren zijn de hofdames vertrouwelingen van de koningin. „De meeste hofda mes zijn studiegenoten van de ko ningin. In tegenstelling tot de ka merheren gaan zij overal mee naar toe. Ook op staatsbezoek." Asselbergs verwacht daarom dat koningin Maxima de hele van ze ven ploeg hofdames zal vervan gen. „Misschien blijven er één of twee over om de overgangsperio de goed te laten verlopen." De hof houding van Beatrix bestaat uit driehonderd personen. Hofdames en kamerheren behoren tot de staf van veertig mensen. Beide functies zijn onbezoldigd. „De eer dit te mogen doen, is mijn sala ris", meent Asselbergs. Mocht de Zierikzeeënaar niet worden herbe noemd, dan kijkt hij terug op vier 'fantastische' jaren. „Om die hele ambiance van binnenuit te mo gen meemaken. Hoe alles perfect is georganiseerd. Hoe zij is." De sfeer aan het hof is 'niet stijf, zegt Asselbergs. „Je wordt warm ontvangen, want je bent een colle ga. Het gaat er ongedwongen aan toe. Maar je moet natuurlijk niet schaterlachend rondlopen in de buurt van Majesteit." Kamerheer Jack Asselbergs - zichtbaar tussen Willem-Alexander en Maxi ma - tijdens Koninginnedag 2010 in Wemeldinge. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51