PZC 4 5 Boerenwoning tussen de appelbomen Britse bling bling Bronzen ros Vouw een stoel Klein koperwerk Koper en brons zijn dé materialen voor trendy woonaccessoires. De eerlijke uitstraling en warme kleur passen in elke interieurstijl en geven inspiratie. V Wonen De Britse designer Tom Dixon is een echte trendsetter. Hij gaf in 2010 al een aanzet tot de populari teit van metalen, door het ontwer pen van glimmende Void-lampen van koper en brons. Hij regeerde vorig seizoen de Design Week in Milaan met een immense presen tatie. Ook hier maakte hij veelvul dig gebruik van metalen. Zijn nieuwe accessoirelabel Eclectic kent veel spullen van koper. Dixons nieuwste Lustre-lampen stelen de show. Ze zijn gemaakt van steen, maar afgewerkt met een glimmend laagje metaal. De lampen worden volgens geheim recept gemaakt in Nederland. Een fiets is niet geschikt voor in de woonkamer, maar dit exem plaar van Van Heesch Design zal er niet misstaan. Ook omdat je hem gezien de prijs niet in een fietsenrek zet. Bart van Heesch eerde het archetypische model van de Nederlandse opoefiets door die in brons uit te voeren. Omdat koper oxideert, zal de fiets door de jaren heen groen uitslaan en steeds unieker worden. Met re gelmatig de poetsdoek erover blijft de Copper Bike glimmen als een spiegel. Ook verkrijgbaar in messing en zink. De Copper Bike kost 6.000 euro. Een beetje te kostbaar? Alleen de bel is 125 euro. www.tomdixon.net www.vanheeschdesign.com reageren? W wonen@depersdienst.nl Een beetje koud aan de billen, maar wel bijzonder: de Copper Real Good stoel van het Ameri kaanse designmerk Blu Dot. Het originele ontwerp is gemaakt van tin. De consumenteneditie is van staal, afgewerkt met een laagje ko per. De stoel wordt geleverd als plat pakket, voorzien van vouw lijntjes. De eigenaar mag de stoel zelf in elkaar zetten. De Copper Real Good Chair wordt door het gebruik steeds donkerder. De stoel is ook verkrijgbaar als bar kruk. Ook de moeite waard om te bekijken: de bijpassende tafel Scamp, voorzien van een koperen onderstel. www.bludot.com Wie een stoel of een badkamer van brons (Jaime Hayon voor Bi- sazza) te bizar vindt, kan de tren dy metalen subtiel inzetten om het interieur warm te maken. Zo als met een bronzen schaal met kaarsen of een glimmende kande laar. Kaarsenstandaard Lup van het Deense Hay is van koper. De vorm is een eenvoudige lus. Vanaf dit voorjaar te krijgen. Wie houdt van luxe handwerk, loopt kans verliefd te worden op de Penne Tricolore van de Belg Michaël Ver- heyden. Deze luxe bureauset is ge maakt van koper, staal en brons, met een houten basis. www.hay.dk www.michaelverheyden.be Blinkend Real Good stoel, van Blu Dot. foto's Design Press Tom Dixons label Eclectic kent veel spullen van koper. brons door Suzanne Dijkstra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41